moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czego nie wiedzą (a powinni) kandydaci do liceum?

Środa, 9 marca 2022
  • Czego nie wiedzą (a powinni) kandydaci do liceum?

Wiosną rozpoczyna się rekrutacja do szkół średnich, a gnieźnieńscy ósmoklasiści już dziś mogą zapisać się do liceum. To jedna z pierwszych tak ważnych decyzji w życiu - liceum oznacza 4 lata edukacji, które znacząco wpływają na życie młodego człowieka. Niestety, niezadowolenie z podjętego wyboru nie jest rzadkością. Podpowiadamy co kandydaci powinni sprawdzić, zanim zapiszą się do szkoły średniej, aby uniknąć rozczarowania!

Przygotowanie do matury (rozszerzenia)

Nie wszystkie szkoły mają w swojej ofercie dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury rozszerzonej - dlatego wielu uczniów korzysta z korepetycji i zajęć dodatkowych chcąc nadrobić materiał. Przykładowo, dodatkowy angielski 2 razy w tygodniu i korepetycje z 1 lub 2 przedmiotów maturalnych 1 -2 razy w tygodniu to koszt nawet 600 - 800 zł miesięcznie. Warto więc dokładnie sprawdzić ofertę szkół i porównać ilość godzin z przedmiotów rozszerzonych zdawanych na maturze.
 

Ilość godzin lekcyjnych

Dużym atutem szkół niepublicznych jest większa elastyczność i optymalny dobór harmonogramu zajęć. Dlatego warto sprawdzić, jaki ramowy plan lekcji oferuje dana szkoła. Pomocne porównanie znajdziesz TUTAJ. W efekcie cały materiał przerabiany jest w szkole, uczniowie mają więcej wolnego czasu w domu, a w ostatniej klasie liceum powtarzają i utrwalają już tylko materiał, natomiast absolwenci starający się o indeks na międzynarodowych uczelniach otrzymują dodatkowe punkty!
 

Wyniki maturzystów

Nie ma chyba bardziej jednoznacznego drogowskazu dla kandydata, niż wyniki egzaminów w danej szkole. Przed dokonaniem wyboru ważne jest sprawdzenie, jak dane liceum plasowało się na tle wyników maturalnych w regionie. Informacji można zaczerpnąć ze strony CKE - zestawienie dla Gniezna TUTAJ. Pomocny okazuje się również Ranking najlepszych liceów i techników magazynu Perspektywy (kliknij tutaj by zobaczyć ranking).
 

Nauka języków obcych

Według badań CBOS-u uczniowie szkół średnich najczęściej decydują się na płatne zajęcia dodatkowe z języka angielskiego. Nic dziwnego - większość pracodawców oczekuje znajomości tego języka na poziomie co najmniej średniozaawansowanym. Co więcej, w dzisiejszych czasach angielski przestaje wystarczać, dlatego dodatkowy język obcy w planie zajęć staje się standardem. Szkoła, która oferuje wykształcenie językowe na wysokim poziomie poparte międzynarodowymi certyfikatami otwiera swoim absolwentom wiele atrakcyjnych ścieżek kariery i dalszej edukacji.


Dodatkowe certyfikaty

Wyniki egzaminu maturalnego to tylko jeden z wielu sposobów na poparcie zdobytej wiedzy. Równie ważne stają się międzynarodowe certyfikaty (np. Cambridge English Qualifications - Certyfikac B2 First - uznawane na całym świecie dokumenty umożliwiają absolwentom konkurowanie o indeks lub pracę w kraju i zagranicą. Niewiele szkół posiada w swojej ofercie bezpłatne przygotowanie oraz przeprowadzenie egzaminów na miejscu - to niebywały atut, na który warto zwrócić uwagę!
 

Zapisz się już dziś!

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Milenium rekrutacja już wystartowała! Ósmoklasiści mogą zapisać się w każdej chwili online na stronie rekrutacja.milenium.edu.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę internetową Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium www.liceum.milenium.edu.pl lub profil na Facebooku.


Zapraszamy również na Drzwi Otwarte Liceum, które odbędą się 6 kwietnia w godzinach 17:00-19:00 przy ulicy Okulickiego 3A budynek B.


Wszystkim ósmoklasistom życzymy dobrych wyborów! Do zobaczenia w Milenium!

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Poukładana głowa to sprawa priorytetowa - mural z Żydowa wyróżniony w konkursie "Zdrowie to sztuka" Współczesne czasy są trudne dla każdego z nas. Pandemia, choroby cywilizacyjne, długotrwały stres, szybkie... Czwartek, 30 czerwca 2022
Dyrektorzy na następne 5 lat Prezydent Tomasz Budasz wręczył powierzenia na stanowiska dyrektorów miejskich placówek oświatowych... Środa, 29 czerwca 2022
Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Gnieźnie W niedzielę 26 czerwca na Rynku w Gnieźnie odbył się piknik rodzinny "Strefa Bezpieczeństwa Compensy".... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Ponad 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych rozpoczęło wakacje Dla 5 253 uczniów nadszedł czas zakończenia miejskiego roku szkolnego. Prezydent Tomasz Budasz wspólnie... Niedziela, 26 czerwca 2022