moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zdewastowano pomnik na kwaterze Armii Czerwonej

Sobota, 12 marca 2022
  • Zdewastowano pomnik na kwaterze Armii Czerwonej

Na cmentarzu przy ul. Witkowskiej w Gnieźnie zdewastowano pomnik znajdujący się na kwaterze żołnierzy Armii Czerwonej. Dolna część postumentu została pomalowana w barwy flagi ukraińskiej.

Konflikt zbrojny Rosji wobec Ukrainy przede wszystkim zjednoczył wiele społeczności. Nie ulega jednak wątpliwości, że posuwanie się do niszczenia pomników znajdujących się na cmentarzach to zbyt dalece idące czyny mające na celu pokazać poparcie dla naszych wschodnich sąsiadów, których kraj objęty jest wojną. Po poznańskiej Cytadeli, zdewastowano pomnik znajdujący się na gnieźnieńskim cmentarzu przy ul. Witkowskiej. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Dolna część postumentu została pomalowana w barwy flagi Ukrainy.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(12)

  • 15.03.2022 17:58  Odpowiedz na komentarz

    w 1945 wyzwolili nas z wolności;nikt nie wspomina jak Rosjanie nas zabijali, torturowali i gwałcili polki bez przedziału wiekowego;do dzisiaj za zbrodnie na polakach nie odpowiedzieli; pomniki stawia się bohaterom a nie zbrodniarzom i gwałcicielom; poczytajcie co na temat tych złoczyńców miał do powiedzenia amerykański gen. patton .

    18.03.2022 01:00

    A co AMERYKA ROBIŁA W iRAKU aFGANISTANIE I INNYCH KRAJACH OPIERANIE SIĘ NA SŁOWACH ICH GENERAŁA JEST ŚMIESZNE ,PRZYGANIAŁ KOCIOŁ GARNKOWI...

    16.03.2022 16:02

    BRAWO BEATA ZA SŁOWA PRAWDY !!! A czerwono-koszerne barany, których w Gnieźnie mamy większość = BOLSZOWIĘCEJ, mówią, że to bohaterowie. Pozdrawiam

  • 15.03.2022 11:09  Odpowiedz na komentarz

    Żadna tam dewastacja tylko pokojowa misja upiększenia pomnika.

  • Co komu przeszkadza pomnik??? Ludzie nie niszcie historii bo za chwilę inne pomniki zostaną niszczone czy to polskie ,ruskie czy niemieckie ,tylko debile niszczą cmentarze.Zamiast tracić potężne pieniądze na wycinanie drzew może lepiej zamontować na cmentarzach moitoring w kwaterach historycznych i wyłapywać wandali...

  • 12.03.2022 22:57  Odpowiedz na komentarz

    To nie jest dewastacja.to odrestaurowanie

  • Wiem, że ZSRR toczył wojnę z nami też ale w tamtych czasach Wołyń też był

  • 12.03.2022 21:15  Odpowiedz na komentarz

    Zdewastowany, to ma łeb autor tytułu tej wiadomości.

  • To dopiero początek. POKAŻĄ na co ich stać...

  • 12.03.2022 18:43  Odpowiedz na komentarz

    Zdewastowano ???!!! Wstyd dla miasta, że takie coś stoi w Gnieźnie. Może dla równowagi odbudujmy na rynku kolumny ze swastykami !

    13.03.2022 22:23

    Bravo Stach !!! Na tym pomniku hańby dla lewackiego Gniezna zmieniły się tylko barwy flag ludobójców Polaków !!! Hańba, obłuda i zakłamanie pseudo-polskich rządów !!! Robią durniów z nas Prawdziwych Polaków te pachołki obcych mocarstw !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PODOBNE TEMATY
Obchody 77. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej Dzisiaj pod Pomnikiem Poległych i Zamordowanych Polaków w latach 1939 - 1945 odbyły się obchody zakończenia... Niedziela, 8 maja 2022
Rusza akcja "Zapełnijmy halę żywnością" Od kilku tygodni gnieźnianie wspierają na różne sposoby uchodźców wojennych z Ukrainy. Pomoc nadal jest... Piątek, 25 marca 2022
Grób powstańca wielkopolskiego pod opieką uczniów SOSW nr 2 w Gnieźnie Grób Marcelego Cieślickiego, powstańca wielkopolskiego, znalazł swoich opiekunów. Zostali nimi uczniowie... Wtorek, 1 marca 2022