moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Choroby skóry - skorzystaj z porady dermatologa online

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022
  • Choroby skóry - skorzystaj z porady dermatologa online

Wiosna to długo wyczekiwana pora roku. Niestety, wraz z pierwszymi promieniami słońca i zmianami temperatury, u wielu osób pojawiają się niekorzystne zmiany na skórze. Pierwsze ciepłe miesiące są niekorzystne dla osób, które cierpią na atopowe zapalnie skóry oraz łuszczycę. Co zrobić w takim wypadku? Gdzie szukać pomocy, gdy same kremy i balsamy nie pozwalają pozbyć się objawów choroby? Czy pomocna może okazać się konsultacja dermatologiczna online?

Skóra wiosną - jakie problemy? Wybierz konsultacje online

Wiosna to okres, kiedy wiele osób zaczyna dłużej przybywać na świeżym powietrzu, jeździ na rowerze, uprawia działkę,  opala się. Niestety, nie wszystkim takie aktywności służą zdrowiu. Skóra wystawiona na działanie czynników atmosferycznych robi się szorstka, sucha, pojawiają się na niej czerwone plamy. Najczęściej jest to wynikiem zmniejszeniem aktywności gruczołów łojowych oraz występowaniem alerganów wziewnych. Wskutek tego może dojść do zaostrzenia istniejących chorób, m.in. atopowego zapalenie skóry i łuszczycy. Aby zdiagnozować problemy skórne, pomocna może być konsultacja dermatologiczna.


Choroby skóry - wybierz konsultację online

Wiosna nie jest łaskawą porą dla osób, cierpiących na AZT. U wiele osób obserwuje się rozwój choroby, który wynika z powodu zmian temperatury oraz występowania alergenów. Wahania temperatury powodują mikropęknięcia i uszkodzenia skóry, zaś pylące drzewa obniżają działanie bariery ochronnej na skórze. Wiele osób obserwuje czerwone plamy, a także bolesne uszkodzenia na skórze palców, łokci czy w zgięciach podkolanowych. Drugą chorobą, której objawy zaostrzają się wiosną, jest łuszczyca. To choroba o zróżnicowanym przebiegu, która zanika i powraca. Zmiany mogą być ledwo widoczne, ale są chorzy, u których są mocno nasilone i obejmują znaczne fragmenty ciała. Wiosną choroba lubi nawracać, ma to związek z czynnikami zewnętrznymi. Mogą pojawić się bolesne pęknięcia skóry, ból i pieczenie skóry, zgrubienie paznokci. Kolejna choroba, która pojawia się wiosna to łojotokowe zapalenie skóry. Wiosną, wraz z pojawianiem się wyższych temperatur i wzmożoną pracą gruczołów łojowych chorzy obserwują na skórze białe lub żółte strupy, zaczerwienienia, swędzenie, opuchliznę chorych miejsc, a nawet wypadanie włosów z miejsc, objętych chorobą. Wszystkie choroby skóry należy skonsultować z dermatologiem. Leczenie na własną rękę nie jest wskazane, może doprowadzić do zaostrzenia objawów.
 

Jak przygotować skórę na wiosnę? Może dermatolog online?

Aby wyższe temperatury i słońce nie spowodowały niekorzystnych zmian na skórze, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Osoby, które cierpią na choroby dermatologiczne, powinny szczególną uwagę poświęcić na właściwą pielęgnację. Warto systematycznie stosować kremy, maści czy olejki, które pomogą złagodzić dokuczliwe objawy i wzmocnią barierę ochronną skóry. Ważne jest również zadbanie o nawilżenie skory od środka. Zaleca się picie co najmniej 2 litrów wody dziennie, dzięki której skóra będzie elastyczna i bardziej odporna na uszkodzenia. Duże znaczenie ma dieta, bogata w owoce, warzywa i zdrowe oleje, które mają działanie nawilżające i natłuszczające. Osoby chorujące na łuszczycę, AZT czy łojotokowe zapalnie skóry powinny pamiętać o stosowaniu zaleconych leków. Oczywiście niezbędna jest wcześniejsza konsultacja lekarska, dzięki której będzie można rozpoznać problem i zastosować odpowiednie leczenie.
 

