moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ile kosztuje ogrzewanie gazowe w 2022 roku?

Poniedziałek, 7 lutego 2022
 • Ile kosztuje ogrzewanie gazowe w 2022 roku?

Wyjaśnimy, ile kosztuje ogrzewanie gazowe. Opowiemy o wadach i zaletach tego rozwiązania oraz odpowiemy na pytanie, czy ogrzewanie gazowe się opłaca.

Wszechobecne podwyżki odbijają się na nas wszystkim. Każdy z nas pewnie słyszał o podwyżkach związanych z ogrzewaniem gazowym. Poruszymy dzisiaj ten temat. Opowiemy Wam o wadach i zaletach tego rozwiązania oraz odpowiemy na pytanie, ile faktycznie kosztuje ogrzewanie gazowe?
 

Czy ogrzewanie gazowe się opłaca?

Wiele z Was stoi przed wyborem dotyczącym optymalnej formy ogrzewania domu. Często wybieraną opcją jest ogrzewanie gazowe ze względu na wiele zalet. Jest to rozwiązanie niemal samoobsługowe, niestety często droższe od alternatyw. Warto mieć świadomość, że mimo wygodny tego ogrzewania nie zawsze się ono opłaca. Bywa tak, że ze względu na dużą odległość od sieci gazowej rozwiązanie to będzie bardzo drogie i zupełnie nieopłacalne. Jest to jednak z pewnością forma ogrzewania domu bardzo ekologiczna i przez wiele osób uważana za przyszłościową. Niestety rozwiązanie to jest jednak zazwyczaj droższe od innych metod ogrzewania. Wszystko zależy od konkretnych wymagań i możliwości. Jedne osoby cenią sobie to, że ogrzewanie gazowej nie potrzebuje obsługi, innym osobom na tym nie zależy. Wracając jednak do pytania, czy ogrzewanie gazowe się opłaca, to z całą pewnością można odpowiedzieć, że w wielu przypadkach tak. Niestety jednak nie w każdym, dlatego też trzeba indywidualnie podejść do tego zagadnienia. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele kwestii warto jest omówić ze specjalistą. Dobrym rozwiązaniem jest również zapoznanie się z artykułami specjalistycznymi na temat ogrzewania gazowego, dlatego też zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu. Mamy nadzieje, że pomoże Wam to rozwiać swoje wątpliwości.
 

Ogrzewanie gazowe - wady i zalety

Ogrzewanie gazowe ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Podczas luźnej rozmowy z sąsiadami czy w gronie rodzinnym niemal zawsze znajdą się odmienne zdania na ten temat. Zastanawiasz się, dlaczego ciężko odpowiedzieć na to pytanie? Przedstawimy Ci teraz zarówno wady, jak i zalety tego rozwiązania. Pozwoli Ci to samodzielnie zdecydować o najlepszym typie ogrzewania dla siebie i swojej rodziny.
 

Pamiętaj, że roczny koszt ogrzewania gazowego jest zależny od wielu czynników indywidualnych, m.in. odległości domu od najbliższej sieci gazowej, dostawcy gazu, sytuacji na arenie politycznej czy rodzaju pieca - dlatego wszystko zależy od konkretnego przypadku i ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy to rozwiązanie jest opłacalne bez zapoznania się z dokładnymi informacjami na temat danego domu.
 

Ogrzewanie gazowe - koszty

Tak jak wspomnieliśmy, koszt ogrzewania gazowego może być bardzo różny. Zależy to od szeregu różnych czynników. Postaramy się jednak przedstawić Wam szacunkowe wydatki związane z tym rozwiązaniem.

Zacznijmy najpierw od kosztów związanych z instalacją gazową:

 • Koszt kotła gazowego jest zależny od rodzaju pieca oraz jego funkcji. Cena zazwyczaj waha się między 4 a 9 tysięcy złotych.
 • Zakładając instalację gazową, można się pokusić o osprzęt dodatkowy, np. zestaw zaworów, które są odpowiedzialne za odcinanie dopływu gazu. Kosztują one zazwyczaj 3-4 tysiące.
 • Przy zakładaniu instalacji gazowej nie można zapomnieć o pracy osób, które się tym zajmują. Koszt ten waha się zazwyczaj około 3 tysięcy.

Koszt założenia instalacji gazowej może przerosnąć niejeden budżet domowy. Warto zainteresować się dotacjami gminnymi lub skorzystać z pomocy finansowej firm zewnętrznych, np. Szybka Gotówka. Jak już uda się założyć instalację gazową w swoim domu należy już tylko ponosić koszty związane z rocznym ogrzewaniem. Koszt ten jest bardzo zróżnicowany i może się zmieniać na przestrzeni miesięcy nawet o kilkaset złotych. Szacunkowo jednak koszt ogrzewania gazowego dla 120-metrowego domu wynosi około 4-5 tysięcy rocznie. Decydując się jednak na rozwiązanie tego typu, nie można zapominać o innych nieprzewidzianych wcześniej zdarzeniach, np. tak jak teraz wszyscy mamy do czynienia z podwyżkami gazu w 2022 roku. Niestety zmiana cen znacząco odbije się na budżetach domowych. Jeżeli jednak zdecydujecie się na ten rodzaj ogrzewania, nie zapominajcie również o cyklicznej konserwacji i sprawdzaniu pieca gazowego.
 

Napisz komentarz

Komentarze(2)

 • 08.02.2022 16:02  Odpowiedz na komentarz

  BARDZO PRZYDATNY ARTYKUŁ. DOBRZE ZAUWAŻONO, ŻE TA PRZYJEMNOŚĆ NIE JEST TANIA. NA SZCZĘŚCIE OTRZYMAŁAM WSPARCIE FINANSOWE OD FIRMY SZYBKA GOTÓWKA. SZYBKO DOSTALAM PIENIĄDZE A TERAZ ODDAJĘ JE W SPOKOJNYM TEMPIE
  HTTPS://SZYBKAGOTOWKA.PL/

 • 08.02.2022 16:01  Odpowiedz na komentarz

  Bardzo przydatny artykuł. Dobrze zauważono, że ta przyjemność nie jest tania. Na szczęście otrzymałam wsparcie finansowe od firmy Szybka gotówka. Szybko dostalam pieniądze a teraz oddaję je w spokojnym tempie
  https://szybkagotowka.pl/

PODOBNE TEMATY
Jarosław Grobelny żegna się z Urzędem Miejskim Po prawie 8 latach pracy w Urzędzie Miejskim zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, Jarosław Grobelny wybiera... Środa, 22 czerwca 2022
Muzyka z Afryki w Latarni na Wenei Latarnia na Wenei - plenerowy dom kultury przy jeziorze Jelonek - zaprasza na pierwszy koncert z cyklu... Środa, 22 czerwca 2022
Zmiana na stanowisku Zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna Dotychczasowy zastępca prezydenta Jarosław Grobelny, odchodzi do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej,... Środa, 22 czerwca 2022
Miasto dokłada 2,5 mln zł do rewitalizacji parku "Dziekanki"! Co z Rondem Gnieźnieńskich Olimpijczyków? 2 mln 555 tys. to wysokość dotacji celowej przekazanej przez Miasto Gniezno na rewitalizację zachodniej... Środa, 22 czerwca 2022