moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Brudne chodniki w centrum Gniezna. Odwieczny problem wciąż trwa

Poniedziałek, 14 marca 2022
  • Brudne chodniki w centrum Gniezna. Odwieczny problem wciąż trwa

Radny Arkadiusz Masłowski poruszył na swoim fanpage'u problem brudnych chodników w centrum Gniezna. Z tym problemem żadna władze nie potrafi sobie poradzić.

Jak pisze radny Masłowski:
 

Kalendarzowa wiosna coraz bliżej a w centrum miasta brudno. Mieszkańcy Gniezna i turyści mogą zobaczyć smutny widok idąc deptakiem, a także na innych ulicach w centrum miasta. Brudne chodniki, pełno piachu, leżące papierki, papierosowe niedopałki oraz psie kupy. Do tego brudna fontanna i powykrzywiane kosze na śmieci. To nie jest najlepsza wizytówka dla Pierwszej Stolicy. Nie pozostaje nic innego jak apel do władz miasta o zadbanie o czystość w Gnieźnie.


Największym utrapieniem są oczywiście psie odchody. Niestety w dalszym ciągu wielu mieszkańców nie sprząta po swoich pupilach.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Facebook Arkadiusza Masłowskiego

Napisz komentarz

Komentarze(13)

  • Wielkie wysypisko śmieci a nie tylko bałagan, jest na osiedlu "USTRONIE". to wysypisko jest tuż koło terenów rekreacyjnych Gnieźnian gdzie Urząd Miasta stworzył piękny plac zabaw dla dzeci , siłownię dla dorosłych i letnie baseny. A to wielkie wysypisko śmieci jest w małym lasku, który wyrósł samoistnie na terenie za metalowymi biało-czerwonymi zaporami oznaczającymi koniec ulicy Zabłockiego. Może jak władze miasta nie nie potrafią uprzątnąć tego wysypiska to może jakąś szkoła w ramach akcji "SPRZĄTANIA ŚWIATA" podejmie się tej pracy. Srodowisko czeka by mu pomóc. !!!!

  • 17.03.2022 09:49  Odpowiedz na komentarz

    Na Poznańskiej są te półprzezroczyste barierki i ekrany akustyczne. One są strasznie brudne. Czy właściwy zarząd dróg kiedyś je umyje? To tak nie może wyglądać. Wkrótce Wielkanoc, do tego czasu te elementy infrastruktury powinny być umyte. Co za problem kilku ludzi z płynem i gąbkami do mycia wysłać? No chyba, że mają odpowiedni sprzęt do tego.

  • 16.03.2022 07:37  Odpowiedz na komentarz

    Tym powinna zająć się policja. Dlaczego nie karze ludzi którzy rzucają pety? Jest ich masę i dużo pieniędzy policja by z Tegi miała jakby karała na masową skale jak to robi z maseczkami.

  • 16.03.2022 07:26  Odpowiedz na komentarz

    Mieszkaniec. W naszym mieście nie ma koszy ulicznych co dwa metry ! Nie ma ich nawet co 50 metrów ! Skoryguj wobec tego swoje myślenie o gnieźnianach, jako o leniach.

  • Władza już myśli jak zorganizować paradę lgbt i jaką działkę sprzedać czy coś jescze się zostało ,a nie zaprzątają sobie głów brudnymi ulicami i chodnikami to nie jest istotny problem dla nich.

  • Na moje to idą wybory i jakoś musi się ten pan przedstawić miastu

  • 15.03.2022 11:12  Odpowiedz na komentarz

    Psie kupy? Na Łokietka trafiłem kiedyś jedną panią co nie chciała posprzątać po piesku a że wiem gdzie mieszka to zaniosłem tą kupkę jej na wycieraczkę. Od tego czasu już sprząta.

  • 15.03.2022 09:33  Odpowiedz na komentarz

    Mnie bardziej irytują butelki po alkoholu. W wielu miejscach jest ich więcej niż trawy.

  • Na osiedlach Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej też bardzo brakuje ulicznych koszy na odpadki. Np na papierki po lodach czy lizakach kupowanych dzieciom. Takiego mokrego i klejącego się papierka żadne rozsądne dziecko nie włoży do kieszeni ! To samo z odchodami zebranymi z chodników i trawników po pieskach !! Co mieszkańcy mają z nimi robić ??????????? Nosić przez dwie godziny spaceru z dzieckiem by na koniec zanieść klejące się papierki do domu? A może każdy mieszkaniec Gniezna wychodząć na spacer z dzieckiem lub z psem ma nosic ze sobą jeszcze wiaderko na własne śmieci ?

    20.03.2022 11:04

    Nastał ich pies, to niech sobie noszą i dwie GODZINY przy sobie.

  • No brawo panie radny, że zauważył pan problem ale to nie wina służb komunalnych, prywatnych, tylko i wyłącznie samych mieszkańców i turystów. Myśli pan, że dlaczego lerza papierki, pety, kapseli i różnego rodzaju śmieci? Dlatego, że ludzie nie potrafią wyrzucić go do kosza bo łatwiej rzucić go na chodnik niż podejść 2 metry do kosza

  • 14.03.2022 21:01  Odpowiedz na komentarz

    Masłowski to bajerant. Znowu mydli gnieźnianom oczy jaki to on niby zatroskany o czystość Gniezna. Jak mu tak to leży na sercu ta sprawa to nich weźmie sam miotełkę oraz szypę i niech chodzi za pieskami i za nimi sprząta ! Masłowski po prostu chce by o nim nie zapomniano i po raz kolejny robi wokół swojej osoby medialny szum ! Nie ważnie co będą o nim mówili. Ważne , żeby mówili. Ten to cały czas robi kampanie wyborczą !

    15.03.2022 00:35

    Trudno mi pojąć co trzeba mieć w głowie, że piszesz o mnie w taki sposób.
    Zatroskany jestem o to miasto i tylko tego typu wpisy mnie mobilizują i pokazują że jestem na dobrej DRODZE. Usunięto mnie z klubu (który popiera prezydenta)DLATEGO że chciałem pomóc PRZEDSIĘBIORCOM. Pewne tematy są niewygodne i najlepiej aby mieszkańcy się o nich nie dowiadywali. I żadne polityczne pisanie czy propaganda polityczna nie sprawia że nie będę Działał.

PODOBNE TEMATY
"Myszy i ludzie" według Teatru Wszelki Wypadek Po raz trzeci w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w Starym Ratuszu zaprezentował się działający przy MOK... Poniedziałek, 9 maja 2022
W gnieźnieńskim teatrze miała miejsce niezwykła premiera W sobotę, w gnieźnieńskim teatrze odbyła się premiera spektaklu Independi@. To niecodzienne wydarzenie... Poniedziałek, 2 maja 2022
Europark Krasnal w Gnieźnie na Majówkę! To będzie istna petarda! Pasja szlifowana od wielu lat, przerodziła się w chęć dzielenia się z ludźmi radością, uśmiechem, pozytywnymi... Środa, 27 kwietnia 2022
Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych 2022 za nami! Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w sali gimnastycznej przy ul. Sobieskiego odbyły się Mistrzostwa... Niedziela, 24 kwietnia 2022