moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Profesjonalna dezynfekcja mieszkań po zgonach - czy jest warta swojej ceny?

Środa, 30 marca 2022
  • Profesjonalna dezynfekcja mieszkań po zgonach - czy jest warta swojej ceny?

Śmierć zawsze wywołuje silne emocje. To sytuacja, kiedy trzeba załatwić wszystkie niezbędne formalności i zapanować nad stresem. Dodatkowo należy dokładnie uprzątnąć lokal, w którym znajdowały się zwłoki. To zadanie jest nie tylko traumatyczne, ale przede wszystkim niebezpieczne, dlatego koniecznością jest, aby wykonywała je profesjonalna firma.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na pomoc profesjonalnej firmy specjalizującej się w dezynfekcji po zgonach?

Rozkład zwłok powoduje uwolnienie się niebezpiecznych substancji toksycznych, które są bardzo szkodliwe dla otoczenia. W przypadku, kiedy ciało zostało znalezione po upływie kilku dni od zgonu, który nastąpił z przyczyn naturalnych, konieczne będzie przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji. Dodatkowo w sytuacji, kiedy dochodzi do samobójstwa, zabójstwa, czy wypadku taka usługa będzie wręcz konieczna.

Warto pamiętać, że w przypadku śmierci, która nie nastąpiła z przyczyn naturalnych, bardzo często skala zanieczyszczeń, może być spora. Samodzielne uporanie się z nią będzie nie tylko traumatyczne, ale przede wszystkim szkodliwe i nieskuteczne. Ciało podczas rozkładu uwalnia nie tylko szkodliwe dla zdrowia toksyny, ale także stanowiące niebezpieczeństwo płyny ustrojowe, które koniecznie muszą być odpowiednio zabezpieczone. Dodatkowo obecność trupiego jadu, wiąże się z możliwością zatrucia i występowania przykrych dolegliwości.

Każda dezynfekcja po zmarłym składa się z kilku etapów, a jej przebieg uzależniony jest od przyczyny zgonu i skali zanieczyszczeń. Stan rozkładu ciała również ma tutaj znaczenie.

Pracownik firmy w pierwszej kolejności musi szczelnie zabezpieczyć swoje ciało i przede wszystkim drogi oddechowe. Następnie wynoszone są wszystkie meble i sprzęty. Dezynfekcja rozpoczyna się od odkażenia całej powierzchni za pomocą specjalistycznych środków chemicznych. Odpady są odpowiednio zabezpieczane i utylizowane.

W sytuacji, kiedy mieszkanie wydaje się uprzątnięte i oczyszczone, pozostaje jeszcze jednak ważna kwestia, a mianowicie: ozonowanie. Proces ten pozwala na skuteczną eliminację przykrego zapachu. Ozon dociera w najmniejsze szczeliny i zakamarki, dokładnie dezynfekując całą powierzchnię. Do profesjonalnie wykonanej usłudze mieszkanie ponownie nadaje się do bezpiecznego użytku.
 

Czym grozi samodzielna próba uprzątnięcia mieszkania po zmarłym lub całkowity jej brak?

Przebywanie w pomieszczeniu z osobą zmarłą stanowi poważne ryzyko dla zdrowia człowieka. Ta sama sytuacja dotyczy sprzątania miejsca, w którym przebywał denat, w szczególności, kiedy rozpoczął się proces rozkładu. Kiedy mamy do czynienia z sytuacją, w której ciało zmarłego przebywało w danym pomieszczeniu kilka godzin bądź co gorsze parę dni lub dłużej, pod żadnym pozorem nie należy podejmować samodzielnej próby uprzątnięcia przestrzeni. Takie działanie może spowodować szereg uciążliwych dolegliwości, ponadto może doprowadzić do zatrucia. Zagrożenie sanitarne jest wysokie, dlatego tego typu czynności koniecznie należy zlecić profesjonalnej firmie. Posiada ona odpowiednie zabezpieczenia w postaci szczelnych kombinezonów, rękawiczek, okularów, ochraniaczy oraz maseczek, które zabezpieczają drogi oddechowe. Pracownicy przeprowadzają kompleksowe sprzątanie według ściśle określonych procedur. Dodatkowo dbają o bezpieczeństwo osób mieszkających w sąsiedztwie.

