moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prokuratura i Policją sprawdzają sprawę wycinki drzew na Wenecji!

Środa, 13 kwietnia 2022
 • Prokuratura i Policją sprawdzają sprawę wycinki drzew na Wenecji!

Prokuratura i Policja zbadają sprawę wycinki drzew na Wenecji. Interweniowaliśmy w tej sprawie pod koniec marca bieżącego roku.

O wycince drzew na Wenecji pisaliśmy w artykule: "Radni interweniują w sprawie wycinki drzew na Wenecji! Czy Prokuratura podejmie czynności w tej sprawie?". O ile nasi dociekliwi radni urządzili sobie z tematu kampanię wyborczą, my natomiast zwróciliśmy się z zapytaniem prasowym do Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie czy zajmie się tą sprawą. Otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

W związku z przesłanym w dniu 29 marca 2022 roku zapytaniem prasowym dot. artykułu prasowego w sprawie wycięcia drzew przy jeziorze Jelonek w Gnieźnie informuję, że zapytanie wraz z wydrukiem artykułu zostanie przesłane do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie celem przeprowadzenia czynności sprawdzających w trybie art. 307 par. 1 k.p.k., pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 181 par. 1 k.k.

Z-ca Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie
Radosław Krawczyk


Art. 181 par. 1 k.k.:
Kto powoduje zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Niestety interwencje radnych polegają głównie na wytykaniu błędów i na tym się kończą. Ewentualnie samorządowcy zwracają się z wnioskami o udostępnienie dokumentacji Urzędu Miasta. Nawet jeżeli sprawa nosi znamiona przestępstwa i spotyka się z lokalnym potępieniem - a przecież to właśnie mieszkańcy ich wybrali - nie zgłaszają tego odpowiednim organom. Dlaczego? Jak można zauważyć, zaczęła się "szopka polityczna" przed nadchodzącymi wyborami. Radni znowu "zakładają maski", żeby pokazac jak wiele robią dla gnieźnian. A przecież to oni poparli wycinkę drzew na Wenecji.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(7)

 • 22.04.2022 17:58  Odpowiedz na komentarz

  Jestem ciekawa w którym tartaku wylądowały te zdrowe ścięte drzewa ?Szybko były wywożone !
  Po co nam radni, jak nie wiedzą co czynią ! Nigdy nie podnoście ręki, jeśli nie MACIE zielonego pojęcia o danej sprawie !

 • 22.04.2022 14:50  Odpowiedz na komentarz

  To jest podwójny skandal: pierwszym jest wielkość wycinki i jej zasadność, drugim - czas jej wykonania.Nie wolno wycinać drzew w okresie lęgowym!!! Musimy za to odpowiedzialnych pociągnąć do odpowiedzialności. Miasto to nasza wspólna sprawa!

 • 19.04.2022 08:39  Odpowiedz na komentarz

  Ktoś powinien za to wylądawać w kryminale ,radni nawet nie wiezieli za czym głosują jak ludzie zrobili zdjęcia i poszło do internetu zaraz się obudzili radni - bezradni.panie Bukowski niech pan drąży temat co się dzieje z tym drewnem kto weźmie te kłody bo to są duże pieniądze,rewitalizacja była tylko przykrywką ....

 • 16.04.2022 15:32  Odpowiedz na komentarz

  Lepiej wyciąć i posadzić nowe bo było dziadostwo a wycinaniem drzew w lesie miejskim za K2 pod prywatne domy to słowa nie powiedzą

  20.04.2022 14:40

  pONIEWAŻ TAM DOMY BUDUJE KTOŚ, KTO MA ZNAJOMOŚCI W ODPOWIEDNICH ORGANACH WŁADZY.

 • 15.04.2022 08:25  Odpowiedz na komentarz

  Jak można podnieść rękę głosując za wycięciem ponad 700 DRZEW w okolicy Jeziora Jelonek ...??? Wycięcie tyłu drzew i krzewów, to barbarzyństwo na gnieźnieńskiej zieleni ..!!!

 • 14.04.2022 13:45  Odpowiedz na komentarz

  Zgadza się . To oni, Nasi Radni miejscy ( prawie wszyscy), zagłosowali za wycinką tak wielu drzew na Wenecji? Dlaczego przed tym głosowaniem nie pofatygowali się, by na miejscu, na wenecji sprawdzić , które drzewa rzeczywiście pójd do wycinki, jezeli podniosĄ swoj rekę "ZA" tą uchwałą !!. Teraz, to już jest po ptokach !

PODOBNE TEMATY
Siekierezada Pana Bogusia, czyli pokazanie "spróchniałych" drzew na Weneji i aresztowanie społecznika Pan Boguś kilkukrotnie stawał w obronie drzew na Wenecji. Niestety ostatnia akcja skończyła się dla... Poniedziałek, 9 maja 2022
Ścianka wspinaczkowa i "gorące" zjeżdżalnie na Weneji - wrażenia mieszkańców po pierwszym weekendzie Dobiegła końca rewitalizacja kolejnego fragmentu parku nad Jeziorem Jelonek. Jesteśmy ciekawi, jakie... Środa, 4 maja 2022
Kolejna część Wenecji po rewitalizacji! Zobaczcie jak wygląda Kolejna część Wenecji przeszła rewitalizację. Zobaczcie naszą fotorelację z krótkiego spaceru wokół... Poniedziałek, 2 maja 2022
Karczowanie Wenecji zaskoczyło radnych? Udają, że nie było mowy o takiej ilości drzew! Dodatkowo ktoś niespodziewanie podmienił słup na Rynku! To, co obecnie dzieje się wokół Jeziora Jelonek, to nic innego jak realizacja zaplanowanej wcześniej... Niedziela, 20 lutego 2022