moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

400 zł więcej dla gnieźnieńskich radnych! Co na to mieszkańcy Pierwszej Stolicy?

Środa, 20 kwietnia 2022
 • 400 zł więcej dla gnieźnieńskich radnych! Co na to mieszkańcy Pierwszej Stolicy?

Średnio 400 zł więcej mają dostać gnieźnieńscy radni. Podczas dzisiejszej Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska pozytywnie zaopiniowano projekt uchwały, która ma być głosowana na najbliższej sesji.

Radny Arkadiusz Masłowski poinformował na swoim fanpage'u o planowanych podwyżkach dla gnieźnieńskich radnych:

Podwyżki dla gnieźnieńskich radnych
Głosowałem przeciw!
Na dzisiejszej Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska dość niespodziewanie wprowadzono uchwałę mówiącą o podwyżce diet radnych Miasta Gniezna.
Proponowany projekt uchwały podwyższa o 23% średnią wysokość diet radnych! +/- 400 zł w zależności od zajmowanej funkcji. Radni pozytywnie zaopiniowali tą uchwałę przy 5 głosach za (4 radnych Klubu Koalicja dla Pierwszej Stolicy), jednym głosie wstrzymującym i dwóch głosach przeciwnych - w tym mój głos. Wskazywano argument m.in., że inne samorządy takie uchwały już wprowadziły. Szkoda, że kiedy chodziło o pomoc restauratorom, którzy znaleźli się na skraju bankructwa argumenty, aby całkowicie zwolnić z opłat za koncesję - wskazywałem, że inne samorządy tak uczyniły - ta argumentacja była odrzucana!
Kilka miesięcy temu przegłosowano podwyżki dla mieszkańców Gniezna za śmieci, parkowanie i podatku od nieruchomości. Nie pytano mieszkańców o inflację, wartość złotego czy dostosowanie warunków finansowych w naszym kraju a inaczej wygląda sprawa jeśli chodzi o podwyżkę diet. Inna sprawa to czy radni na tą podwyżkę zasłużyli? Ilu radnych jest aktywnych, którzy starają się o to, aby miasto Gniezno się rozwijało, czy przedstawiają ciekawe pomysły? Taka ocenę pozostawiam Państwu.

Przypomnijmy, że niedawno uchwalono podwyżki m.in. za parkowanie w płatnej strefie oraz śmieci, a także podwyżkę wynagrodzenia prezydenta. Z opłat za odbiór odpadów zwolnieni są uchodźcy z Ukrainy. Obywatele ze wschodu mogą także bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(11)

 • 23.04.2022 20:54  Odpowiedz na komentarz

  Nie wiem dlaczego mój komentarz jest napisany wielkimi literami. A podpis małymi. Czy MOje gniezno to ogrania?

 • 22.04.2022 07:29  Odpowiedz na komentarz

  A jaką dietę planuje się dla zwykłego radnego, nie bedacego członkiem przynajmniej dwóch komisji? To znaczy dla takiego radnego czy radnej, która chce się zaangazować wyłacznie w pracy tylko jednej komisji ? Bo on/ona wie , że nie ma ludzi wszystko wiedzących !!!! Po co wobec tego robić sztuczny tłok na komisjach, kiedy nie ma sie nic do powiedzenia !!

 • Hańba podwyższyli mieszkańcom opłaty aby sobie dać podwyżki ,ci ludzie nic nie powinli dostać za to jak rządzą miastem wycinka drzew to ich idea tylko pośmiewisko na cały powiat robią i za co im podwyżki???? Popatrzcie na Wrześnię kiedyś mieszkańcy przyjeżdżali do GNIEZNA ZA PRACĄ A TERAZ JEST ODROTNIE TAK RZĄDZI PEŁO.

 • 21.04.2022 18:19  Odpowiedz na komentarz

  Marszałek sejmu dała wszystkim posłom podwyżkę . Swoim nawet do 60% !!!!!!!!
  Czytajcie i słuchajcie co dzieje się w całej Polsce !!!!! Rządzący myślą tylko żeby mieć coraz więcej kasy dla siebie..Emerytom dali ochłapy i od kilku miesięcy tylko o nich pisza. Tak "13" to ochłapy i każą nam skakać z radości ! Jakie to straszne ..

 • 21.04.2022 17:57  Odpowiedz na komentarz

  stare komunistyczne powiedzenie jest na czasie-władza się wyżywi

 • kazdy radny miejski ma obowiazek zdaC relacje o swojej dzialnosci w danej kadencji.na tej podstawie bede glosowal na kandydata ktory ,najwiecej przyczynil sie do rozwoju miasta.
  pytam za co te podwyzki ,za totalne nierobstwo ??

 • 21.04.2022 16:04  Odpowiedz na komentarz

  przewodniczący radY miaSTa O NAZWISKU gLEJZER TŁUMACZY PODWYŻKĘ INFLACJĄ. A CO MA iNFLACJA DO TEGO, PANIE PRZEWODNICZĄCY MOŻNA TO ROBIĆ ZA free, albo dietę przeznaczyć na zbożny cel. chyba, że jest to ŹRÓDŁO DOCHODU. w/w osoba podała, że inflaca wynosi 11%, a dieta przewodniczącego ma wzrosnąć o około 25%.

 • To jest chyba najgorsza rada miasta z jaka miałem do czynienia. TZW rewitalizacja terenów zielonych, wycinanie drzew w parkach, "wspaniałe" zagospodarowanie terenu przed teatrem, bród na chodnikach (śmieci i kał zwierzęcy wszędzie) dziury w jezdniach itp. Dwie kadencje i do domu Panie Budasz. Co Pan zrobił z tym miastem.

 • 21.04.2022 07:49  Odpowiedz na komentarz

  Pytanie, czy to nadal Polska ?

 • 20.04.2022 21:19  Odpowiedz na komentarz

  Ludzie teraz będą narzekać, ale w wyborach zagłosują na tych właśnie radnych co dali sobie podwyżki. Zagłosują na tych, na których obecnie narzekają. Widocznie wyborcy są masochistami. Niech Budasz wprowadzi kolejne podwyżki dla mieszkańców w takim razie, skoro to lubią to zagłosują na niego i dostanie chyba z 90% poparcia.

 • 20.04.2022 15:50  Odpowiedz na komentarz

  Niech mają

PODOBNE TEMATY
Napis na Weneji już gotowy! Przyciąga uwagę mieszkańców i turystów Prezydent Tomasz Tomasz poinformował na swoim fanpage'u, że napis "Gniezno Pierwsza Stolica Polski"... Sobota, 21 maja 2022
Miasto likwiduje punkt zbiórki żywności dla uchodźców! Informujemy, że 20 maja 2022 to ostatni dzień funkcjonowania Punktu zbiórki żywności, który od początku... Środa, 18 maja 2022
Męskie marynarki casualowe - jak nosić je na co dzień? Spotkanie biznesowe, wyjście do teatru czy restauracji, spotkanie ze znajomymi, randka - na każdą z... Wtorek, 17 maja 2022
Delegacja ORP Gniezno z wizytą w Pierwszej Stolicy Do Gniezna z wizytą przyjechała delegacja ORP Gniezno na czele z kmdr. ppor. Przemysławem Lizikiem.... Wtorek, 17 maja 2022