moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pożar w bloku przy ul. Konopnickiej! Strażacy nie mogli dojechać na miejsce!

Wtorek, 1 marca 2022
  • Pożar w bloku przy ul. Konopnickiej! Strażacy nie mogli dojechać na miejsce!

W nocy z poniedziałku na wtorek służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze balkonu w bloku przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie. Do akcji wysłano 3 zastępy Straży Pożarnej, Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że ogień objął balkon na trzecim piętrze bloku. Niestety kompleks bloków został tak zaprojektowany, że strażacy nie mieli możliwości dojechania pod płonący balkon, co znacząco utrudniło i wydłużyo akcję ratunkową. Nie było możliwości użycia drabiny mechanicznej, co w przypadku pożaru na takiej wysokości odgrywa bardzo ważną rolę. Konieczne okazało się wyrwanie jednego przęsła ogrodzenia, aby ratownicy mogli w miarę swobodnie poruszać się między miejscem pożaru a samochodem ratowniczo-gaśniczym.

Pożar strawił narożnikową elewację bloku na wysokości trzeciego piętra oraz część balkony, którego konstrukcja balustrady to w większości styropian i płyta OSB. Tego typu materiały szybko stanęły w płomieniach. Strażacy musieli rozebrać sporą część ocieplenia budynku.

W pożarze jedna osoba odniosła oparzenia. Mężczyzną zajął się przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał go do szpitala.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(11)

  • 04.03.2022 18:31  Odpowiedz na komentarz

    do mieszkaniec: i jeden pajac tak was wszystkich mieszkancow steroryzowal??????????? nie macie wlasnego zdania? to teraz wszyscy mieszkancy z Konopnickiej niech zadecydujcie rozsadnie!! rozbierzcie ten plot bo to wsyd na cale Gniezno.

  • Taki płot to tylko w domu prywatnym

  • 02.03.2022 07:55  Odpowiedz na komentarz

    Ludzi jednak strasznie zaczyna kopać po głowach, pamiętam starsze czasy na osiedlach dużo większych od tego co tam jest i nikt z niczym nie robił problemu, ale teraz słyszę że już wszystko się zmienia, Każdy blok, każda wspólnota zaczyna walkę o swój teren ( parking, plac zabaw czy teren pod śmietniki ). Paranoja totalna

  • 01.03.2022 21:28  Odpowiedz na komentarz

    mam nadzieje ze policja i straz pozarna zajmie sie tym plotem i pustaki beda musieli go rozebrac!! a kostrzewski powinien byc za ten plan pociagniety do odpowiedzialnosci

  • a jakie cienkie te mury tego bloku ze styropianu blok chyba ciekawe ile lat wytrzyma teraz sie liczy disain szpan tak zwane apartamentowce a tak naprawdw to tylko mieszkanie

  • 01.03.2022 09:45  Odpowiedz na komentarz

    Kargule i pawlaki płot sobie postawili gdzie 5 bloków na krzyż. Idiotyzm. W miastach osiedla po 50 bloków i nikt płotów nie stawia, ale tak to jest jak się z gospodarstwa na świni przyjeżdża do miasta to człowiek nie nauczony życia we wspólnocie.

    04.03.2022 11:36

    O płot zaciekle walczył jeden z mieszkańców, wszystkim m znany, któremu wydaje się, że to jego prywatny folwark. Wielu mieszkańcom z ulicy Konopnickiej to nie odpowiada. SAM rownież uważam, że tego płotu w ogóle nie powinno tam BYĆ. Wiec proszę nie GENERALIZOWAĆ i nie obrażać wszystkich tam mieszkających.

    01.03.2022 11:28

    prosiłabym nie obrażać ludzi tam mieszkających. Płot to Wymysł tylko części lokatorów.]

  • 01.03.2022 09:14  Odpowiedz na komentarz

    Proszę nie WypisYwać błędnych informacji! Blok został dobrze skonstruowany i jest na ulIcy wrzesińskiej natomiast sąsiedzi z ulicy konopnickiej majĄ z gŁową i postanowili się odgrodzić. Przez to właśnie mogło doJść Do wielkiej tragedii nie mÓwiąc o tej sytuacji. Tam mieszka małe dziecko i pies z kotem. Proponuje osobie, która tak zawzięcie DĄżyła do tego płotu z konopnickiej, aby ruszyła gŁową, bo sama ma w domu małe Dziecko i psa! Gdyby tobie Przydarzyła się podobna sytuacja?

  • Ten plot miedzy osiedlami, który utrudnił akcje ratunkową jest symbolem Głupoty i nie wiem jak to jeszcze nazwac:(

  • 01.03.2022 05:42  Odpowiedz na komentarz

    Płot założony przez gościa któremu przeszkadzało że tam ludzie chodzą to teraz proszę Płocik rozebrać bo łamie przepisy przeciwpożarowe

PODOBNE TEMATY
Kolizja między Niechanowem a Witkowem W sobotę ok. godz. 10.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na skrzyżowaniu w Miroszce... Niedziela, 22 maja 2022
Obchody Powiatowego Dnia Strażaka! Wyróżniono zasłużonych druhów Dzisiaj w Gnieźnie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęło się... Sobota, 21 maja 2022
Przez godzinę byli uwięzieni w windzie Przez około godzinę kilka osób było uwięzionych w windzie, w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie.... Sobota, 21 maja 2022
Osoby szukające pracy na celowniku oszustów internetowych Internet jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc do poszukiwania zatrudnienia. Ilość ofert pracy,... Sobota, 21 maja 2022