Leczenie chorób dermatologicznych - konsultacja online

W wielu przypadkach samo stosowanie kosmetyków, środków do pielęgnacji i zmiana diety to za mało, aby usunąć dokuczliwe objawy choroby. W takim wypadku należy udać się na konsultację do dermatologa. Niestety, na wizytę stacjonarną trzeba długo czekać, a nie zawsze jest to wskazane. Doskonałą opcją jest  konsultacja dermatologiczna online. Nie trzeba wychodzić z domu, stać w kolejce, narażać się na kontakt z innymi chorymi. Usługi online dostępne są 7 dni w tygodniu, wystarczy tylko wybrać internetową przychodnię dermatologiczną, zalogować się i wypełnić formularz medyczny. Trzeba podać w nim takie dane jak:
  • wiek,
  • płeć,
  • występujące schorzenia,
  • dokładny opis problemu dermatologicznego,
  • niepokojące objawy.

Formularz należy odesłać i oczekiwać na kontakt z lekarzem. Lekarz dermatolog zazwyczaj oddzwania w ciągu kilku godzin. Pacjent może przesłać posiadane badania, a także zdjęcia zmian skórnych, które ułatwią postawienie diagnozy. Wizyta nie różni się mocno od stacjonarnej. Dermatolog przeprowadza dokładny wywiad, ogląda przesłaną dokumentację oraz zdjęcia zmian skórnych. W razie rozpoznania choroby może przepisać odpowiednie leki, zlecić dalszą diagnostykę, w razie potrzeby wystawić zwolnienie lekarskie. Koszt konsultacji dermatologiczne nie jest wysoki, waha się od 60 do 100 zł.
 

Zalety konsultacji dermatologicznych przez internet

W obecnych czasach niemal wszystkie sprawy można załatwić online. Bardzo popularne stały się zdalne wizyty lekarskie, które pozwalają oszczędzić czas i pieniądze. Konsultacja dermatologiczna z lekarzem wybierana jest przez osoby, które chcą poprawić stan skóry czy zmniejszyć objawy chorobowe. Dużą zaletę tej formy kontaktu z lekarzem jest duża dostępność. Na wizytę stacjonarną trzeba czekać nawet kilka tygodni, a wizyty z dermatologiem online w Dimedic są niemal od ręki. Lekarze dostępni są przez cały tydzień, również w godzinach nocnych. Pacjenci mogą szybko rozpocząć leczenie, a dzięki temu objawy chorób nie mają szans się rozwinąć. Lekarz online ma takie same uprawnienia, dlatego na zdalnej konsultacji można otrzymać e-receptę, skierowanie na badania lub zwolnienie lekarskie. Online dostępny jest nie tylko specjalista dla dorosłych, ale również dermatolog dziecięcy.

Wizyty online stają się codziennością. W Dimedic można skorzystać nie tylko z porady dermatologa, ale i innych specjalistów. To wygoda i komfort, a przede wszystkim możliwość uzyskania szybkiej pomocy. Warto o tym pamiętać i w razie potrzeby umówić wizytę online.

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 27.04.2022 08:31  Odpowiedz na komentarz

    Co to znowu za głupkowate pomysły - dermatolog ONLINe ?????????? A może wystarczy wysłać zdjęcie i oczywiscie ZAPŁATĘ... ? Może to też wystarczy ? Lekarze opamiętajcie się !

PODOBNE TEMATY
Jeden dzień - wiedza na całe życie. Zapraszamy na rodzinny piknik Compensy! W niedzielę, 26 czerwca, na Rynku w Gnieźnie odbędzie się piknik rodzinny Strefa Bezpieczeństwa Compensy.... Czwartek, 16 czerwca 2022
Miejski program dofinansowania in vitro Przypominamy o miejskim programie dofinansowania zabiegów in vitro! Na ten cel w miejskim budżecie zapisano... Środa, 15 czerwca 2022
Jak codziennie dbać o swoje zdrowie? Nie ma innej recepty na długowieczność niż dobre zdrowie. Latamy w kosmos, mamy dostęp do bibliotek... Wtorek, 14 czerwca 2022
Naturalne sposoby na obniżenie poziomu kortyzolu Kortyzol jest hormonem stresu uwalnianym przez nadnercza. Pomaga organizmowi radzić sobie w sytuacjach... Poniedziałek, 13 czerwca 2022