moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Siekierezada Pana Bogusia, czyli pokazanie "spróchniałych" drzew na Weneji i aresztowanie społecznika

Poniedziałek, 9 maja 2022
  • Siekierezada Pana Bogusia, czyli pokazanie

Pan Boguś kilkukrotnie stawał w obronie drzew na Wenecji. Niestety ostatnia akcja skończyła się dla niego na Dziekance. Udowodnił jednak, że wycięto zdrowe drzewa, które nikomu nie zagrażały.

Siekierezada Pana Bogusia, czyli pokazanie, że wycięte drzewa nie były spróchniałe. O ile rewitalizacja parku wokół Jeziora Jelonek bez wątpienia była konieczna, to jej przebieg budzi sporo kontrowersji. Miasto Gniezno słynie z wydawania pieniędzy na rzeczy, które nie do końca podobają się mieszkańcom. Wiele osób zastanawia się nie tylko nad sensen wycinania zdrowych drzew, ale także zrywania asfaltowego chodnika. Pan Boguś skupił się jednak na ekologicznych aspektach. Zresztą po prostu obejrzyjcie powyższy film.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: fb Bogdana Bentyna

Napisz komentarz

Komentarze(12)

  • "rewitalizacja parku wokół Jeziora Jelonek bez wątpienia była konieczna..." - serio? Czemu niby i jak redaktor pojmuje słowo "rewitalizacja"?

  • 10.05.2022 16:41  Odpowiedz na komentarz

    Właśnie tacy ludzie jak Boguś powinni być radnymi ,ludzie którzy by nie boją się odezwać a mamy radnych bezradnych.Boguś nie przejmuj się nimi chceli zrobić ciebie wariata a sami wyszli na debili.

    11.05.2022 11:44

    Sądzisz, że w czym kolejek by go dopuścili? Jest wiele osób społecznie działających. Lepiej w politykę się nie pchać aby później zmuszonym nie gegac jak reszta bo inaczej... Aktywność radnych w tych czasach świetnie można ukazać w mediach społecznościowych - takie czasy nic dziwnego. Niektórzy milczą ciężko się publicznie dowiedzieć czym się zajmują. Czyżby FB było nie do ogarnięcia? Nieliczni pokazują... Inni sobie pstrykają fotki w miejscach w których sprawują funkcje :-) Powinno się dawać kredyt zaufania na pół roku i albo zmiana lub kolejne pół roku kredyt zaufania... To by było...

  • 10.05.2022 11:45  Odpowiedz na komentarz

    Bogdan to wspaniały człowiek chyba jedyny tak oddany obronie przyrody. 100 % racji ma Piękne słowa"" nauczmy się pielęgnować stare drewa"" . Pełowcy do niczego dobrego nie doprowadzą,przykład Wenecja.

  • Rewitalizacja parku jest kompleksowym procesem przemian, mającym na celu wyprowadzenie terenu ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, na drogę rozwoju w kierunku poprawy wartości historycznych oraz przyrodniczych. Zastanówcie się Państwo, czy Park Kościuszki lub "Wenecja" były zdegradowane na tyle, że zostało wyciętych tyle zdrowych drzew. liczy się tylko racja jednego, a nie dobro innych Mieszkańców. Dlaczego tak obcina się gałęzie drzew przy ulicach, że stoją tylko same pnie, kikuty. Starsi ludzie walczą, bo takiego niszczenia dawno nie było.

    10.05.2022 22:32

    DOKŁADNIE STARSI LUDZIE SZANUJĄ PRZYRODĘ ,SAMI KIEDYŚ SADZILI DRZEWA W CZYNIE SPOŁECZNYM KTÓTRE TERAZ MŁODE POKOLENIE NISZCZY I WYCINA NIE ROBIĄC NIC W ZAMIAN - ZERO NASADZEŃ.

  • Przekręty żeby zarobić żeby puste głowy mogły mieć wspaniałe garnitury i super samochody tylko słabi ludzie żyją na pokaz lepiej zróbcie droge na lubochnie bo masakra

  • Robią wariata z kogoś kto nie boi się powiedzieć prawdy. Chroni drzew i ma racje. Dlaczego takiego Niedzielskiego nikt nie zamknie na Dziekance? Zastraszał przez 2 lata ludzi i mnóstwo ludzi dzięki niemu umarło bo było odciętych od podstawowej opieki zdrowotnej??? A czepiacie się człowieka który troszczy się o przyrodę?

    10.05.2022 05:49

    Kto normalny chodzi z siekierą i robi sobie zdjęcia w taki sposób jak by wyglądały na egzekucję? Chcecie poznać prawdę to poszukajcie ja w TBS

    09.05.2022 17:18

    Tak się robi z niewygodnymi. Ciekawe czy lekarz i policjanci odpowiedzą... Dobrze że był świadek co nagrywał... Ten człowiek nie zrobił nic ta siekierą w kierunku zdrowia swojego lub innych, inaczej dawno by siedział... Bardzo to dziwne

  • 09.05.2022 12:44  Odpowiedz na komentarz

    Wbrew pozora Bogdan to wyksztalcony czlowiek, wie co mowi i potrafi to przedstawic w formie dostosowanej do tych czasow. Proponuje przyjrzeć sie dzialalnosci radnych... po wyborach jakos o aktywnosci cicho u co niektorych.

  • 09.05.2022 12:18  Odpowiedz na komentarz

    Mnie bardziej zastanawia dlaczego nie położono asfaltu na całej szerokości ? Dla oddzielenia wystarczyłoby wymalowanie linii na środku. No, a teraz za chwilę w szczelinach między kostkami będą w najlepsze rosły chwasty.

PODOBNE TEMATY
Ścianka wspinaczkowa i "gorące" zjeżdżalnie na Weneji - wrażenia mieszkańców po pierwszym weekendzie Dobiegła końca rewitalizacja kolejnego fragmentu parku nad Jeziorem Jelonek. Jesteśmy ciekawi, jakie... Środa, 4 maja 2022
Kolejna część Wenecji po rewitalizacji! Zobaczcie jak wygląda Kolejna część Wenecji przeszła rewitalizację. Zobaczcie naszą fotorelację z krótkiego spaceru wokół... Poniedziałek, 2 maja 2022
Prokuratura i Policją sprawdzają sprawę wycinki drzew na Wenecji! Prokuratura i Policja zbadają sprawę wycinki drzew na Wenecji. Interweniowaliśmy w tej sprawie pod koniec... Środa, 13 kwietnia 2022
Karczowanie Wenecji zaskoczyło radnych? Udają, że nie było mowy o takiej ilości drzew! Dodatkowo ktoś niespodziewanie podmienił słup na Rynku! To, co obecnie dzieje się wokół Jeziora Jelonek, to nic innego jak realizacja zaplanowanej wcześniej... Niedziela, 20 lutego 2022