moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rusza rekrutacja do miejskich szkół i przedszkoli

Piątek, 25 lutego 2022
  • Rusza rekrutacja do miejskich szkół i przedszkoli

Rusza rekrutacja do gnieźnieńskich szkół i przedszkoli. Rodzice mogą już starać się o przyjęcie swoich pociech do placówek.

Przedszkola:

Rekrutacja rusza 1 marca o godzinie 8.00 i potrwa do 22 marca do godziny 15.00. Rodzice mogą zapisać dziecko na dwa sposoby:
  • wypełniając wniosek na stronie www.gniezno.przedszkola.vnabor.pl (wniosek może zostać podpisany podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym, jednak tylko w sytuacji kiedy obje rodzice taki posiadają);
  • drukując wniosek lub pobierając go z wybranego przedszkola i wypełniając ręcznie.

Podpisany wniosek składa się w przedszkolu tzw. pierwszego wyboru. Jeżeli wniosek został podpisany podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym nie ma potrzeby składania go w formie papierowej.

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie opublikowana w przedszkolach 12 kwietnia o g.14.00.

Następnie między 12 a 25 kwietnia (do g. 15.00) rodzice będą mieli czas na złożenie oświadczeń woli uczęszczania dziecka do wybranego przedszkola.

28 kwietnia o g.14.00 w poszczególnych przedszkolach zostanie opublikowana ostateczna lista przyjętych i nieprzyjętych dzieci.

Rekrutacja nie dotyczy dzieci już uczęszczających do przedszkoli.
 

Szkoły podstawowe:

Uwaga! Rodzice zapisujący dziecko do szkoły zgodnie z obwodem składają zgłoszenie. Natomiast rodzice chcący zapisać dziecko do szkoły innej niż obwodowa składają wniosek do szkoły pierwszego wyboru.

Rekrutacja do szkół rusza 1 marca o godzinie 8.00 i potrwa do 25 marca do godziny 15.00. Rodzice mogą zapisać dziecko na dwa sposoby:
  • wypełniając wniosek/zgłoszenie na stronie www.szkoly.gniezno.eu (wniosek/zgłoszenie może zostać podpisany podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym, jednak tylko w sytuacji kiedy obje rodzice posiadają takowy);
  • drukując wniosek (zgłoszenie) lub pobierając z wybranej szkoły i wypełniając ręcznie.

Podpisany wniosek/zgłoszenie składa się w danej szkole obwodowej lub pierwszego wyboru. Jeżeli wniosek/zgłoszenie został podpisany podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym nie ma potrzeby składania go w formie papierowej.

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie opublikowana w szkołach 12 kwietnia o g.14.00 Następnie między 12 a 25 kwietnia (do g.15.00) rodzice będą mieli czas na złożenie oświadczeń woli uczęszczania dziecka do wybranej szkoły. Dotyczy to tylko rodziców składających wnioski, a więc zapisów do szkół niezgodnych z obwodem.

29 kwietnia o g.14.00 w poszczególnych szkołach zostanie opublikowana ostateczna lista przyjętych i nieprzyjętych dzieci.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Gnieźnie W niedzielę 26 czerwca na Rynku w Gnieźnie odbył się piknik rodzinny "Strefa Bezpieczeństwa Compensy".... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Ponad 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych rozpoczęło wakacje Dla 5 253 uczniów nadszedł czas zakończenia miejskiego roku szkolnego. Prezydent Tomasz Budasz wspólnie... Niedziela, 26 czerwca 2022
Gmina Gniezno gotowa na bezpieczne wakacje! Wszystkie szkoły z terenu Gminy Gniezno przeprowadziły akcję "Bezpieczne wakacje w Gminie Gniezno".... Sobota, 25 czerwca 2022
Dzieci ze Szkoły Milenium poznawały różne zawody W świetlicy szkolnej numer 1, z inicjatywy nauczycielki Katarzyny Żeleźniak, odbył się cykl spotkań... Sobota, 25 czerwca 2022