moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gniezno liczy na Polski Ład

Niedziela, 6 lutego 2022
  • Gniezno liczy na Polski Ład

O prawie 40 mln zł na miejskie projekty inwestycyjne zabiega Gniezno w ramach rządowego Funduszu Polski Ład. Tym razem władze Pierwszej Stolicy Polski liczą na więcej pieniędzy.

Samorządy mają czas do 15 lutego na złożenie projektów w ramach Polskiego Ładu. Miasto Gniezno już złożyło wnioski na 2 i 3 edycję tego funduszu, w sumie na 5 projektów. Są to oczekiwana przez mieszkańców budowa kanalizacji na ul. Kłeckoskiej, sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 3 oraz rewitalizacja otoczenia jeziora Winiary. Dodatkowo złożone zostały także projekty dotyczące rewitalizacji skweru przy ul. Łubieńskiego i ul. Chrobrego w Gnieźnie oraz budowy tężni solankowej nad Jeziorem Winiary. Projekty, pod warunkiem otrzymania dofinansowania, będą realizowane w latach 2022-2025.
 

Szczegóły projektów:

 

Budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej na ulicy Kłeckoskiej w Gnieźnie - 17 mln zł.

Inwestycja obejmuje budowę kolektora kanalizacji sanitarnej wraz z budową przepompowni ścieków oraz budowę kanalizacji deszczowej. Równocześnie w pasie drogowym ulicy Kłeckoskiej posadowiona zostanie sieć wodociągowa. Realizacja inwestycji wymaga - o ile projekt uzyska dofinansowanie - rozbiórki i odbudowy nawierzchni asfaltowej jezdni na całej jej szerokości.
 

Rozbudowa Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gnieźnie (etap II - sala gimnastyczna) - 9,5 mln zł.

Planowana inwestycja to budowa hali sportowej na terenie przynależnym do Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie przy ul. Czarnieckiego z wielofunkcyjnym boiskiem m.in. do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz gry w tenisa ziemnego lub badmintona z możliwością podziału na trzy mniejsze boiska. Projekt obejmie także 4 szatnie z zapleczem socjalnym, toalety damskie, męskie oraz dla osób z niepełnosprawnościami, pokój dla nauczycieli, pomieszczenie techniczne oraz magazynowe. W związku z wykorzystywaniem tego obiektu do organizacji szkolnych zawodów sportowych znajdować się tam ma trybuna dla 174 osób.
 

Rewitalizacja otoczenia Jeziora Winiary wraz z Promenadą im. Batalionu Parasol w Gnieźnie - 5 mln zł.

Inwestycja ma obejmować modernizację ciągów pieszych dookoła całego jeziora, posadowienie nowych ławek, koszy na odpady, stojaków na rowery, huśtawek, hamaków a także stanowisk piknikowych. Projekt zakłada rozbudowę oświetlenia wokół jeziora a w kluczowych miejscach parku montaż monitoringu. Planowane są także nasadzenia roślin i drzew.
 

Rewitalizacja skweru przy ul. Łubieńskiego i ul. Chrobrego w Gnieźnie - 5 mln zł.

Planowana rewitalizacja zakłada modernizację nawierzchni na całej powierzchni placu. Przed Pomnikiem św. Wojciecha planuje się nawierzchnię granitową wraz oświetleniem punktowym, pozostałe alejki miałyby zostać wykonane z nawierzchni mineralnej, przepuszczalnej dla wody. Sezonowa rabata przed pomnikiem, w przypadku dofinansowania, zostałaby zastąpiona roślinami całorocznymi tj. niskimi krzewami, bylinami i cebulami. Na całej powierzchni skweru dosadzone będą drzewa oraz niskie krzewy, a istniejące trawniki pozostaną zregenerowane. Projektowana inwestycja obejmuje wymianę oświetlenia, ławek i innych elementów małej architektury.
 

Tężnia solankowa nad Jeziorem Winiary w Gnieźnie - 2 mln zł.

Zadanie ma polegać na budowie tężni solankowej zlokalizowanej w otoczeniu Jeziora Winiary w Gnieźnie. Zgodnie z ideą projektu obiekt ten stałyby się popularnym miejscem relaksu, odpoczynku, a przede wszystkim poprawy zdrowia poprzez terapię wziewną. Realizacja inwestycji byłaby doskonałym uzupełnieniem działań inwestycyjnych realizowanych w tym rejonie.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Biesiada Senioralna za nami! Tańce, konkursy, dobra muzyka, pyszne jedzenie i pozytywne nastawienie - taką receptę na udaną imprezę... Niedziela, 15 maja 2022
Bezpłatne szkolenie dla Ukraińców! Przyjdź i dowiedz się, jak otworzyć firmę w Polsce! 25 maja o godz. 12.00 w VR Inkubator w Fałkowie odbędzie się bezpłatne szkolenie dla obywateli Ukrainy,... Niedziela, 15 maja 2022
Przypinki na zamówienie - niewielka forma, najwyższa forma prestiżu Przypinki - niewielkich rozmiarów ozdoby, które wyrażają więcej, niż różnego typu z daleka widoczne... Niedziela, 15 maja 2022
Czy uda się pozyskać środki na wspólne projekty miasta, powiatu i gmin? W Urzędzie Miejskim w Gnieźnie odbyło się dziś kolejne spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia ZIT... Czwartek, 12 maja 2022