moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Karatecy walczyli w Pierwszej Stolicy!

Niedziela, 3 kwietnia 2022
 • Karatecy walczyli w Pierwszej Stolicy!

W sobotę, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Świętokrzyskiej w Gnieźnie został rozgrany Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym 2022. Zawody zostały zorganizowane przez Akademię Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno oraz Wielkopolski Związek Karate Tradycyjnego, a odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza.

Do Gniezna przyjechały zawodniczki i zawodnicy z 7 klubów nie tylko z Wielkopolski. Oprócz gospodarzy czyli reprezentantów AKT Samuraj Gniezno Sekcja Gniezno i Sekcja Trzemeszno wystąpili przedstawiciele:
 • KKT Orzeł Poznań
 • UKS KT Orzeł Lusowo
 • UKS Orzeł Września
 • KKT Nidan Zielona Góra
 • Włocławski Klub Karate Tradycyjnego
 • Ozorkowski Zgierski Klub Karate

Sędzią głównym zawodów był Sensei Andrzej Zarzeczny - 5 Dan.

Po powitaniu przybyłych gości odbyła się krótka uroczystość, podczas której Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Pan Michał Powałowski wręczył w imieniu Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza nagrody w postaci voucherów zawodniczkom i zawodnikowi AKT Samuraj Gniezno za osiągnięcia sportowe w 2021 roku. Nagrody otrzymali:
 • Aleksandra Politowicz
 • Wiktoria Łuczyńska
 • Natalia Szuba
 • Sebastian Kordela

Osobno za dotychczasowe wyniki sportowe w postaci medali Mistrzostw Polski, Europy i Świata wyróżniono najlepszą zawodniczkę AKT Samuraj Gniezno Aleksandrę Politowicz, która otrzymała z rąk Mistrza Senseia Andrzeja Zarzecznego przepiękny samurajski miecz.

Wyróżniony został również nasz wspaniały trener Sensei Andrzej Zarzeczny 5 Dan za znakomitą pracę trenerską, która prowadzi naszych zawodników na najwyższe szczyty kariery.

Po powitaniach i nagrodach przyszedł czas na rywalizację. Zawody były rozgrywane na dwóch matach. Na jednej z nich wystartowali najmłodsi adepci sztuki walki, a na drugiej można było podziwiać nieco starszych. Najmłodsi mierzyli się w konkurencjach kihon i kata, a starsi w konkurencjach kata i kumite. Zawodniczki i zawodnicy bardzo przeżywali swoje walki, w szczególności ci najmłodsi. Jednak nagrodą są nie tylko medale i puchary, ale samo uczestnictwo w rywalizacji. Dlatego dzieci startujące do lat 13-tu otrzymały pamiątkowe medale za uczestnictwo w zawodach. Silną grupą w zawodach byli gospodarze czyli zawodniczki i zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno z Sekcji Gniezno oraz z Sekcji Trzemeszno. Z całej puli medali w Gnieźnie i Trzemesznie pozostało aż 13! W kolejnych konkurencjach podzielonych na wiek i poziom wyszkolenia zdobycze Samurajów przedstawiają się następująco:

Kata dzieci do lat 7
2 miejsce - Agata Wencel

Kihon dzieci do lat 9
1 miejsce - Franciszek Kasprzak

Kata dzieci 8-9 lat, 7 kyu
3 miejsce - Joanna Purol

Kata dziewcząt 10-11 lat, 8-7 kyu
3 miejsce - Karolina Wencel
3 miejsce - Laura Borucka

Kata chłopców 10-11 lat, 8-7 kyu
3 miejsce - Kamil Tomczak

Kumite chłopców 10-11 lat, 8-7 kyu
3 miejsce - Kamil Tomczak

Kata dziewcząt 12-13 lat, 6-4 kyu
3 miejsce - Sonia Nowicka

Kata chłopców juniorów 6-4 kyu
2 miejsce - Oskar Kordela

Kumite chłopców juniorów 6-4 kyu
2 miejsce - Oskar Kordela

Kata chłopców juniorów 3-1 kyu
4 miejsce - Kacper Zając

Kata dziewcząt juniorek
1 miejsce - Maja Barczak

Kumite dziewcząt juniorek
4 miejsce - Maja Barczak

Kata dziewcząt młodzieżowców
1 miejsce - Anna Urbanek

Kumite dziewcząt młodzieżowców
2 miejsce - Anna Urbanek

Podczas zawodów można było obejrzeć w pełnej krasie samochód Volkswagen T-Cross udostępniony przez sponsora Oli Politowicz - Volkswagen Berdychowski Poznań.

Ogromne podziękowania należą się trenerom AKT Samuraj Gniezno: Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (5 Dan), Senseiowi Radosławowi Tomczakowi (1 Dan) i Senseiowi Tomaszowi Majchrzakowi (1 Dan). To ich podopieczni stawali na podium Pucharu Wielkopolski.

Świetna organizacja oraz rywalizacja na matach pokazała w pełni tę piękną dyscyplinę sportu jaką jest karate tradycyjne. Dlatego zapraszamy wszystkich na kolejną już edycję Pucharu Wielkopolski w Karate Tradycyjnym w 2023 roku.

 

tekst: Informacja prasowa
foto: Informacja prasowa, Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Aleksandra Politowicz o swoich sukcesach, celach i działalności charytatywnej Aleksandra Politowicz to bez wątpienia jedna z najbardziej utytułowanych gnieźnieńskich zawodniczek.... Niedziela, 22 maja 2022
8 medali karateków Samuraja w Mistrzostwach Wielkopolski! W minioną niedzielę, w Tarnowie Podgórnym zostały rozegrane IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate... Środa, 18 maja 2022
Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym Gniezno 2022 już 2 kwietnia! Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno oraz Wielkopolski Związek Karate Tradycyjnego zapraszają... Poniedziałek, 28 marca 2022
Super dzieci, Super rodzice! Rusza kolejna edycja Supersów! Kolejna edycja projektu Supersi rozpoczyna się 27 marca o godzinie 12.00 darmowym treningiem, który... Czwartek, 24 marca 2022