moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kiedy ul. Konopnickiej doczeka się utwardzonej nawierzchni?

Piątek, 15 kwietnia 2022
 • Kiedy ul. Konopnickiej doczeka się utwardzonej nawierzchni?

Mieszkańcy ul. Konopnickiej w Gnieźnie borykają się z wieloma problemami. Zaczęło się od wadliwej kanalizacji w blokach, następnie debatowano nad przeznaczeniem terenu po dawnym boisku Stelli a teraz do tego wszystkiego dochodzi nawierzchnia drogi.

Ulica Konopnickiej w 2021 roku miała zostać pokryta emulsją kationową z grysami. Ponieważ - zdaniem mieszkańców - tak się nie stało, pod koniec marca wysłaliśmy w tej sprawie zapytanie prasowe do Urzędu Miasta Gniezna. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:
 

Deklarowany w 2021 r. remont cząstkowy został przeprowadzony i zgodnie z deklaracją obejmował ubytki nawierzchni. Na takich nawierzchniach, remont nie jest trwały i może ulec uszkodzeniu, zwłaszcza po okresie zimowym i jest to zjawisko naturalne, które występuje na większości tego typu ulic.
W marcu  ułożono destrukt bitumiczny na całej długości odcinka gruntowego ul. Konopnickiej, co w znacznym stopniu poprawi komfort życia mieszkańcom tej ulicy. Wykonanie docelowej nawierzchni  odcinka tej ulicy będzie możliwe dopiero po zakończeniu wszystkich inwestycji budowlanych na tym obszarze.


Z powyższej odpowiedzi wynika, że przeprowadzony w 2021 roku remont to „leczenie syfa pudrem”. Wykonane prace są kosztowne i nietrwałe, więc pozbawione większego sensu. Obecnie, po naszym zapytaniu prasowym, drogę utwardzono destruktem bitumicznym. W sprawie interweniował także radny Arkadiusz Masłowski.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(3)

 • 16.04.2022 18:53  Odpowiedz na komentarz

  " Leczenie syfa pudrem" - cóż za wykwintna doza dziennikarstwa.
  Poziom podwórkowej patologii a nie dziennikarstwa. Wstyd !

  17.04.2022 22:42

  Coś ci się pokręciło w główce - może po szprycy??? Dziennikarz - redaktor tego portalu odważnie porusza problemy tego zgniłego-skorumpowanego-lewackiego miasta A TY NA NIEGO PLUJESZ !!! Toś ty chyba płatny trollek tej władzy ???

 • 15.04.2022 23:32  Odpowiedz na komentarz

  Droga redakcjo proszę dopilnować aby te piękne dęby przetrwały te wszystkie remonty. Takich drzew w Gnieźnie jest bardzo mało, a życie pokazuje, że władze lubią je wycinać.

PODOBNE TEMATY
Biesiada Senioralna za nami! Tańce, konkursy, dobra muzyka, pyszne jedzenie i pozytywne nastawienie - taką receptę na udaną imprezę... Niedziela, 15 maja 2022
Bezpłatne szkolenie dla Ukraińców! Przyjdź i dowiedz się, jak otworzyć firmę w Polsce! 25 maja o godz. 12.00 w VR Inkubator w Fałkowie odbędzie się bezpłatne szkolenie dla obywateli Ukrainy,... Niedziela, 15 maja 2022
Przypinki na zamówienie - niewielka forma, najwyższa forma prestiżu Przypinki - niewielkich rozmiarów ozdoby, które wyrażają więcej, niż różnego typu z daleka widoczne... Niedziela, 15 maja 2022
Czy uda się pozyskać środki na wspólne projekty miasta, powiatu i gmin? W Urzędzie Miejskim w Gnieźnie odbyło się dziś kolejne spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia ZIT... Czwartek, 12 maja 2022