moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Potrącenie pieszej na Winiarach! 68-letnia kobieta trafiła do szpitala

Piątek, 28 stycznia 2022
  • Potrącenie pieszej na Winiarach! 68-letnia kobieta trafiła do szpitala

Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego potrącenia o godzinie 5:20 na ul. Biskupińskiej w Gnieźnie, podczas którego obrażeń ciała doznała 68-letnia kobieta. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala.

Według wstępnych ustaleń 52-latka kierująca Skodą potrąciła kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Kierującej funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. W tym czasie wyłączona była sygnalizacja świetlna, która działa od godziny 5:30. Na prośbę policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zwrócili się do zarządcy drogi powiatowej, sygnalizacja ta od 1 lutego będzie włączana godzinę wcześniej. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Kierowcy zapamiętajcie życie ludzkie nie ma ceny! Każde jest bezcenne, więc je szanujmy. Od początku roku w Gnieźnie doszło do 6 potrąceń pieszych. Potrącenie to najgorsze ze zdarzeń drogowych, ze względu na obrażenia, na które są narażeni piesi. Należy zadać pytanie „przejście dla pieszych - azyl bezpieczeństwa pieszego czy nie”?

tekst: KPP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(4)

  • 30.01.2022 00:37  Odpowiedz na komentarz

    Przejście jak widać na zdjęciach jest oświetlone. Dlatego nie powinno być problemu, aby zauważyć pieszych wchodzących na pasy, albo przy pasach. Kierowcy powinni więc ich dostrzec z dalszej odległości i zwolnić. Wystarczy patrzeć na drogę. Prawidłowo widzący kierowca przy dobrej widoczności powinien widzieć przed sobą tak drogę jak i pobocze i to nawet ze 100 metrów. No chyba, że warunki na to nie pozwalają, tylko wtedy to trzeba zwolnić.

  • Gdyby ta piesza - emerytka widząc z daleka nadjeżdżający samochód stanęła i zaczekała aż ten samochód przejedzie, to by do tego potrącenia nie doszło. Ale nie, ona musiała się pchać pod ten samochód !!! Bo ona nie musi się rozglądać w prawo i w lewo by zadbać o swoje bezpieczeństwo !! A może ona była niedowidząca i powinna wychodzić z domu już tylko z psem przewodnikiem ? a tak poza Tym . Czy ta 68 - lenia Babcia nie powinna o tej godzinie jeszcze spać w ciepłym łóżeczku ?

  • 29.01.2022 15:04  Odpowiedz na komentarz

    przepisy są po to by nam czyścić portfele. kto powinien uważać na przejsciu? kierowca który ma ograniczoną widoczność ( deszcz,zmrok,słupki a w aucie,milion znaków z drobnym druczkiem pod spodem do przeczytania) ofszem też powinien. ale to pieszy jest tu narażony,mu się coś stanie a nie mi w aucie! a musi na przejściu tylko się rozejrzeć cz jedzie auto i bezpiecznie przejść. lewo ,prawo,lewo tak kiedyś uczyli,a nie telefon i bieg! to pieszy powinien dostać taki wysoki mandat, za wejście na pasy nie rozglądając się i wtedy skączą się wypadki na przejściach i poza nimi! a tak mamy skok na kasę!

  • A może piesi to swiete krowy co myśla ze jak mają pierszęstwo to można pchać się przed auto bo zapminają ze jesteś też cos takiego jak wtargnięcie na jezdnie, drogę!! Kierujący ma do zatrzymania auto a pieszy tylko nogi!

PODOBNE TEMATY
Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy TADEK w gminie Kiszkowo! Niedziela na długo pozostanie w pamięci mieszkańców gminy Kiszkowo. Tego dnia miała miejsce wyjątkowa... Czwartek, 30 czerwca 2022
Jak przejąć nieruchomość przez zasiedzenie? Nabycie nieruchomości jest możliwe m.in. w drodze darowizny, dziedziczenia czy sprzedaży. Przepisy prawa... Środa, 29 czerwca 2022
22 tysiące kary grozi firmie, która wykonywała transport niezgodnie z przepisami Nienormatywny przewóz kabotażowy, wykonywany przez zarejestrowaną w Niemczech firmę polskiego przewoźnika,... Środa, 29 czerwca 2022
Niesprawne hamulce i nie tylko Czerwcowe działania kontrolne inspektorów transportu drogowego z Gniezna z użyciem Mobilnej Jednostki... Środa, 29 czerwca 2022