moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pijany ksiądz w trzemeszeńskiej szkole!

Środa, 30 marca 2022
  • Pijany ksiądz w trzemeszeńskiej szkole!

Dzisiaj w godzinach południowych do gnieźnieńskiej Policji wpłynęła informacja, z której wynikało, że w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie znajduje się pijany ksiądz. Na miejsce wysłano patrol.

O sprawie poinformowali nas rodzice.

Przywiozłam syna do szkoły i widziałam księdza, który nie trafił w drzwi wejściowe do budynku - mówi mama jednego z uczniów. Było od niego czuć dość silną woń alkoholu. Nie tylko ja odniosłam wrażenie, w właściwie byłam pewna, że ksiądz jest pod wpływem alkoholu.


Jak poinformowała nas asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce wysłano patrol z Trzemeszna. Mundurowi pojawili się w placówce ok. godz. 12.10. Niestety nie zastali na miejscu księdza. Dyrektor szkoły twierdziła, że duchowny nie prowadził tego dnia zajęć z dziećmi i opuścił już budynek. Na tym zakończono interwencję.

Jak ustalił portal Trzemeszno24.info, Urząd Miasta i Gminy Trzemeszno został poinformowany o incydencie i będzie wyjaśniał okoliczności zdarzenia. Natomiast proboszcz miejscowej parafii, ks. Piotr Kotowski potwierdził, że taka sytuacja miała miejsce i zapowiedział podjęcie zdecydowanych kroków w stosunku do księdza.
 

Jeżeli dany pracownik przebywa na terenie zakładu pracy w godzinach pracy i nie jest na zwolnieniu lekarskim, ani też na urlopie, to uznać należy, że jest w pracy - mówi adwokat Radosław Szczepaniak. Samo wykonywanie pracy (faktyczne świadczenie) w miejscu pracy nie przesądza, czy ktoś stawił się do pracy czy też nie. Wystarczy zatem przyjść do pracy i odmówić wykonania czynności, aby uznać, że ktoś stawił się do pracy.

 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(15)

  • 05.04.2022 15:53  Odpowiedz na komentarz

    JAK ksiądz pije wódkę, to niech go proboszcz wyślę na odwyk, albo odsunie od wszelkich posług kapłańskich ! Koniec. Amen !
    Spacery po szkole NIech sobie taki podchmielony ksiądz ODPUŚCI.
    TAki to chyba Bogu nie służy ? .

  • 02.04.2022 18:55  Odpowiedz na komentarz

    Przecież autem nie jechał.Koniec tematu.

  • 01.04.2022 13:53  Odpowiedz na komentarz

    kot z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień

  • 01.04.2022 09:37  Odpowiedz na komentarz

    czy pil mszalne z ministrantem...czy TEZ GO OBLAPYWAL........

  • Ludzie dajcie spokój ksiądz był prywatnie w szkole i mógł być po spożyciu jeśli nie był w pracy w czym problem????

    01.04.2022 15:54

    prywatnie to moze byc w kawiarni na kawie a nie w szkole, pomysl zanim napiszesz

  • 31.03.2022 11:56  Odpowiedz na komentarz

    Ten kapłan ma 10 miesięcy stażu. 10 miesięcy temu zakończył 6 lat formacji w gnieźnieńskim seminarium. Myślę że cała ekipa wychowawców nie nadaje się do tej funkcji jeśli Po 10 miesiącach takie coś. Ciekawe co na to x rektor? Zamiast zająć się swoją funkcją pewnie leczy swoje kompleksy związane z niedoszłym biskupstwem, które poprzez swoje zachowanie go ominęło. Nie wieszać psów na młodym Kapłanie tylko zająć się moderatorami.

  • 31.03.2022 08:40  Odpowiedz na komentarz

    Sorry lekka czopa byla

    03.04.2022 14:11

    Spoko każdemu się może zdazyc

  • 31.03.2022 07:40  Odpowiedz na komentarz

    TO że ksiądz w robocie pije to jakaś nowość? A na mszy to co?

  • 31.03.2022 07:39  Odpowiedz na komentarz

    Co za donosiciele. Człowiek nie wielblad

  • 31.03.2022 07:38  Odpowiedz na komentarz

    ja pier....Grażny w natarciu w komentarzach jak i pod szkołą.
    Wypił to wypił na ch... drążcyć temat.

  • "poinformowali nas rodzice"? Czy jeden rodzić? Matka przywiozła ucznia do szkoły. ok. Ale czy tego ucznia też do szkoły odprowadziła? Czy tylko wypuściła syna ZE SWOJEGO SAMOCHODU I POJECHAŁA DALEJ ? Jeżeli ksiądz w danym dniu nie prowadził żadnych zajęć z uczniami to co on właściwie w danym dniu robił w szkole? Może był zanieść zwolnienie lekarskie? Na co zachorował? Co mu dolegało, że jego organizm był bardzo osłabiony i bardzo bolała go głowa? Dlaczego od razu nie położył się do łóżka? Jest wiele pytań na które najpierw należałoby sobie odpowiedzieć, nim rzuci się kamieniem !

    31.03.2022 10:31

    Zanieść zwolnienie lekarskie? Już się nie zanosi zwolnień lekarskich. Mamy xxi w

  • 30.03.2022 18:30  Odpowiedz na komentarz

    Ciekawe jak rodzic wyczuł won alkoholu skoro tylko widziała. Co wysiadła i powąchała.?

PODOBNE TEMATY
Trwa kurs samoobrony dla kobiet Jak uwolnić się z uchwytu? Jak obezwładnić napastnika? Jak obronić się przed atakiem nawet kilku przeciwników?... Środa, 18 maja 2022
Mężczyzna masturbował się przy placach zabaw! Został ukarany mandatem W niedzielę, w Osińcu i Kędzierzynie około 40-letni mężczyzna masturbował się przy placach zabaw. Jeden... Środa, 18 maja 2022
Pijany 16-latek topił się w jeziorze! Uratowali go świadkowie Do zdarzenia doszło w sobotę, 14 maja, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Jankowie Dolnym. Wieczorem... Poniedziałek, 16 maja 2022
23-latka handlowała podróbkami! Teraz za to odpowie Ogólnie mówi się, że "buty są jak lody - zawsze jest miejsce na więcej". Kobiet do ich zakupu nie trzeba... Poniedziałek, 16 maja 2022