moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Marzysz o własnym biznesie? Postaw na franczyzę z Żabką i poprowadź swój sklep w Gnieźnie

Poniedziałek, 27 grudnia 2021
  • Marzysz o własnym biznesie? Postaw na franczyzę z Żabką i poprowadź swój sklep w Gnieźnie

Szukasz pomysłu na biznes, ale nie chcesz inwestować w niego dużych środków? Dołącz do sieci franczyzowej w stabilnej branży handlowej i poprowadź własny sklep oparty na sprawdzonym przez ponad 6000 innych przedsiębiorców modelu. Żabka oferuje swoim franczyzobiorcom w pełni wyposażony i zatowarowany sklep w wynajętej przez franczyzodawcę atrakcyjnej lokalizacji.

Dzięki franczyzie swój biznes prowadzi także wiele osób w naszym regionie, jak Alicja Wróbel z Wielkopolski.


Jak się zaczęła Pani współpraca z siecią?

Zanim podjęłam się prowadzenia własnej działalności, pracowałam na pół etatu na poczcie. Odpowiadało mi to ze względu na wychowanie dziecka - łatwiej było mi pogodzić pracę w mniejszym wymiarze godzin z rodzinnymi obowiązkami. Z czasem jednak, gdy stało się ono starsze, zapragnęłam rozwinąć się zawodowo. Zmieniłam miejsce zatrudnienia, nie wszystko jednak szło po mojej myśli. Ostatecznie zostałam sprzedawcą w jednej z sieci stacji paliw - lubiłam kontakt z klientem, ale nocne zmiany były wyjątkowo wyczerpujące. Pewnego dnia na stację przyjechał samochód firmowy z logotypem Żabki - wtedy pojawiła się myśl, że może to pomysł dla mnie. Zgłosiłam się i zostałam franczyzobiorczynią sieci - minęły już ponad dwa lata.
 

Dlaczego zdecydowała się Pani na franczyzę z Żabką?

Przyznam, że nie znałam bliżej modelu biznesowego Żabki ani nawet samych sklepów. Oferta dla przedsiębiorców okazała się być jednak bardzo atrakcyjna, procedura przystąpienia nieskomplikowana, a w całym przebiegu tego wstępnego etapu bardzo silnie wspierali mnie przedstawiciele Żabki. Dałam sobie szansę na coś swojego, przy niewielkim wkładzie finansowym, ale bardzo dużym własnym zaangażowaniu.
 

Co ceni sobie Pani w prowadzeniu sklepu franczyzowego?

Na pewno biznes na własny rachunek daje większą elastyczność czasową niż praca na etacie - sama decyduję, ile czasu jestem w sklepie, ile własnej pracy wkładam w to przedsięwzięcie, a w jakim stopniu polegam na zatrudnianych przez siebie pracownikach. Mam też realny wpływ na osiągane przeze mnie wyniki finansowe - nic nie dzieje się samo, jeśli ktoś chce mieć dobrze prosperujący sklep, musi włożyć w to serce i być świadomy, że to przedsiębiorca jest odpowiedzialny za prowadzony przez siebie biznes. Dzięki temu, że szczególnie na początku mojej działalności, ale także i teraz, jestem często obecna na miejscu i obsługuję klientów na kasie, mam szansę dobrze ich poznać - prowadzę sklep osiedlowy, kupujący powracają więc regularnie do mojej placówki, zatem ważna jest ich sympatia oraz znajomość przyzwyczajeń.
 

W jaki sposób przebiega współpraca z Żabką?

Żabka bardzo przejrzyście komunikuje się z osobami prowadzącymi sklepy pod jej szyldem. Otrzymujemy jasne komunikaty, standardy sieci są przekazywane nam w sposób, który jest klarowny. Dzięki temu dużo łatwiej jest nam zaplanować działania w sklepie, wiemy, co w danym tygodniu trzeba wdrożyć, jak rozdzielić obowiązki między pracowników. Zarządzanie zespołem to duże wyzwanie i cieszę się, że w mojej placówce mamy między sobą naprawdę dobre relacje. Poza tym za wiele aspektów odpowiada Żabka - nie muszę martwić się o dostawy towarów, zamawiam produkty i otrzymuję je pod drzwi mojego sklepu.
 

Co powiedziałaby Pani innym osobom zainteresowanym franczyzą z Żabką?

By zostać franczyzobiorcą Żabki nie trzeba mieć specjalnego wyksztalcenia czy doświadczenia - to tak naprawdę uniwersalny biznes dla każdego. Wystarczy przedsiębiorcze podejście, zaangażowanie i chęci - do nauki, rozwoju i trzymania ręki na pulsie w prowadzonym przez nas sklepie. Nic nie wydarzy się samo, ale jeśli ktoś ma zapał, na pewno jest w stanie osiągać satysfakcjonujące wyniki z Żabką oraz łączyć to z życiem osobistym.

By zostać franczyzobiorcą Żabki należy przejść pomyślnie etap rekrutacji i szkoleń. W trakcie trwania współpracy sieć zapewnia także prowadzącym sklepy pod jej szyldem dalszy rozwój kompetencji poprzez dedykowaną, nowoczesną platformę e-learningową. W codziennych trudnościach wspiera ich na bieżąco Centrum Wsparcia Franczyzobiorców, pozostają także w stałym kontakcie z partnerami ds. sprzedaży, którzy zawsze służą pomocą przedsiębiorcom działającym z Żabką. Sieć daje im także dostęp do swojego know-how oraz gwarantuje pełne zaplecze marketingowe czy logistyczne.

Jeśli chciałbyś dołączyć do grona franczyzobiorców Żabki i otworzyć swój sklep w Gnieźnie lub regionie, dowiedz się więcej na: www.franczyza.zabka.pl.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Baleriny do spódnicy ołówkowej i spodni Baleriny to bardzo kobiece buty, które zapewniają wygodę i atrakcyjny wygląd. Z nimi dobrze prezentuje... Wtorek, 24 maja 2022
Jaki prezent na Dzień Ojca Polacy wybierają najczęściej? To ostatni krzyk mody - personalizowany prezent na Dzień Ojca sprawdzi się doskonale w roli niespodzianki.... Niedziela, 15 maja 2022
Czym wyróżniają się ekspresy JURA na tle modeli innych marek? Pyszna, aromatyczna kawa o wyrazistym smaku, to dla wielu z nas obowiązkowy element każdego poranka,... Piątek, 6 maja 2022
Czarna zawieszka męska na łańcuszku - jaką wybrać? Czerń z powodzeniem wkroczyła w męskie stylizacje. I nie chodzi nam tutaj o czarne t-shirty czy czarne... Środa, 4 maja 2022