moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Urodzinowa demolka kartonów z nakrętkami dla Damiana Julkowskiego! Komu przeszkadza akcja charytatywna?

Czwartek, 3 lutego 2022
 • Urodzinowa demolka kartonów z nakrętkami dla Damiana Julkowskiego! Komu przeszkadza akcja charytatywna?

2 lutego Damian Julkowski obchodził swoje 25 urodziny. Sparaliżowany mężczyzna od wielu lat przykuty jest do łóżka. Niestety radość z prezentu, który dostał szybko minęła.

We wrześniu 2021 roku skradziono 25 worków z nakrętkami dla Damiana Julkowskiego. Były one magazynowane w piwnicy bloku, gdzie mieszka. Pisaliśmy o tym w artykule „Okradziono sparaliżowanego Damiana Julkowskiego!”.

Incydent został nagłośniony przez największe ogólnopolskie media. Zaowocowało to błyskawiczną zbiórką pieniędzy na leczenie mężczyzny.

2 lutego Damian obchodził swoje 25 urodziny. Tego dnia pod jego dom podjechał samochód z paletą załadowaną kartonami z nakrętkami.

Przyjechało do mnie dużo nakrętek, wszystko na palecie, popakowane w kartony - mówi Damian. Mama z ciocią wyładowały to i poukładały karton na kartonie w piwnicy. Mama z ciocią układały to dosyć długo, a jak skończyły to pół godziny później przyszedł sąsiad z drugiej klatki i powiedział, że mamy zejść zobaczyć do piwnicy. Mama zeszła, a tam wszystko rozsypane, kartony rozpodarte, zniszczone, nakrętki kulały się po ziemi. Nakrętki jeszcze w tym tygodniu trafią do skupu. Nie wiem komu to przeszkadzało.


Najwyraźniej któremuś z sąsiadów przeszkadzają nakrętki zbierane dla sparaliżowanego Damiana. Za informację kto stoi za kradzieżą nakrętek we wrześniu oraz zniszczeniem kartonów z nakrętkami w dniu 2 lutego 2022 roku nasza Redakcja przewidziała nagrodę. Zapewniamy anonimowość.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(7)

 • 04.02.2022 00:01  Odpowiedz na komentarz

  Przeciez to nikT obcy tylko ktos z tej klatki. Moze tej osobie Przeszkadza balagan Zwiazany ze zbieraniem tych nakretek co oczywiscie nie tlumaczy tak debilnego zacHowania. Jakis czas temu jednak bylem swiadkiem jak przy smietnikach na zaBlockiego staly puste kartony podpisane Damian Julkowski. Byly to prawdopodobnie niepotrzebne juz kartony po nakretkach. Szkoda tylko ze nikomu nie chcialo sie ich porozrywaC i wRzucic do odpowiedniego pojemnika tylko Zostawiono je obok smietnikow.

 • 03.02.2022 19:37  Odpowiedz na komentarz

  Pewnie jakiś pis-owski katolik.
  Bo kto???

  03.02.2022 23:54

  Zapewne jakiś POkemon lub lewak bo kto inny byłby mógł to zrobić schorowanemu chłopakowi???

 • 03.02.2022 18:01  Odpowiedz na komentarz

  Gdybym miał taką moc sprawczą to zamieniłbym sytuację p. Damiana z tym kretynem. I nie zbierałbym dla niego nakrętek.

 • Dobro wraca a zło się złością odpłaca.Oby ten głupi wandal nigdy nie poczuł drugiej części tego powiedzenia na własnej skórze. czy dopiero Wtedy przyjdzie czas na skruchę?

 • 03.02.2022 08:44  Odpowiedz na komentarz

  To jest Polska i Polski stan umysłu, chamstwo na każdym kroku

 • 03.02.2022 07:20  Odpowiedz na komentarz

  Masakra. Co za ludzie! Współczuje Damianowi i składam najszczersze życzenia urodzinowe, aby prawda ujrzała światło dzienne, sparwca został ukarany.

PODOBNE TEMATY
Okradziono sparaliżowanego Damiana Julkowskiego! O tym, że niektórzy ludzie kradną, wiadomo nie od dziś, ale żeby okradać potrzebujących i niepełnosprawnych,... Poniedziałek, 6 września 2021
Damian ma szansę stanąć na nogi! Potrzebna jest jednak pomoc Damian Julkowski od 2011 roku toczy nierówną walkę z chorobą. Obecnie ma 24 lata. Jego największym i... Poniedziałek, 23 sierpnia 2021
Bitwa klubów na nakrętki za nami! Zebrano dwie przyczepki plastiku W sobotę na gnieźnieńskim Rynku odbyła się Wielka Bitwa Klubów na Nakrętki. Organizatorem wydarzenia... Poniedziałek, 21 czerwca 2021
Już w sobotę Wielka Bitwa na Nakrętki! Już w sobotę, na gnieźnieńskim Rynku, Wielka Bitwa na Nakrętki! Organizatorem wydarzenia jest Nocna... Czwartek, 17 czerwca 2021