moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sprawca zaśmiecania ukarany! Dostał kilka mandatów na kwotę w sumie 2 500 zł!

Piątek, 14 stycznia 2022
  • Sprawca zaśmiecania ukarany! Dostał kilka mandatów na kwotę w sumie 2 500 zł!

Straż Miejska w Gnieźnie ustaliła i ukarała sprawcę zaśmiecania miejskich terenów przy ul. Konopnickiej. Za to i za inne wykroczenia 25-letni mieszkaniec Gniezna został ukarany kilkoma mandatami.

W ostatni dzień 2021 r. dyżurny Straży Miejskiej w Gnieźnie został poinformowany o podrzuceniu tapczanu na terenie miejskim na ul. Konopnickiej. Sprawca wykroczenia poruszał się zielonym Oplem Astra na zagranicznych tablicach. Funkcjonariusze potwierdzili porzucony tapczan i przystąpili do próby ujawnienia tego samochodu, ustalenia właściciela pojazdu i miejsca jego zamieszkania. Szybko zidentyfikowano miejsce parkowania pojazdu. Kiedy kierowca popełnił błąd i zaparkował pojazd w miejscu niedozwolonym na skrzyżowaniu, wezwano na miejsce holownik. W trakcie załadunku na lawetę kierowca przybył na miejsce i uregulował płatność zgodnie z przepisami za przyjazd auto-pomocy orazz zobowiązał się wskazać kierującego pojazdem, który zdecydował o pozostawieniu jego pojazdu na skrzyżowaniach w mieście, a także wywiózł tapczan w niedozwolone miejsce.

Niestety, kiedy właściciel pojazdu nie stawiał się na wezwanie w siedzibie Straży Miejskiej i ponownie zaparkował pojazd na tym samym skrzyżowaniu, funkcjonariusze nie byli już tolerancyjni. 11 stycznia pojazd odholowano na parking strzeżony. Właściciel pojazdu, 25-letni mieszkaniec Gniezna, otrzymał kilka mandatów karnych na sumę 2 tysięcy złotych za popełnienie 5 wykroczeń porządkowych w ruchu drogowym oraz 500-złotowy mandat za podrzucanie odpadów w miejsce publiczne. Zobowiązany został do zabrania tapczanu i oddania go do PSZOKu oraz do zapłaty kilkuset złotych za holowanie pojazdu z miejsca niedozwolonego.

Straż Miejska dziękuje zgłaszającej za właściwą reakcję, jednocześnie apeluje o rozsądek. Każdy mieszkaniec Gniezna może oddać odpady dużych gabarytów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Chrobrego. Przypomnijmy, że za zaśmiecanie miejsca publicznego grozi mandat do 500 zł, a według nowego taryfikatora za brak wskazania kierowcy, który poruszał się pojazdem, grozi mandat od 500 zł nawet do 8 tys. zł, natomiast grzywna w sądzie może sięgać nawet do 30 tysięcy złotych. 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • Na USTRONIU śnieg znowu przykrył bałagan w tym lasku za Zabłockiego 28. Ale ten śnieg znowu stopnieje bałagan będzie znowu straszył !! Kochani Strażnicy Miejscy , Przecież to wielki wstyd dla Gniezna mieć taki bałagan w centrum osiedla mieszkaniowego .

  • nASZA Straż Miejska mogła by w końcu ustalić właściciela terenu na osiedlu "USTRONIe". za szczytem bloku przy ulicy Zabłockiego 28. Jest tam, taki mały "lasek".a w tym lasku śmietnisko jakiego świat nie widział.Śmietnisko w samym środku Gniezna! Dosłownie kilka metrów od wizytówki rekreacyjnej Gniezna - parku XXV lecia. ten śmietnik w tym lasku, jest już od nastu lat. Ale władze naszego Miasta chyba udają, że nic o tym wysypisku wszelkich śmieci nie wiedzą. A może tą zaśmieconą działkę w końcu ktoś zakupi od Miasta, uporządkuje i zbuduje tam sobie mały biały domek. Miejsce idealne !!

  • hahhaa Te gówno, którym się poruszał nie jest chyba nawet tyle warte.

PODOBNE TEMATY
Prawie 65 ton drewna na ciężarówce! Przewoźnik może zapłacić nawet 32 tys. zł kary! Załadowane drewno spowodowało przeciążenie aż o ponad 60 proc. Dynamicznego zatrzymania zespołu pojazdów... Piątek, 27 maja 2022
Akt poświadczenia dziedziczenia Od marca 2009 roku spadkobiercy mają do wyboru przeprowadzenie procedury stwierdzenia nabycia spadku... Piątek, 27 maja 2022
Policjanci wyeliminowali z rynku kolejne podróbki! Ich wartość to około 150 tysięcy złotych! W środę policjanci z Wydziału PG wspólnie z funkcjonariuszami z Witkowa skontrolowali wytypowany punkt... Czwartek, 26 maja 2022
Zakończył się kurs samoobrony dla kobiet Zakończyła się kolejna edycja kursu samoobrony dla mieszkanek powiatu gnieźnieńskiego pod nazwą "Bezpieczna... Środa, 25 maja 2022