moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Super dzieci, Super rodzice! Rusza kolejna edycja Supersów!

Czwartek, 24 marca 2022
  • Super dzieci, Super rodzice! Rusza kolejna edycja Supersów!

Kolejna edycja projektu Supersi rozpoczyna się 27 marca o godzinie 12.00 darmowym treningiem, który odbywa się w klubie Lady Cat przy ulicy Franklina Roosevelta 48. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ich rodzin. A jego Celem w obecnej edycji jest poszerzanie "sportowych horyzontów" dzieci.

Projekt Supersi jest programem sportowym skierowanym do uczniów szkół podstawowych z naszego miasta oraz ich rodzin. Jego głównym celem jest motywowanie i mobilizowanie całych gospodarstw domowych do wspólnej aktywności fizycznej. Chcemy pokazać mieszkańcom naszego miasta,  że aktywność fizyczna może być ciekawą i budującą relacje formą spędzania czasu w rodzinnym gronie.  Dostrzegamy potrzebę pobudzania dzieci i rodziców do aktywności fizycznej. Zdalne nauczanie oraz izolacja, która była wynikiem pandemii spowodowała spadek zainteresowania sportem zarówno przez dzieci jak i dorosłych. W trosce o zdrowie, chcemy pokazywać pozytywy sportu!

W drugiej edycji projektu chcemy przedstawić naszym uczestnikom szereg form spędzania wolnego czasu. Przez współprace z trenerami i ośrodkami sportu spróbujemy odkryć najlepszą aktywność dla każdego z uczestników. Chcemy pokazać, że aktywność fizyczna to nie tylko siłownia i treningi prowadzone zgodnie z planem. Wspólnie będziemy odkrywać i eksplorować ten obszar, tak aby każdy uczestnik po zakończeniu projektu mógł sam zdecydować, która forma spędzania wolnego czasu jest dla niego odpowiednia. Niezależnie czy będzie to jazda na rowerze, skakanie na trampolinie czy udział w biegach na orientacje. Postaramy się „poszerzyć horyzont” - bo jak inaczej możemy przekonać się, czy coś lubimy, gdy tego nie spróbujemy?

Projekt Supersi w dalszym ciągu pozostaje projektem niekomercyjnym. Naszym głównym celem jest pomoc mieszkańcom naszego miasta. Koszt udziału w projekcie to 90 miesięcznie za udział całej rodziny niezależnie od jej wielkości. (jako rodzinę rozumiemy rodziców + dzieci) Kwota ta pozwala nam pokryć koszty eksploatacji obiektów oraz  trenerów.

Spotkania Supersów odbywać się będą w każdą niedzielę o godzinie 12.00 w klubie Lady Cat i będą trwały około 60’. (Niektóre wydarzenia będą odbywały się poza klubem - są to treningi gościnne oraz niespodzianki, które przygotowaliśmy dla naszych uczestników!)

Pierwszy trening projektu który odbywa się 27.03.2022 jest treningiem otwartym rozpoczynającym drugą edycje. Oznacza to, że każdy mieszkaniec naszego miasta, który jest uczniem szkoły podstawowej może pojawić się na nim za darmo, razem ze swoją rodziną!  
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Karatecy Samuraja bardzo aktywni W sobotę, 4 czerwca, Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno na zaproszenie JUMP NOW w Gnieźnie... Poniedziałek, 13 czerwca 2022
7 medali Samurajów na Mistrzostwach Polski! Początek czerwca dla Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno minął pod znakiem jednej z najważniejszych... Środa, 8 czerwca 2022
Aleksandra Politowicz o swoich sukcesach, celach i działalności charytatywnej Aleksandra Politowicz to bez wątpienia jedna z najbardziej utytułowanych gnieźnieńskich zawodniczek.... Niedziela, 22 maja 2022
8 medali karateków Samuraja w Mistrzostwach Wielkopolski! W minioną niedzielę, w Tarnowie Podgórnym zostały rozegrane IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate... Środa, 18 maja 2022