moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prokuratura i Policją sprawdzają sprawę wycinki drzew na Wenecji!

Środa, 13 kwietnia 2022
 • Prokuratura i Policją sprawdzają sprawę wycinki drzew na Wenecji!

Prokuratura i Policja zbadają sprawę wycinki drzew na Wenecji. Interweniowaliśmy w tej sprawie pod koniec marca bieżącego roku.

O wycince drzew na Wenecji pisaliśmy w artykule: "Radni interweniują w sprawie wycinki drzew na Wenecji! Czy Prokuratura podejmie czynności w tej sprawie?". O ile nasi dociekliwi radni urządzili sobie z tematu kampanię wyborczą, my natomiast zwróciliśmy się z zapytaniem prasowym do Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie czy zajmie się tą sprawą. Otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

W związku z przesłanym w dniu 29 marca 2022 roku zapytaniem prasowym dot. artykułu prasowego w sprawie wycięcia drzew przy jeziorze Jelonek w Gnieźnie informuję, że zapytanie wraz z wydrukiem artykułu zostanie przesłane do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie celem przeprowadzenia czynności sprawdzających w trybie art. 307 par. 1 k.p.k., pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 181 par. 1 k.k.

Z-ca Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie
Radosław Krawczyk


Art. 181 par. 1 k.k.:
Kto powoduje zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Niestety interwencje radnych polegają głównie na wytykaniu błędów i na tym się kończą. Ewentualnie samorządowcy zwracają się z wnioskami o udostępnienie dokumentacji Urzędu Miasta. Nawet jeżeli sprawa nosi znamiona przestępstwa i spotyka się z lokalnym potępieniem - a przecież to właśnie mieszkańcy ich wybrali - nie zgłaszają tego odpowiednim organom. Dlaczego? Jak można zauważyć, zaczęła się "szopka polityczna" przed nadchodzącymi wyborami. Radni znowu "zakładają maski", żeby pokazac jak wiele robią dla gnieźnian. A przecież to oni poparli wycinkę drzew na Wenecji.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(7)

 • 22.04.2022 17:58  Odpowiedz na komentarz

  Jestem ciekawa w którym tartaku wylądowały te zdrowe ścięte drzewa ?Szybko były wywożone !
  Po co nam radni, jak nie wiedzą co czynią ! Nigdy nie podnoście ręki, jeśli nie MACIE zielonego pojęcia o danej sprawie !

 • 22.04.2022 14:50  Odpowiedz na komentarz

  To jest podwójny skandal: pierwszym jest wielkość wycinki i jej zasadność, drugim - czas jej wykonania.Nie wolno wycinać drzew w okresie lęgowym!!! Musimy za to odpowiedzialnych pociągnąć do odpowiedzialności. Miasto to nasza wspólna sprawa!

 • 19.04.2022 08:39  Odpowiedz na komentarz

  Ktoś powinien za to wylądawać w kryminale ,radni nawet nie wiezieli za czym głosują jak ludzie zrobili zdjęcia i poszło do internetu zaraz się obudzili radni - bezradni.panie Bukowski niech pan drąży temat co się dzieje z tym drewnem kto weźmie te kłody bo to są duże pieniądze,rewitalizacja była tylko przykrywką ....

 • 16.04.2022 15:32  Odpowiedz na komentarz

  Lepiej wyciąć i posadzić nowe bo było dziadostwo a wycinaniem drzew w lesie miejskim za K2 pod prywatne domy to słowa nie powiedzą

  20.04.2022 14:40

  pONIEWAŻ TAM DOMY BUDUJE KTOŚ, KTO MA ZNAJOMOŚCI W ODPOWIEDNICH ORGANACH WŁADZY.

 • 15.04.2022 08:25  Odpowiedz na komentarz

  Jak można podnieść rękę głosując za wycięciem ponad 700 DRZEW w okolicy Jeziora Jelonek ...??? Wycięcie tyłu drzew i krzewów, to barbarzyństwo na gnieźnieńskiej zieleni ..!!!

 • 14.04.2022 13:45  Odpowiedz na komentarz

  Zgadza się . To oni, Nasi Radni miejscy ( prawie wszyscy), zagłosowali za wycinką tak wielu drzew na Wenecji? Dlaczego przed tym głosowaniem nie pofatygowali się, by na miejscu, na wenecji sprawdzić , które drzewa rzeczywiście pójd do wycinki, jezeli podniosĄ swoj rekę "ZA" tą uchwałą !!. Teraz, to już jest po ptokach !

PODOBNE TEMATY
Muzyka z Afryki w Latarni na Wenei Latarnia na Wenei - plenerowy dom kultury przy jeziorze Jelonek - zaprasza na pierwszy koncert z cyklu... Środa, 22 czerwca 2022
Od 25 czerwca rozpoczynamy sezon na kąpielisku nad jeziorem Winiary Wraz z pierwszym dniem wakacji, 25 czerwca Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchamia Kąpielisko... Wtorek, 21 czerwca 2022
Czy Jezioro Winiary wyschnie? Od jesieni nie będą do niego wpływały spore ilości wody Tematem konferencji prasowej posłanki Pauliny Hennig-Kloski był proces wprowadzania wód popłucznych... Wtorek, 14 czerwca 2022
Jezioro Winiary ponownie zarosło rdestnicą kędzierzawą! Trwa jej podkaszanie Jak co roku na jeziorze Winiary pojawiła się rdestnica kędzierzawa. Właśnie trwa jej podkaszanie. Działania... Poniedziałek, 13 czerwca 2022