moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tadeusz Tomaszewski Wiceprezesem Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP

Środa, 6 kwietnia 2022
  • Tadeusz Tomaszewski Wiceprezesem Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP

Na salach Targów Poznańskich odbyły się 3 kwietnia obrady V Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego.

Na zjeździe wielkopolskich strażaków ochotników uczestniczyli delegaci Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gnieźnie - druhowie Jacek Kowalski i Tadeusz Tomaszewski.

Druh Tadeusz Tomaszewski prowadził obrady delegatów a w dyskusji wziął udział Jacek Kowalski, który przedstawił działania Związku na terenie powiatu gnieźnieńskiego, przekazał dobre praktyki związane ze współpracą z samorządami gminnymi i samorządem powiatowym oraz partnerskimi relacjami ochotników z Komendą Powiatową PSP w Gnieźnie.

W czasie zjazdu Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, podziękował za profesjonalną - ochotniczą służbę blisko 100 tyś. grupie zrzeszonej w 1 800 jednostkach OSP. Wręczył wyróżnienia honorowe i zadeklarował dalszą pomoc finansową województwa w zakupach sprzętu i umundurowania bojowego dla OSP i strażaków ratowników.

Związek będzie w nowej kadencji realizował program First Responder, którego celem jest szkolenie ratowników oraz wyposażenie w podręczne pakiety ratunkowe oraz defibrylatory AED (w wersji demo) i fantomy ćwiczebne.

Delegaci na Zjazd reprezentujący 32 oddziały powiatowe, 214 oddziałów gminnych i 1 796 OSP dokonali wyboru nowych władz na 5-letnią kadencję. Prezesem Oddziału wybrano ponownie Eugeniusza Grzeszczaka, jednym z Wiceprezesów został wybrany druh Tadeusz Tomaszewski, który do zjazdu pełnił funkcję Sekretarza. Ponadto Tadeusz Tomaszewski został również wybrany delegatem na Zjazd Krajowy ZOSP RP.

Oprócz Zarządu delegaci wybrali Komisję Rewizyjną i Sąd Honorowy. Wiceprzewodniczącym Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP został wybrany Jacek Kowalski, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gnieźnie. Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemar Pawlak podziękował „braci” strażackiej oraz samorządom za zaangażowanie w konsultacje nad nową ustawą o OSP i podziękował Tadeuszowi Tomaszewskiemu za jego poselskie poprawki usprawniające funkcjonowanie ustawy oraz aktywność na forum Sejmu RP w sprawach dotyczących ochrony przeciwpożarowej i funkcjonowania organizacji pozarządowych.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 07.04.2022 08:43  Odpowiedz na komentarz

    Zarząd przyznaje sobie wynagrodzenie czy wszystko tak społecznie?

  • 06.04.2022 07:25  Odpowiedz na komentarz

    Czy ten pan choć raz uczestniczył w jakiejs akcji gasniczej? Czy ta zaszczytna funkcja nie powinna byc przydzielona jakiemuś na prawdę zasłużonemu w wielu akcjach druchowi ?

PODOBNE TEMATY
I Ogólne Zebranie Członków Nowej Lewicy powiatu gnieźnieńskiego 19 marca w sali konferencyjnej Hotelu Ibis w Gnieźnie odbyło się I Ogólne Zebranie Członkiń i Członków... Poniedziałek, 21 marca 2022
Oświadczenie firmy HIL-GAZ! Prywatne stacje mają problem z zakupem paliw Publikujemy treść oświadczenia stacji HIL-GAZ odnośnie cen paliw. Warto zapoznać się z tym materiałem. Sobota, 26 lutego 2022
Gigantyczny wzrost cen na stacjach paliw! ORLEN rozwiąże umowy z odbiorcami paliw, którzy narzucili zbyt wysokie marże Ceny na stacjach paliw poszybowały w górę. Na wielu w ogóle nie ma oleju napędowego. Jest problem z... Piątek, 25 lutego 2022
Lewica apeluje o veto Prezydenta wobec Lex Czarnek Sejm 9 lutego 2022 roku głosami posłów i posłanek PiS-u, odrzucił sprzeciw Senatu do nowelizacji prawa... Poniedziałek, 21 lutego 2022