Dostępna w sklepach chemia, nie jest na tyle skuteczna, aby poradzić sobie z taką skalą zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że trupi jad wydobywający się z ciała zmarłego przenika w głąb ścian, czy podłóg, zatem konieczny może się okazać demontaż, zerwanie tapet oraz termiczne oczyszczanie. Chcąc skutecznie się go pozbyć, obowiązkowe jest użycie odpowiedniego sprzętu i metod np. ozonowanie.

W przypadku, kiedy mieszkanie po zmarłym nie zostanie odpowiednio zdezynfekowane, będzie stwarzało potencjalne zagrożenie dla osób przebywających w jego pobliżu. Fetor nie zniknie sam, a wietrzenie mieszkania na niewiele się zda, ponieważ jest to silnie trująca woń, która wymaga użycia odpowiedniego sprzętu. Tylko tak można go całkowicie zlikwidować. Dezynfekcja lokalu po zmarłym jest zarówno koniecznością, jak i gwarancją bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy mieszkanie będzie ponownie użytkowane, czy też nie obowiązkowo należy przeprowadzić w nim profesjonalne sprzątanie, które powinno być wykonane przez wykwalifikowanych pracowników.
 

Jakie są koszty profesjonalnej dezynfekcji po zmarłych?

Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem dotyczącym dezynfekcji mieszkania po zmarłym jest pomoc odpowiedniej firmy. Koszt takiej usługi jest zmienny i zależy od wielu czynników. Profesjonaliści na miejscu dokonają oceny stanu pomieszczenia, skali zanieczyszczeń oraz dobierają odpowiednie środki dezynfekcji. Dodatkowo opróżniają pomieszczenie ze skażonych mebli, czy sprzętu. Na życzenie klienta sprawdzają, które przedmioty po uprzednim oczyszczeniu będą mogły nadawać się do ponownego użytku. W razie konieczności demontują podłogi i dokładnie dezynfekują ściany i sufit. Zabezpieczają także płyny ustrojowe, które są bardzo szkodliwe dla człowieka.

Usługa zawsze jest dobierana indywidualnie, a jej etapy są uzależnione od skali zabrudzeń i poziomu skażenia. Profesjonalna firma uwzględnia również możliwości klienta oraz dostosowuje się do jego oczekiwań. Przy sprzątaniu po zmarłych obowiązuje wycena indywidualna, przedstawiana po wstępnej analizie stanu powierzchni oraz konieczności zastosowania odpowiednich metod.

Zlecając dezynfekcję profesjonalnej firmie, mamy pewność, że usługa zostanie wykonana solidnie, a mieszkanie będzie nadawało się do ponownego i przede wszystkim bezpiecznego użytku. Niezależnie od przyczyny zgonu i czasu, w jakim zostały znalezione zwłoki, warto zwrócić się do profesjonalnej firmy o dokładne oczyszczenie pomieszczenia. Koszt kompleksowej dezynfekcji będzie wart wykonanej usługi, która jest gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa w ponownym użytkowaniu lokalu.

Skorzystaj z usług certyfikowanej firmy Vector, zajmującej się profesjonalną i skuteczną dezynfekcją po zmarłych:

WWW: https://vector-uslugi.pl/
E-mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
Telefon: 725 392 578

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pikieta przed fabryką baterii w Gnieźnie! Czy w zakładzie dojdzie do strajku? W czwartek pracownicy firmy Advanced Power Solutions Poland, czyli fabryki baterii w Gnieźnie, pikietowali... Piątek, 22 kwietnia 2022
W środę spotkanie z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska i Centrum Kultury Scena to dziwna serdecznie zapraszają na spotkanie... Poniedziałek, 21 marca 2022
Odszedł Arek Oszutowski W nocy, 4 marca zmarł nagle Arkadiusz Oszutowski. Wychowawca wielu harcerskich pokoleń związany z 4.... Sobota, 5 marca 2022
Gnieźnianie za wolnymi mediami! W niedzielę o godz. 18.00 na gnieźnieńskim Rynku odbył się protest przeciwko zmianom w Ustawie o radiofonii... Poniedziałek, 20 grudnia 2021