moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szkolenia certyfikacyjne UX. Komu się przydadzą?

Środa, 27 kwietnia 2022
  • Szkolenia certyfikacyjne UX. Komu się przydadzą?

Projektowanie zorientowane na użytkownika, czyli po prostu UX to pojęcie, które w dobie ogólnego dostępu do Internetu i powszechnej cyfryzacji zyskuje coraz większe znaczenie. W efekcie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu UX. Dobrym sposobem na zdobycie umiejętności pozwalających zająć się projektowaniem zorientowanym na użytkownika są organizowane przez wiele firm szkoleniowych szkolenia UX.

Na ich odbycie decydują się osoby, które mają bardzo różną wiedzę na temat UX, dlatego szkolenia organizowane są na zróżnicowanych poziomach zaawansowania. Potwierdzeniem posiadanych kwalifikacji są trzy poziomy certyfikacji.
 

Czym zajmuje się User Experience?

Wspomnieliśmy we wstępie, że User Experience to projektowanie zorientowane na użytkownika. Od strony praktycznej oznacza ono tworzenie stron www oraz aplikacji mobilnych w taki sposób, aby wyróżniały się łatwą, intuicyjną nawigacją i wywoływały w odbiorcach wyłącznie pozytywne emocje. W UX liczy się użyteczność, funkcjonalność i praktyczność. Elementy te są najbardziej istotne zarówno dla każdej strony www, jak i dla aplikacji.

UX uwzględnia także treść informacji oraz design i kolorystykę strony. Wszystkie te elementy muszą ze sobą współgrać, gdyż tylko wtedy można mówić o dobrych doświadczeniach użytkownika. Dobre doświadczenia użytkownika przekładają się na lepszą konwersję.
 

UX szkolenia - w jakiej formie się odbywają?

UX szkolenia oferuje dzisiaj naprawdę bardzo wiele firm szkoleniowych. To, w jakiej formie szkolenia UX będą się odbywać, zależy więc przede wszystkim od tego, jaką firmę szkoleniową zdecydujemy się wybrać. Obecnie większość firm szkoleniowych, które organizują szkolenia UX, prowadzi je w trybie online. Oznacza to, że udział w szkoleniach mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby bez względu na miejsce zamieszkania.

Jednym warunkiem, aby wziąć udział w takiej formie kształcenia, jest posiadanie komputera, laptopa lub tabletu z dostępem do Internetu. Szkolenia pozwalają na zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej. W ich trakcie odbywają się też ćwiczenia pozwalające na opanowanie praktycznych, przydatnych w codziennej pracy umiejętności.
 

Dla kogo przeznaczone są szkolenia UX?

Szkolenia z tego zakresu adresowane są tak naprawdę do wszystkich osób, które pragną związać się z branżą UX. Wśród osób, które wybierają je, najczęściej znajdują się Project Managerowie, Product Managerowie oraz Account Managerowie. Wśród osób szkolących się spory odsetek stanowią także liderzy zespołów projektowych. Bardzo chętnie udział w kursach biorą również zwykli członkowie tych zespołów.

Szkolenia prowadzą bardzo doświadczeni trenerzy i wykładowcy. Najbardziej skomplikowane zagadnienie z UX przedstawiają oni w bardzo przystępny, a jednocześnie ciekawy sposób. Wysoki poziom merytoryczny szkoleń sprawia, że wyniesiona z nich wiedza pozwala im na bardziej efektywne wykonywanie codziennych obowiązków.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Gnieźnie W niedzielę 26 czerwca na Rynku w Gnieźnie odbył się piknik rodzinny "Strefa Bezpieczeństwa Compensy".... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Ponad 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych rozpoczęło wakacje Dla 5 253 uczniów nadszedł czas zakończenia miejskiego roku szkolnego. Prezydent Tomasz Budasz wspólnie... Niedziela, 26 czerwca 2022
Gmina Gniezno gotowa na bezpieczne wakacje! Wszystkie szkoły z terenu Gminy Gniezno przeprowadziły akcję "Bezpieczne wakacje w Gminie Gniezno".... Sobota, 25 czerwca 2022
Dzieci ze Szkoły Milenium poznawały różne zawody W świetlicy szkolnej numer 1, z inicjatywy nauczycielki Katarzyny Żeleźniak, odbył się cykl spotkań... Sobota, 25 czerwca 2022