moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

30. finał WOŚP! Orkiestra zagra także w Gnieźnie!

Niedziela, 23 stycznia 2022
  • 30. finał WOŚP! Orkiestra zagra także w Gnieźnie!

Już 30 stycznia zagra w Gnieźnie (i w całej Polsce) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! To już 30. finał tej wspaniałej, charytatywnej akcji, więc także w Pierwszej Stolicy nie może zabraknąć atrakcyjnego programu.

W jego przygotowanie włącza się także Miasto Gniezno, które wesprze Światełko do Nieba oraz zaopatrzy 200 dzielnych wolontariuszy w piękne, wośpowe koszulki. Będzie też tradycyjny bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy, w którym weźmie udział Prezydent Tomasz Budasz.

Program dla całych rodzin przygotuje też Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie (10.00-15.00), który zaprosi Was do Starego Ratusza na „Karnawał na Hawajach”. Przygotowano atrakcje, dzięki którym dzieci wykorzystają szczególnie zmysł wzroku: m.in. wezmą udział w oprowadzaniu po hawajskiej wystawie, wykonają kolorowe okulary, kalejdoskopy, czy spódniczki hawajskie, a to wszystko w otoczeniu braci Oczko - postaci ze spektaklu „Alicja w Krainie Iluzji”.

Nie zabraknie też planszówek z Fantasmagoria Gniezno, a po całym mieście będzie jeździł „Muzyczny autobus MOK dla WOŚP”. To inicjatywa, która miała swoją premierę podczas zeszłorocznego finału, gdy instytucje kultury były zamknięte. Do autobusu zaproszono gnieźnieńskich muzyków, którzy odwiedzą różne zakątki miasta, niosąc radość w miejsca, w które trudno dotrzeć.

Organizatorów i partnerów WOŚP Gniezno jest wielu, lecz wszystkim przyświeca jeden cel: wsparcie leczenia okulistycznego dzieci. A nad całością radosnego grania w Pierwszej Stolicy czuwa jak co rok niezawodny Kazimierz „Tinkers” Kubów.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • Jeśli zbierają kasę dla dzieciw to całe 100% powinno być przeznaczone dla nich. Skoro wolontariusze potrafią za darmo chodzić, zbierać, wystawiać rzeczy na aukcje itp. to dlaczego organizator WOŚP bierze kasę nlza to?

PODOBNE TEMATY
Ponad 330 tysięcy złotych na koncie gnieźnieńskiego sztabu WOŚP! Zakończono sumowanie kwot z puszek, terminala i e-skarbonek gnieźnieńskiego sztabu WOŚP. W tym roku... Środa, 2 lutego 2022
Gnieźnieński sztab WOŚP zebrał ponad 250 tys. zł! Ponad 250 tys. zł to kwota, którą zebrał gnieźnieński sztab 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej... Poniedziałek, 31 stycznia 2022
MOK grał z WOŚP Po raz kolejny Miejski Ośrodek Kultury włączył się w organizację atrakcji w dniu finału Wielkiej Orkiestry... Poniedziałek, 31 stycznia 2022
Firma IDEAL BHP uczestniczy w 30 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Na licytację przekazała bardzo atrakcyjny voucher! Na aukcje charytatywne WOŚP w 2022 roku mamy do zaoferowania voucher na kurs na wózki widłowe z egzaminem... Sobota, 29 stycznia 2022