moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jest zgoda na II Marsz Równości w Gnieźnie

Środa, 4 maja 2022
  • Jest zgoda na II Marsz Równości w Gnieźnie

Prezydent Miasta Gniezna wydał zgodę na II Marsz Równości w Gnieźnie. Co ciekawe, tego dnia w Pierwszej Stolicy odbędzie się aż 8 różnych zgromadzeń publicznych.

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, w ogłoszeniu dotyczącym II Marszu Równości:

Miejsce zgromadzenia: zgromadzenie rozpocznie się na skrzyżowaniu ulic Lecha i Kościuszki i przejdzie ulicami: Lecha, Sobieskiego, Wyszyńskiego, Dąbrówki, Rynek, Warszawska, Mickiewicza, Mieszka, Dworcowa. Zakończenie zgromadzenia odbędzie się na skrzyżowaniu ulic Lecha i Kościuszki w miejscu rozpoczęcia.
Data i godzina zgromadzenia: 7 maja 2022 r, o godz. 13:00 - 17:00


Oprócz Marszu Równości w mieście odbędzie się 7 innych zgromadzeń publicznych. Jak udało nam się ustalić, będą to kontrmanifestacje.

Organizatorzy tęczowego pochodu piszą na swoim fanpage’u:

Marsz już za tydzień! Zatem pora przedstawić kolejny postulat z którym przejdziemy przez Gniezno. Wiecie jak ważne jest bezpieczeństwo dlatego domagamy się go zarówno w dzień marszu jak i na co dzień, tym bardziej, że obecnie polski kodeks karny nie chroni przed przestępstwami ze względu na orientację psychoseksualną.
Systemowej ochrony przed dyskryminacją
Żądamy zapewnienia ochrony przed nienawiścią i dyskryminacją osób LGBT+ w taki sposób jaki chronione są dzisiaj osoby atakowane ze względu na ich  pochodzenie etniczne, kolor skóry, wyznanie lub bezwyznaniowość.

Dziś przybywamy do Was z garścią marszowo-organizacyjnych konkretów!!!
Po pierwsze, nasz marsz jest wreszcie na BIP-ie Gniezna, więc wszystkie formalne sprawy zostały załatwione i pozostaje nam tylko spotkać się 7 maja o godzinie 14:00 i marszować ku chwale tęczy
Po drugie jako organizatorzy, którym zależy na Waszym bezpieczeństwie i super zabawie, spotkaliśmy się wczoraj z policją, by omówić kwestie związane z zabezpieczeniem wydarzenia. Liczymy na to, że tym razem współpraca spowoduje, że jedyną rzeczą, która na nas poleci, będzie brokat, tym bardziej, że również nie zgłoszono oficjalnie żadnych kontrmanifestacji.
Jak widzicie przygotowania idą pełną parą więc pozostaje pytanie z kim się widzimy?


tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(11)

  • 07.05.2022 11:47  Odpowiedz na komentarz

    Budzik i Tadziu pójdzie na przodzie czy zasłonięci gdzieś wśród swoich????

  • 06.05.2022 00:21  Odpowiedz na komentarz

    Gniezno Gejowska Stolica POlski?

  • 05.05.2022 19:50  Odpowiedz na komentarz

    Brawo paniw prezydencie!!!

  • 05.05.2022 08:58  Odpowiedz na komentarz

    Kto za to zapłaci ? Objazdy, praca policji, straży, ratowników medycznych itp. Na rocznicę 150 lecia kolei w Gnieźnie pieniędzy nie ma.

  • Mówimy stanowcze nie dla odmieńców. A później się dziwi jeden drugiemu, że napaści seksualne na nieletnich są

  • Precz zboczency! Wstyd dla miasta. Kibicie Lecha niemogli wejść na mecz posiadając bilet ale organizacja pochodu zboczeńców i dziwolągów to jest ok???
    Dziwny jest ten świat...

    07.05.2022 13:27

    Bo w latach 60 pod siła presji ujawnienia homoseksualności w parlamencie amerykański odrzucono stanowisko choroby psychicznej. Polska jest wolnym krajem ale nie ma zgody w nim na dewiacje. Biblia jasno mówi, że świadek to kobieta i mężczyzna a nie inaczej. Tak czy inaczej chcesz innej orientacji to idź sobie zjedz kuchnie orientalna a swoje popędy seksualne zostaw w łóżku. A na marginesie to przez takie osoby dochodzi do ataków seksualnych na małoletnich i są na to liczne dowody

    07.05.2022 01:01

    Do ŻĘNEK, homoseksualizm to nie choroba. To po prostu orientacja seksualna. Nie każdy musi mieć żonę i dzieci. Zachęcam też do poprawnego stosowanie naszego języka. Polska to kraj wolny i nikt nikomu nie zabroni być homoseksualistą. To naprawdę nie jest nic strasznego.

    06.05.2022 05:25

    Czy ty się zamienieles z ch*jem na rozum? Kibice to dumą naszego kraju, prawdziwi patrioci gotowi oddać życie za kraj. A ci spod kolorowej falgi to zachodnie stwory wierzące, że białe jest czarne i na odwrót. Gdyby nie szantarz w latach 60 XXw, którego doprowadzili odmieńcy to nadal byłaby ta ich odmienność uznanawna za chorobę psychiczną

    04.05.2022 23:06

    Aleksandra, w Warszawie to Trzaskowski nie wpuścił kibiców Lecha na stadion, mimo iż przecież mógł to zrobić. W Gnieźnie zaś wyrażono zgodę na marsz równości oraz kontrmanifestacje, więc te grupy równo potraktowano, a nie tak jak tych kibiców w Warszawie.

  • Policja ma ważniejsze rzeczy do roboty niż osłanianie dziwaków. Co z tą Polska?!

PODOBNE TEMATY
II Marsz Równości przeszedł ulicami Gniezna! Najliczniejszą grupą byli ... W sobotę ulicami Gniezna przeszedł II Marsz Równości. Jak się okazało, najliczniejszą grupą biorącą... Poniedziałek, 9 maja 2022
Nie ma zgody na Marsz Równości w Gnieźnie 7 maja w Gnieźnie ma się odbyć II Marsz Równości. Jak się okazuje, do tej pory złożone wnioski dotyczące... Piątek, 22 kwietnia 2022
Ogłaszamy II Marsz Równości w Gnieźnie "Miłość zwycięży!" to hasło II Marszu Równości, który odbędzie się w tym roku w Gnieźnie. Podobnie jak... Czwartek, 7 kwietnia 2022
Czy płatności Paysafecard u bukmacherów są bezpieczne? Zakłady bukmacherskie w wersji online świetnie się rozwijają. Jednak to duże wyzwanie dla systemów obsługujących... Poniedziałek, 21 marca 2022