moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Akademia Pelikan Niechanowo w Hiszpanii

Poniedziałek, 31 stycznia 2022
  • Akademia Pelikan Niechanowo w Hiszpanii

Akademia Pelikan Niechanowo zaliczyła obóz piłkarski w Barcelonie.

W dniach od 14 do 22 stycznia gracze Akademii Pelikana Niechanowo przebywali na obozie piłkarskim w Barcelonie. Zanim autokar ruszył w 26 godzinną podróż w Trener Zbigniew Kościański zrobił odprawę na Plantach i sprawdził stan sprzętu, który młodzież zabierała ze sobą. Ciekawostką niech będzie, że tym samym autokarem poruszała się Kadra Polski w trakcie EURO 2012.

Na miejscu młodzież Pelikana w pierwszej kolejności zaliczyła plażę a następnie ulokowała się w 4 gwiazdkowym hotelu. Pierwszy dzień był już dniem treningowym dla wszystkich grup. Młodzież mogła zakosztować piłki nożnej w wydaniu plażowym.

Dzień drugi nastawiony był typowo na zwiedzanie i wizualizacje marzeń. Każdy z młodych graczy Akademii mógł usiąść na ławce rezerwowych FC Barcelona, zwiedzić szatnie i budynku klubowe. Fani Barki nabyli pamiątki w klubowym sklepiku. Tego dnia również zwiedziliśmy najważniejsze miejsca w Stolicy Katalonii.

Trzeci dzień pobytu zaczął się od jednostek treningowych prowadzonych w języku angielskim przez szkoleniowców pracujących na co dzień z katalońską młodzieżą w Akademii FC Barcelona, popołudnie to jednostka treningowa na plaży.

Czwartego dnia po tradycyjnych porannych treningach ze szkoleniowcami hiszpańskimi rozegraliśmy trzy sparingi z drużynami z Hiszpanii w kategorii orlik, trampkarz i junior. Wyniki były sprawą drugorzędną, ale trzeba nadmienić, że nasze drużyny pozostawiły bardzo dobre wrażenie( 2 wygrane i 1 przegrana).

Kolejny piąty dzień pobytu to ponownie połączenie zwiedzania z treningami pod okiem szkoleniowców z Barcelony. Podobnie było szóstego dnia pobytu, gdzie dodatkowo zorganizowano grę wewnętrzną z udziałem naszych opiekunów.

Istotnym wydarzeniem ostatniego dnia pobytu był mecz pomiędzy Espanyol a Real Betis, na który to byliśmy zaproszeni, a podczas spotkania wyświetlone zostały nasze logotypy.

Młodzież z Akademii Pelikan Niechanowo już zapowiedziała się, że w kolejnych latach również będzie chciała stawiać na zagraniczne destynacje, z resztą podobnie jak i zarząd.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pelikan bierze udział w konkursie 1000goli. Potrzebuje głosów! Pelikan Niechanowo chce stworzyć mobilne centrum sportu dla swoich zawodników. Poprzez realizację planu... Środa, 2 marca 2022
Pelikan Niechanowo sparował z Lechitą Kłecko W sobotnie przedpołudnie, zespół Pelikana w kolejnym meczu kontrolnym zmierzył się Lechitą Kłecko. Niedziela, 27 lutego 2022
Michał Bigaj dołączył do sztabu Pelikana Niechanowo Decyzją zarządu przy pełnej współpracy z Trenerem Brzezińskim do sztabu szkoleniowego Pelikan Niechanowo... Piątek, 18 lutego 2022
Pelikan planuje stworzyć Mobilne Centrum Przygotowania Motorycznego dla swojej Akademii W roku 2022 Pelikan Niechanowo stawia na rozwój swojej Akademii i generalną poprawę jakości szkolenia.... Środa, 9 lutego 2022