moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przegląd kostek brukowych - gdzie je kupić w okolicy Gniezna?

Czwartek, 28 kwietnia 2022
  • Przegląd kostek brukowych - gdzie je kupić w okolicy Gniezna?

Kostka brukowa jest materiałem powszechnie wykorzystywanym do tworzenia utwardzanych nawierzchni. Za jej wyborem przemawiają cena, łatwa dostępność, parametry użytkowe oraz potencjał estetyczny związany z kolorem czy kształtem. To rozwiązanie zróżnicowane pod wieloma aspektami, co pozwala wyróżnić kilka grup asortymentu. Każdą z nich cechują inne właściwości, dlatego przed zakupem warto dobrze zapoznać się ze wszystkimi możliwościami.

Kryterium podstawowe: kształt

Rodzaje kostek brukowych można klasyfikować ze względu na kształt. Ten wizualny wyznacznik często determinuje charakter przestrzeni. Do najbardziej powszechnych rozwiązań tego segmentu zaliczane są kwadratowe i prostokątne kostki, w tym Bruk-Bet Kontur, które pasują do nowoczesnych realizacji, a także pozwalają na swobodne tworzenie wzorów rzędowych oraz romańskich. Nie mniej popularny jest bruk o kształcie trapezu lub fal - przy jego pomocy można kreować fantazyjne ułożenia, które harmonijnie wtopią się w klasyczną scenerię.
 

Wykończenie kostek brukowych

Jeśli chodzi o podstawowe kryteria podziału kostek brukowych, istotnym parametrem jest też wykończenie. W tej kategorii wyróżnia się kostki przemysłowe, określane jako standardowe. Stosuje się głównie w przestrzeniach użyteczności publicznej. Bardziej dekoracyjne, poddawane specjalnej obróbce, są kostki szlachetne, które z uwagi na różne technologie produkcji mogą mieć inną strukturę.

Rodzinę kostek szlachetnych tworzą kostki szczotkowane o wysokich walorach ozdobnych uzyskanych dzięki procesowi szczotkowania, a także kostki śrutowane, w tym Novator Solo od Bruk-Bet. W wyniku śrutowania ich powierzchnia ukazuje oryginalne drobnoziarniste kruszywa, które stanowią akcent dekoracyjny rozwiązania.

Oprócz tych dwóch głównych grup wyróżnia się także kostki płukane o powierzchni przypominającej naturalny kamień, a także warianty gładkie albo postarzane. Ostatnie są uzyskane w wyniku metody młoteczkowania, przez co ich wygląd nawiązuje do klasycznego starego bruku.
 

Dostępne kolory kostek

Świat kostki brukowej nie jest tylko szary. Można je ze sobą dowolnie łączyć lub stosować solo, zyskując monochromatyczną całość. W ofercie producenta znaleźć można standardowe odcienie Color, melanże Color-Mix czy połyskujące opcje Metalic Color, którymi wyróżnia się m.in. bruk Prospect. Nawierzchnie ułożone z metalicznych wariantów doskonale współgrają ze światłem, tworząc zaskakujące złudzenia optyczne. Będą pasować zarówno do obiektów w stylu rezydencjalnym, jak i przestrzeni podporządkowanych modernistycznym inspiracjom.
 

Ekologiczne kostki brukowe

Szczególną grupą brukowego asortymentu są ekologiczne kostki, czyli rozwiązania, których używa się do budowania nawierzchni zapewniających prawidłowe odprowadzanie wody opadowej. Ich zastosowanie jest naturalnym wsparciem ekosystemu oraz pozwala na uzyskanie odpowiedniej wielkości powierzchni biologicznie czynnej. Należą do nich m.in. produkty Bruk-Bet Promenada Eco, które z wyglądu przypominają płyty kamienne. Ich szlachetny wygląd potęgują kolorystyczne miraże wapienia muszlowego lub dewońskiego.

Pozostałą ofertę kostek znajdziemy pod adresem: https://www.bruk-bet.pl/produkty/kostka-brukowa
 

Zapraszamy do naszego autoryzowanego punktu sprzedaży Bruk-Bet w okolicach Gniezna:
AGBUD - Trzemeszno
ul. Foluska 6
62-240 Trzemeszno
e-mail: klaudia-agbud@wp.pl
tel. 883 088 111

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Velvet Glass Poland - specjaliści od szkła! Lokalna firma trafia w gusta i zdobywa zaufanie klientów Velvet Glass Poland jest firmą działająca na rynku od 1999 roku. Oferujemy szeroki asortyment szkła... Środa, 18 maja 2022