moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

10-letnia dziewczynka ugryziona przez psa w centrum Gniezna

Czwartek, 10 lutego 2022
  • 10-letnia dziewczynka ugryziona przez psa w centrum Gniezna

We wtorek ok. godz. 13.50 dyżurny gnieźnieńskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. 3 Maja pies ugryzł dziewczynkę. Na miejsce wysłano patrol.

Po dotarciu na ul. 3 Maja mundurowi potwierdzili, że duży pies w typie rottweilera ugryzł 10-letnią dziewczynkę. Poszkodowana znajdowała się pod opieką mamy i to ona wezwała mundurowych. Funkcjonariusze ustalili, że pies był trzymany na smyczy, jednak nie posiadał kagańca. Właścicielka czworonoga okazała wymagane zaświadczenia o szczepianiach. Poszkodowana dziewczynka natomiast udała się z mamą do szpitala, gdzie została zaopatrzona na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(17)

  • 11.02.2022 15:53  Odpowiedz na komentarz

    Bzdura matki tam NIE było.
    Dziewczyny była z koleżanką na hyzdawce na placu zabaw.
    Przyszła pani z psem niebezpiecznym i ostrym do otoczenia na plac zabaw .
    To już jest karalne .
    Dziewczynka wolała o pomoc , widząc tą niebezpieczną sytuację jeden z PRZECHODNI wbiegł na plac zabaw by ratować życie dziewczynce , pies ściągnął dziewczynkę z huśtawki ciągną dziewczynkę za nogę.
    PRZECHODZIEń rzucił SIĘ na psa by odciągnąć od dziewczynki .
    Nieważne pod czyją była dziewczynka 10 letnia opieką , jest to plac dla dzieci nie dla psów. Właścicielka psa ma chyba z głową by wchodzić

    12.02.2022 13:13

    I ta Pani na warszawskiej miala czelnosc pouczac mnie i mojego psa!!! Co ona wie o psach jak nad swoim nie panuje... a co sie stalo z tym poprzednim rotwalilerem ktory byl jeszcze bardziej niebezpieczny dla otoczenia.

    12.02.2022 07:35

    o tóż to!

  • 11.02.2022 14:33  Odpowiedz na komentarz

    Ma szczęście że to nie moje dziecko. z kundla nie byłoby co zbierać.

    17.02.2022 08:38

    ... TO RACZEJ tY MASZ SZCZĘŚCIE!

  • 10.02.2022 21:40  Odpowiedz na komentarz

    Jak nie ma jak JEST przepis? Ponadto jest lista ras agresywnych i na takiego psa powinno się mieć pozwolenie...ostatnio chuda lala nie panowała nad swoim psem idąc Gdańska z owczarkiem niemieckim pies ciągnął JĄ we wszystkie strony do ludzi też bez kagańca mimo że rasa agresywna...gdyby się wyrwał i zaczął kąsać to strach pomyśleć musiałem bydle obejść bokiem...najlepiej rowem bo pani sobie "kuleczke" sprawila

  • 10.02.2022 18:49  Odpowiedz na komentarz

    Ta kobieta nie panuje nad tym psem
    Ciągle przychodzi pod drzwi supersamu
    Ma coś z głową

  • Tej Pani nikt nic nie zrobi... 10 lat dzialala dla zwierzat w gnieznie... to "Zasluzona dzialaczka" zgloscie na policje zeby nie ZAMIEciono pod dywan...

    12.02.2022 13:15

    Ma znaczenie i to ogromne. Komuś potrafia zrobic z igly widly a u siebie nie widza niczego. Oby poniosla odpowiedzialnosc bo to nie jedyna sytuacja w ktorej za "zaslugi" broniono taka... a obcy mial by pojechane po calosci!!!

    11.02.2022 14:30

    A JAkie to ma znaczenie co ona robi i gdzie działa? Jakby jej pies ugryzł moje dziecko toby go ze ściany zeskrobywała.

  • 10.02.2022 10:48  Odpowiedz na komentarz

    Też macie o czym pisać ,niemacie prawdziwych tematów.

    11.02.2022 21:29

    A Ty co .
    Nie masz pojęcia co tam się wydarzyło i piszesz bzdury , że ludzie kłamią
    Baby i kundla bronisz ? A jakby to było twoje dziecko może byś inaczej myślał Pomyślałaś o tym DZIECKU pogryzionym zakrwawionym PRZERAŻONYM i ZApŁAkaNYm .
    Na takie psy po wino być zezwolenie.
    Co by było gdyby pezechodzień nie ruszył na pomoc.

  • 10.02.2022 09:54  Odpowiedz na komentarz

    To ta co W koszulce TOZu w CENTRUM latała? Nie da się jej słowa powiedzieć. Musiało dojsc do tragedii

  • 10.02.2022 07:06  Odpowiedz na komentarz

    i benc mandacik za brak kagańca i pewnie jeszcze pare paragarfów dopiszemy

    10.02.2022 20:13

    To że nie MA, nie zwalnia z MYŚLENIA...

    10.02.2022 16:53

    nie ma przepisu o obowiazku zakladania kaganca.

PODOBNE TEMATY
Smołowanie dachu w ponad 30-stopniowym upale ponad siły 70-latka W czwartek, w godzinach popołudniowych służby ratunkowe otrzymały informację, z której wynikało, że... Sobota, 2 lipca 2022
Dachowanie między Czerniejewem a Neklą W piątek o godz. 14.30 służby ratunkowe zostały powiadomione o dachowaniu samochodu osobowego między... Sobota, 2 lipca 2022
Twoje dziecko jedzie autokarem na wakacje lub obóz? Zadbaj o jego bezpieczeństwo Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą... Piątek, 1 lipca 2022
29-latek zatrzymał pijanego 55-latka! Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, senior próbował udawać pasażera Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy przez 29-letniego mieszkańca gminy Trzemeszno pokazuje, że... Piątek, 1 lipca 2022