moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Hotel Lech zapełniony Ukraińcami! Czy gnieźnieńska kuria przyjmie uchodźców do budynku seminarium?

Środa, 9 marca 2022
 • Hotel Lech zapełniony Ukraińcami! Czy gnieźnieńska kuria przyjmie uchodźców do budynku seminarium?

Jak udało nam się ustalić, miejsca w Hotelu Lech w Gnieźnie, przygotowane dla uchodźców zostały zapełnione. Trwają prace nad ustaleniem kolejnych lokalizacji, w których można tymczasowo osiedlić migrantów wojennych. Cały czas mocny nacisk społeczny jest na Kurię Metropolitalną w Gnieźnie, która dysponuje Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym. Znaczna część ogromnego budynku stoi pusta.

Już ponad 1,2 mln uchodźców z Ukrainy przybyło do Polski. Fala osób uciekających przed wojną dosłownie zalewa nasz kraj. Zaczynają pojawiać się problemy z ulokowaniej takiej liczby ludności. W Gnieźnie przygotowano miejsca w Hotelu Lech, jednak - jak udało nam się ustalić - są one już zajęte. Duży nacisk społeczny wywierany jest na Kurię Metropolitalną, która dysponuje budynkiem Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Obiekt w znacznym stopniu stoi pusty i może pomieścić nawet kilkaset osób. Najbliższe dni pokażą jakie decyzje zapadną w kwestii lokowania uchodźców z Ukrainy.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(13)

 • a towarzysz redaktor ilu już przyjął ?

  14.03.2022 12:47

  Czworo licząc z dziećmi. A Pan?

 • 12.03.2022 22:09  Odpowiedz na komentarz

  ludzie czy wy jesteście normalni, żenada

 • W ubiegłym roku rząd Polin przyjął nowelizację ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców, z jakiej wynika, że od 2022 roku każdy cudzoziemiec ubiegający się o pozwolenie na pracę i kartę pobytu w Polsce będzie musiał zarabiać nie mniej niż 3010 zł miesięcznie, nawet jeśli będą pracowali tylko na część etatu lub na zleceniu.

 • 10.03.2022 13:45  Odpowiedz na komentarz

  Wiadomość dla Miasta ? A gdzie odpowiednia ilość toalet? A gdzie jakies łazienki by wziąć prysznic? A dzie odpowiedznia ilośc okien by nie mieszkali jak w garazu blaszanym. Człowieku obudz sie i pomysl co wymyslasz ?

 • -Sklep spożywczy os.Piastowskie 8 Obecnie "TwOj market" nie uzytkuje go od grudnia.Może użyczyli by go
  Miejsca było by na ok 10+15 osób.

 • Ten ponad milion uchodźców, to wielkie ubogacenie Polski jest, nawet jeśli w pierwszych 500 tysiącach uchodźców, obywateli Ukrainy było 277 tysięcy, a pozostałych 233 tysiące, to byli studenci zagraniczni...

 • DLA POLAKÓW NIE MA NIC ILE LUDZI ZMAGA SIĘ Z WARUNKAMI MIESZKANIOWYMI . ODRAZU DLA UKRAINY WSZYSTKO TO NIE NASZA WOJNA. POLSKĘ ZACZĘŁO STAĆ NA WSZYSTKO SZKODA ZE NIE DLA SWOICH OBYWATELI.

 • 09.03.2022 21:00  Odpowiedz na komentarz

  Dla Polaków nie ma nic a Dla Ukrainy wszystko to nie nasza wojna.polacy nie maja gdzie mieszkać. Wszyscy rzucili się na pomoc ale na jak DŁUGO.

  10.03.2022 06:28

  Było trzeba sie uczyć i barć do roboty a nie żerować na darmowych mieszkaniach od miasta!! Weź sie za robote rozszczeniowa baboo!! Mało dostajecie!!/?! Myślisz ze ci ludzie chcą tu być?! Myślisz ze ich powrót tam to sielanka?! szukanie ciał własnej rodziny zakopanej w masowych grobach to jakaś zabawa?! Weź sie je... w łeb!

 • A co robią inne kraje Unii ? Polska to widać bogaty kraj...

 • Miejsca w Gnieżnie dodatkowe:
  -Budynki pokoszarowe dwie sztuki ul.Wrześińska
  -Budynek PKS ul.Kolejowa
  -Hotel Mieszko (wymaga gruntownego remontu.)
  -Budynek administracyjny na bazie kolejowej PKP Gębarzewo

 • 09.03.2022 08:25  Odpowiedz na komentarz

  przecież Prymas tak bardzo nalegał na przyjęcie uchodźców , podobnie jak towarzysze z PO - to na co czekają ... . DO DZIEŁA !!!

PODOBNE TEMATY
Hałda na cmentarzu Św. Piotra ciągle rośnie! Późnym wieczorem koparka równała teren! Tydzień temu, w czwartek, na cmentarzu Św. Piotra koparka rozgarniała skarpę, która w znacznej mierze... Sobota, 21 maja 2022
Nagrobki, ludzkie szczątki i hałdy śmieci - dzikie wysypisko między cmentarzem a jeziorem! Kto za to odpowiada? Setki ton śmieci i gruzu z rozebranych nagrobków zalegają między cmentarzem Św. Krzyża w Gnieźnie a... Poniedziałek, 25 kwietnia 2022
Zawalił się mur między cmentarzem a prywatną posesją! Woda z nekropolii zalewa działkę Pan Błażej od wielu lat prosi parafię, kurię i zarządcę cmentarza o naprawę muru oddzielającego jego... Poniedziałek, 25 kwietnia 2022
Zmarł ks. kan. Ryszard Figiel W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (21 listopada), w przeddzień wspomnienia św. Cecylii,... Niedziela, 21 listopada 2021