moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sesja Rady Miasta Gniezna przerwana na wniosku o odrzucenie uchwały o podwyżce diet radnych! Przypadek czy celowe działanie?

Środa, 27 kwietnia 2022
  • Sesja Rady Miasta Gniezna przerwana na wniosku o odrzucenie uchwały o podwyżce diet radnych! Przypadek czy celowe działanie?

Do nietypowego zdarzenia doszło podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta Gniezna. Chociaż sytuację można uznać za problemy techniczne, zdarzyło się w dosyć kontrowersyjnym momencie.

Sesje Rady Miasta Gniezna nadal odbywają się zdalnie. Podczas dzisiejszych obrad ma być głosowana uchwała o podwyżkach diet radnych. Arkadiusz Masłowski złozył wniosek o zdjęcie z porządku obrad punktu o podwyżkach. Kiedy był on głosowany, nagle mieszkańcy stracili podgląd do transmisji na żywo. Niezwłocznie powiadomiono o tym samorządowców.

Sesja Rady Miasta Przerwana! - pisze na swoim fanpage’u radny Arkadiusz Masłowski. Złożyłem wniosek o zdjęcie z porządku obrad uchwały mówiącej o podwyżce diet radnych! Podczas głosowania doszło do zerwania transmisji, którą mogli oglądać mieszkańcy. Sesja została przerwana!


Początkowo przewodniczący rady nie chciał przerwać obrad, jednak po interwencji radnych przychylił się do tego. Posiedzenie wznowiono po ponownym uruchomieniu transmisji. Wniosek o zdjęcie punktu o podwyżkach dla radnych został odrzucony: za głosowało 9 radnych, przeciw było 13. Sama uchwała o podwyżkach będzie głosowana w ciągu najbliższych godzin. Diety mają wzrosnąć o ok. 400 złotych.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 27.04.2022 14:19  Odpowiedz na komentarz

    radni zdecydowali o sprzedaży terenu po boisku stelli. będą pieniądze na podwyżki diet. tak się generuje wpływy do budżetu miasta. a tusk krytykuje glapińskiego o jego wynagrodzenie, kiedy NBP wypracował 11 mld zysku. ile wypracowali nasi radni?

PODOBNE TEMATY
Biesiada Senioralna za nami! Tańce, konkursy, dobra muzyka, pyszne jedzenie i pozytywne nastawienie - taką receptę na udaną imprezę... Niedziela, 15 maja 2022
Bezpłatne szkolenie dla Ukraińców! Przyjdź i dowiedz się, jak otworzyć firmę w Polsce! 25 maja o godz. 12.00 w VR Inkubator w Fałkowie odbędzie się bezpłatne szkolenie dla obywateli Ukrainy,... Niedziela, 15 maja 2022
Przypinki na zamówienie - niewielka forma, najwyższa forma prestiżu Przypinki - niewielkich rozmiarów ozdoby, które wyrażają więcej, niż różnego typu z daleka widoczne... Niedziela, 15 maja 2022
Czy uda się pozyskać środki na wspólne projekty miasta, powiatu i gmin? W Urzędzie Miejskim w Gnieźnie odbyło się dziś kolejne spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia ZIT... Czwartek, 12 maja 2022