moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kompresory tłokowe Airpress - dobry wybór dla każdego

Piątek, 15 kwietnia 2022
  • Kompresory tłokowe Airpress - dobry wybór dla każdego

Pneumatyka, rozumiana jako praktyczne wykorzystanie niezwykłych możliwości sprężonego powietrza, szturmem zdobywa nowe i coraz liczniejsze grupy entuzjastów wśród przedstawicieli kolejnych branż, gałęzi przemysłu i dziedzin ludzkiej aktywności. Pierwszym wyborem wśród hobbystów i majsterkowiczów jest kompresor tłokowy. Nie jest jednak prawdą, że sprężarka tłokowa z zasady przeznaczona jest do zastosowań mało wymagających. W zależności od wyposażenia i parametrów technicznych, doskonale sprawdza się również jako profesjonalny kompresor warsztatowy, a nawet w pełni funkcjonalny sprzęt do niektórych zastosowań przemysłowych. W praktyce grupa odbiorców tych urządzeń jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Firma Airpress zdaje się to rozumieć jak mało który producent i otwiera drzwi do świata pneumatyki przed każdym. Szukasz kompresora najlepiej dostosowanego do swoich potrzeb? Sprawdź najbogatszą ofertę na rynku!

Kompresory tłokowe dla mniej wymagających

Rosnąca popularność sprężonego powietrza jako niezwykle skutecznego i wydajnego medium roboczego dawno już wyszła poza profesjonalne zakłady produkcyjne, przemysłowe i usługowe, czyli zamknięty krąg zaawansowanych i mocno wyspecjalizowanych użytkowników. Na pełną ofertę kompresorów tłokowych marki Airpress składa się kilka serii sprężarek o odmiennych parametrach i możliwościach, dostosowanych do różnorodnych potrzeb i zastosowań.

Seria niebieska to bardzo liczna grupa kompresorów powietrza przeznaczonych zarówno dla hobbystów i majsterkowiczów, jak i użytkowników profesjonalnych, którzy wykorzystują sprężone powietrze do mniej wymagających zastosowań. Sprężarki z tej serii generują powietrze o ciśnieniu od 7 do 10 barów, wyposażone są w zbiorniki powietrza o pojemności od 3 do 100 litrów, a ich wydajność efektywna wynosi od 25 do 351 l/min. Znajdziesz wśród nich zarówno kompresory bezolejowe, jak i olejowe, w tym wiele małych i lekkich modeli przenośnych, kompresorów mobilnych, wyciszanych, a nawet kompresory samochodowe o zasilaniu 12V i 24V. Sprężarki Airpress z serii niebieskiej doskonale nadają się do prostych aktywności, takich jak przedmuch i czyszczenie powierzchni/urządzeń czy pompowanie kół. Sprawdzą się również jako źródło zasilania wielu narzędzi pneumatycznych o mniejszym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze: gwoździarek, zszywarek, wkrętarek i wiertarek, a także podstawowych modeli kluczy pneumatycznych czy szlifierek.
 
 

Kompresory warsztatowe dla zaawansowanych

Seria PRO dedykowana jest bardziej wyspecjalizowanym użytkownikom. Znajdziesz w niej w pełni funkcjonalne kompresory warsztatowe o znacznie większych możliwościach. Urządzenia te charakteryzuje przede wszystkim wyższa wydajność efektywna - od 158 do aż 1701 l/min - która pozwala na bardziej zaawansowaną pracę ze sprężonym powietrzem, w tym przede wszystkim zasilanie praktycznie wszystkich profesjonalnych narzędzi pneumatycznych, używanych na co dzień w warsztatach samochodowych, stolarskich, blacharsko-lakierniczych i wielu innych przedsiębiorstwach usługowych. Kompresory Airpress z serii PRO wyposażone są również w znacznie większe zbiorniki powietrza (od 50 do 900 litrów), w tym również specjalne zbiorniki galwanizowane przystosowane do pracy w szczególnie trudnych warunkach. Wszystkie urządzenia z tej grupy projektowane były z myślą o wyższych wymaganiach i bardziej zaawansowanych zastosowaniach, dzięki czemu od wielu lat są pierwszym wyborem profesjonalnych użytkowników sprzętu pneumatycznego.

Ponadto wśród kompresorów tłokowych Airpress znajdziesz dwie dość nietypowe i rzadko spotykane na rynku grupy urządzeń. To sprężarki z serii K - wolnoobrotowe kompresory tłokowe do zastosowań przemysłowych, które sprężają powietrze do ciśnienia aż 14 barów. Wyposażone są w wyjątkowo odporne, grubościenne zbiorniki powietrza oraz wydajny, dwustopniowy system chłodzenia. Jako jedne z niewielu kompresorów tłokowych na rynku mogą one pracować w trybie 80:20. Inną ciekawą propozycją są kompresory z serii APZ Silent - w pełni profesjonalne i wydajne sprężarki tłokowe, dodatkowo wyposażone w specjalne obudowy dźwiękoszczelne. To wyjątkowo ciche urządzenia, które niskim poziomem hałasu dorównują - słynącym z tego atutu - sprężarkom śrubowym. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w miejscach, w których niewskazane jest korzystanie ze zbyt głośnych sprzętów.

Firma Airpress rozpoczynała działalność od kompresorów do zastosowań profesjonalnych, jednak – w przeciwieństwie do większości producentów - zdobyte na tym polu doświadczenie i wypracowane przez lata dobre praktyki postanowiła wykorzystać również do zaspokojenia potrzeb mniej wymagających użytkowników. Dzięki temu bez względu na to, do której grupy odbiorców należysz i jakiego rodzaju kompresora szukasz, możesz mieć pewność, że w Airpress kupujesz sprzęt wysokiej jakości, projektowany z wykorzystaniem najlepszych materiałów i podzespołów oraz z myślą o długim i satysfakcjonującym użytkowaniu. Wybierz markę sprawdzoną przez profesjonalistów!

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022
Prezentacja wystawy "Przyszłość u podstaw" w Fałkowie Zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy "Przyszłość u podstaw" autorstwa Pałacu Generała Dąbrowskiego... Sobota, 18 czerwca 2022
Park linowy nad Jeziorem Winiary - jak będzie wyglądał? Zapytaliśmy Urząd Miasta Gniezna jak będzie wyglądał park linowy, który ma powstać w parku nad Jeziorem... Czwartek, 16 czerwca 2022
Eskurro, czyli kompleksowe sprzątanie sklepu Sklepy i lokale usługowe bez względu na rodzaj, potrzebują regularnego sprzątania i utrzymywania czystości... Środa, 15 czerwca 2022