moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak dodać sobie energii w ciągu dnia?

Niedziela, 13 lutego 2022
  • Jak dodać sobie energii w ciągu dnia?

Wielu z nas żyje w ciągłym biegu. Jesteśmy przepracowani, brakuje nam czasu na sen, relaks, aktywność fizyczną, a nawet na zdrowe jedzenie. Jesteśmy zmęczeni, brakuje nam energii do działania, często mamy problemy z koncentracją.

Kawa

Pobudzająco na organizm działa kofeina. Kawa ze sklepu bee.pl to doskonały sposób na dodanie sobie energii.

Jednak picie zbyt dużych ilości kawy w ciągu dnia pozbawia organizm magnezu, pierwiastka, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Spożywanie dużych ilości kawy może prowadzić do problemów ze snem.
 

Odpoczynek i relaks

Pomimo nadmiaru obowiązków trzeba znaleźć czas na odpoczynek i relaks. Zbyt mała ilość snu na dobę oraz nieregularny sen to główna przyczyna odczuwania zmęczenia w czasie dnia. Dorośli potrzebują 7-8 godzin snu na dobę, aby organizm odpowiednio funkcjonował. Ważne jest, by kłaść się do łóżka i wstawać o stałych porach. Trzeba zadbać o prawidłową higienę snu. Przed snem trzeba przewietrzyć pomieszczenie.

Jeżeli po powrocie z pracy czujemy się bardzo zmęczeni, zamiast zająć się kolejnymi obowiązkami, poświęćmy kilkanaście minut na drzemkę. Kwadrans drzemki pozwoli zregenerować siły i doda nam energii. Regularne drzemki zmniejszają w organizmie poziom kortyzolu - hormonu stresu.


Zmiana nawyków żywieniowych

Warto zmienić swoje nawyki żywieniowe. Do braku energii i uczucia zmęczenia przyczyniają się nieregularne posiłki, niezbilansowana dieta uboga w witaminy i minerały takie, jak żelazo, potas, magnez. Posiłki należy spożywać regularnie w jednakowych odstępach czasu. Zaleca się spożywanie 5-6 mniejszych porcji w ciągu dnia zamiast 3 dużych posiłków. W ten sposób regularnie dostarczamy organizmowi energii.

Trzeba również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu w ciągu dnia. Dzień warto zacząć od szklanki wody z dodatkiem miodu i cytryny. W ciągu dnia powinno się wypić 1,5-2 litry wody.


Aktywność fizyczna

Ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu, działa jak zastrzyk energii. Na trasę spaceru warto wybrać park lub inne miejsce z dala od zgiełku miasta. Podczas spaceru starajmy się głęboko oddychać. Już kilka wdechów świeżego powietrza dotleni zmęczony organizm, a odrobina ruchu odpręży nasze ciało i doda energii.

Energii dodają też ćwiczenia w domu. Poranna gimnastyka to doskonały sposób na pobudzenie organizmu po źle przespanej nocy. Gdy w czasie dnia czujemy się znużeni i zmęczeni, warto wykonać kilka ćwiczeń fizycznych. Najlepiej zrobić to przy otwartym oknie.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Velvet Glass Poland - specjaliści od szkła! Lokalna firma trafia w gusta i zdobywa zaufanie klientów Velvet Glass Poland jest firmą działająca na rynku od 1999 roku. Oferujemy szeroki asortyment szkła... Środa, 18 maja 2022
Rusza przestrzeń kreatywności z LEGO Education Jak uczyć kreatywnie w XXI wieku? Dowiecie się tego dzięki przestrzeni kreatywności z LEGO Education,... Piątek, 6 maja 2022
Chcesz zarabiać 6100 zł brutto na start jako operator/ka maszyn czy magazynier/ka? Sprawdź, która firma oferuje takie warunki i jak się w niej pracuje! Bridgestone to światowy lider w dziedzinie produkcji opon. Jedna z fabryk tego koncernu działa w stolicy... Poniedziałek, 2 maja 2022
Nie czekaj dłużej! Praca szuka człowieka Stolica eXperymentu to zespół ludzi ciekawych świata, otwartych, odważnych i gotowych do podejmowania... Czwartek, 28 kwietnia 2022