moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych 2022 za nami!

Niedziela, 24 kwietnia 2022
  • Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych 2022 za nami!

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w sali gimnastycznej przy ul. Sobieskiego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadpodstawowych w Aerobiku I Innych Formach Tanecznych. Organizatorami Mistrzostw byli: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Zespół Szkół Ekonomicznych w Gnieźnie.

Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał dyrektor ZSE Łukasz Muciok, który zaznaczył, że w szkole ważne są relacje. Dyrektor życzył wszystkim dobrej zabawy w duchu zdrowej rywalizacji, bo taniec jest czymś, co ludzi łączy i umożliwia wspólne odbieranie emocji oraz ich przekazywanie.

Tegoroczne tancerki zaprezentowały się w trzech kategoriach: solo, do trzech osób i kategorii do dziesięciu osób. Każdy z występów został oceniony przez profesjonalne jury, w którego skład wchodziły: założycielka i instruktorka, odnoszącego sukcesy na całym świecie artystycznego Zespołu Świerszcze z Trzemeszna Danuta Szreder; instruktorka tańca Miejskiego Ośrodka Kultury, tancerka grupy salsowej „Los Locos” Paulina Lewandowska; była tancerka grupy tanecznej „Arabeska” Marta Puk; instruktorkę zumby i salsation w gnieźnieńskich klubach fitness, Justyna Kozłowską, instruktorka tańca w Klubie Szymański Fitness, tancerka grupy salsowej „Los Locos” oraz „Latino Ladies” Daria Kozakiewicz.

W każdej kategorii oceniano: estetykę stroju, estetykę ruchu, choreografię, muzykę + ruch, synchronizację ruchu w zespole (nie dotyczy kategorii solo) oraz stopień trudności wykonywanych elementów.

Czas obradowania jury umiliła swoim śpiewem uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych, laureatka THE VOICE OF EKONOMIK, laureatka powiatowego konkursu piosenki angielskiej - Klaudia Michalak. Klaudia ponadto nagrała singla  z Zespołem DISCO POGO i bardzo chętnie śpiewa charytatywnie, ostatnio dla Ukrainy.  

Na zakończenie ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie medale i statuetki wręczali przewodnicząca jury Danuta Szreder i  inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Tomasz Pokładecki.

Organizatorki dziękują wszystkim osobom, które pomogły w organizacji i przebiegu mistrzostw oraz zapraszają tancerki i tancerzy  na mistrzostwa za rok.
 

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria solo:
  • I miejsce: Jagoda Jósiak - II LO Gniezno
  • II miejsce: Roksana Mikołajczyk - SM ZDZ Gniezno   
  • III miejsce: Zofia Marusicz - II LO Gniezno

Kategoria do trzech osób:
  • I miejsce: Alicja Szczęsna, Katarzyna Kozłowska, Oliwia Dziadoszek - II LO Gniezno
  • II miejsce: Olga Ogórkiewicz, Zuzanna Stefankiewicz - II LO Gniezno
  • III miejsce: Aleksandra Jelińska, Amelia Farbiarz, Zuzanna Białczyk - II LO Gniezno

Kategoria do dziesięciu osób:
  • I miejsce: Dominika Bobin, Emilia Łukowska, Weronika Majerska, Magda Tomaszewska, Julia Turtoń - ZSE Gniezno
  • II miejsce: Alicja Szczęsna, Zuzanna Stefankiewicz, Natalia Słomian, Klaudia Michalik, Karolina Kozanecka, Amelia Sanok, Olga Ogórkiewicz, Kasandra Czajka, Anna Skowrońska, Laura Ziemba - II LO Gniezno

Ponadto jury przyznało statuetki za osobowość taneczną. Otrzymali je: Alicja Szczęsna z II LO w Gnieźnie, Weronika Cabanek i Aleksandra Karpińska z ZSE w Gnieźnie.

tekst: Wioletta Nowaczyk
foto: Jakub Marciniak

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zdezerterował z Białorusi do Polski - i to trzykrotnie! Steve przyjechał do Gniezna Steve trzykrotnie zdezerterował z Białorusi do Polski. W końcu pozostał tu na zasłużoną emeryturę. W... Wtorek, 21 czerwca 2022
Stado Ogierów zaskoczyło mieszkańców! Takiego wydarzenie jeszcze nie było! W niedzielę na terenie Stada Ogierów w Gnieźnie odbyła się duża impreza plenerowa Więc w Pierwszej Stolicy.... Wtorek, 21 czerwca 2022
Wieś w Pierwszej Stolicy - już w niedzielę, w gnieźnieńskim Stadzie Ogierów W niedzielę na terenie Stada Ogierów przy ul. Kłeckoskiej odbędzie się impreza "Wieś w Pierwszej Stolicy".... Piątek, 17 czerwca 2022
Opryski na wybiegach dla psów bez zgody zarządcy! Firma naprawia szkody na własny koszt Kilka dni temu pisaliśmy o opryskach, które zastosowano na wybiegach dla psów w Gnieźnie. Obiektami... Wtorek, 24 maja 2022