moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Duże ćwiczenia Straży Pożarnej w Wiekowie

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022
  • Duże ćwiczenia Straży Pożarnej w Wiekowie

W sobotę na trenie gminy Witkowo, w miejscowości Wiekowo, odbyła się kolejna edycja warsztatów szkoleniowych pod nazwą "INTEGRACJA 2022" Warsztaty te są kontynuacją rozpoczętych w 2014 r. ćwiczeń integracyjnych, organizowanych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Łączą one w sobie elementy treningu i edukacji. W szkoleniu chęć wyraziły jednostki OSP z terenów trzech powiatów tj. gnieźnieńskiego i słupeckiego, wrzesińskiego reprezentowane przez pełne obsady samochodów pożarniczych wraz z wyposażeniem, a mianowicie jednostki OSP z Kłecka, Ułanowa, Zdziechowy, Powidza, Łubowa, Marzenina, Kruchowa, Mnichowa, Strzyżewa Smykowego, Czerniejewa, Dębnicy, Trzemżala, Witkowa, Skorzęcina, Mielżyna, Wiekowa oraz Gorzykowa.

Mottem tegorocznych warsztatów było hasło zaczerpnięte z dzieła Adama Mickiewicza „Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa” tj. „Ten jest większy między ludźmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra ich”.

Na zaproszenie organizatorów OSP Wiekowo i OSP Mielżyn na miejsce ćwiczeń przybyli: Zbigniew Dolata – poseł na Sejm RP, Łukasz Grabowski – radny województwa wielkopolskiego oraz dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu, burmistrz Miasta i Gminy Witkowo Marian Gadziński wraz z zastępcą Markiem Wiatrowskim oraz st. kpt. Łukasz Michalak - zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Po uroczystym otwarciu nastąpił podział na grupy ćwiczące i zastępy udały się wyznaczone miejsca ćwiczeń, gdzie realizowano następujące tematy:
  • stanowisko nr 1 - Zaopatrzenie wodne,
  • stanowisko nr 2 - Ratownictwo techniczne,
  • stanowisko nr 3 - Pożary wewnętrzne,
  • stanowisko nr 4 - Gazy.

Na wszystkich stanowiskach ćwiczebnych instruktorami byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Na zakończenie ćwiczeń odbyło się podsumowanie przy smacznym posiłku przygotowanym przez druhów z OSP Gorzykowo. Zdobyta przez uczestników wiedza oraz doświadczenie pozwolą na jeszcze lepsze prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.
 

tekst: PSP Gniezno
foto: PSP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
23-latka handlowała podróbkami! Teraz za to odpowie Ogólnie mówi się, że "buty są jak lody - zawsze jest miejsce na więcej". Kobiet do ich zakupu nie trzeba... Poniedziałek, 16 maja 2022
Kolejne ćwiczenia strażaków Ćwiczenia gnieźnieńskich strażaków z zakresu ratownictwa technicznego. Działania tego typu stały się... Niedziela, 15 maja 2022
Jedziesz autem do Powidza? Uważaj, gdzie parkujesz! Strażacy apelują o rozsądne poruszanie się i parkowanie samochodów w Powidzu. Ostatnia sytuacja, którą... Niedziela, 15 maja 2022
Policjanci informują Ukraińców o odpowiedzialności prawnej wynikającej nieprawidłowych zachowań na drodze Podczas służby policjanci drogówki i prewencji spotykają kierowców pochodzących z Ukrainy. W związku... Piątek, 13 maja 2022