moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Najzimniejsze Święta Bożego Narodzenia w XXI wieku! W Gnieźnie zanotowano -15 stopni Celsjusza!

Niedziela, 26 grudnia 2021
  • Najzimniejsze Święta Bożego Narodzenia w XXI wieku! W Gnieźnie zanotowano -15 stopni Celsjusza!

Jak informuje na swoim fanpage'u Łukasz Kuliński - Wielkopolski Łowca Burz, to były najzimniejsze Święta Bożego Narodzenia w XXI wieku.

Jak czytamy na fanapge’u Łukasza Kulińskiego:

To były najzimniejsze święta Bożego Narodzenia w XXI wieku!!
Tak, nie przesłyszeliście się, dla dwóch lokalizacji, obecne święta są oficjalnie najzimniejszymi w XXI wieku. Minionej nocy na obszarze naszego województwa zanotowano wyjątkowo niskie temperatury które w ostatnich latach pojawiały się bardzo rzadko. Najzimniej było w Krzyżu Wielkopolskim gdzie zanotowano -18,4 st.C, lecz tam do rekordu zabrakło.
Rekordowo zimne święta zanotowano w Poznaniu oraz Lesznie! Wcześniejszy rekord obecnego stulecia wynosił dla Poznania -12,4 st.C (2002 rok), natomiast dla Leszna -13,8 st.C (2002 rok). