moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szkolenia certyfikacyjne UX. Komu się przydadzą?

Środa, 27 kwietnia 2022
  • Szkolenia certyfikacyjne UX. Komu się przydadzą?

Projektowanie zorientowane na użytkownika, czyli po prostu UX to pojęcie, które w dobie ogólnego dostępu do Internetu i powszechnej cyfryzacji zyskuje coraz większe znaczenie. W efekcie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu UX. Dobrym sposobem na zdobycie umiejętności pozwalających zająć się projektowaniem zorientowanym na użytkownika są organizowane przez wiele firm szkoleniowych szkolenia UX.

Na ich odbycie decydują się osoby, które mają bardzo różną wiedzę na temat UX, dlatego szkolenia organizowane są na zróżnicowanych poziomach zaawansowania. Potwierdzeniem posiadanych kwalifikacji są trzy poziomy certyfikacji.
 

Czym zajmuje się User Experience?

Wspomnieliśmy we wstępie, że User Experience to projektowanie zorientowane na użytkownika. Od strony praktycznej oznacza ono tworzenie stron www oraz aplikacji mobilnych w taki sposób, aby wyróżniały się łatwą, intuicyjną nawigacją i wywoływały w odbiorcach wyłącznie pozytywne emocje. W UX liczy się użyteczność, funkcjonalność i praktyczność. Elementy te są najbardziej istotne zarówno dla każdej strony www, jak i dla aplikacji.

UX uwzględnia także treść informacji oraz design i kolorystykę strony. Wszystkie te elementy muszą ze sobą współgrać, gdyż tylko wtedy można mówić o dobrych doświadczeniach użytkownika. Dobre doświadczenia użytkownika przekładają się na lepszą konwersję.
 

UX szkolenia - w jakiej formie się odbywają?

UX szkolenia oferuje dzisiaj naprawdę bardzo wiele firm szkoleniowych. To, w jakiej formie szkolenia UX będą się odbywać, zależy więc przede wszystkim od tego, jaką firmę szkoleniową zdecydujemy się wybrać. Obecnie większość firm szkoleniowych, które organizują szkolenia UX, prowadzi je w trybie online. Oznacza to, że udział w szkoleniach mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby bez względu na miejsce zamieszkania.

Jednym warunkiem, aby wziąć udział w takiej formie kształcenia, jest posiadanie komputera, laptopa lub tabletu z dostępem do Internetu. Szkolenia pozwalają na zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej. W ich trakcie odbywają się też ćwiczenia pozwalające na opanowanie praktycznych, przydatnych w codziennej pracy umiejętności.
 

Dla kogo przeznaczone są szkolenia UX?

Szkolenia z tego zakresu adresowane są tak naprawdę do wszystkich osób, które pragną związać się z branżą UX. Wśród osób, które wybierają je, najczęściej znajdują się Project Managerowie, Product Managerowie oraz Account Managerowie. Wśród osób szkolących się spory odsetek stanowią także liderzy zespołów projektowych. Bardzo chętnie udział w kursach biorą również zwykli członkowie tych zespołów.

Szkolenia prowadzą bardzo doświadczeni trenerzy i wykładowcy. Najbardziej skomplikowane zagadnienie z UX przedstawiają oni w bardzo przystępny, a jednocześnie ciekawy sposób. Wysoki poziom merytoryczny szkoleń sprawia, że wyniesiona z nich wiedza pozwala im na bardziej efektywne wykonywanie codziennych obowiązków.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Ponad 800 tegorocznych absolwentów z powiatu przystąpiło dziś do matury Dokładnie 844 abiturientów z 8 powiatowych szkół ponadpodstawowych tuż przed majówką, w piątek (29 kwietnia)... Środa, 4 maja 2022
Zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej Liceum Milenium W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów Akademickiego... Poniedziałek, 2 maja 2022
Drzwi otwarte u Chrobrzaków Jaki wybrać profil, jak są wyposażone szkolne pracownie i wreszcie, jak można w szkole rozwijać swoje... Wtorek, 26 kwietnia 2022
Stacje i stojaki rowerowe w nagrodę dla szkół Pod koniec 2021 roku wszystkie szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Miasto Gniezno... Wtorek, 19 kwietnia 2022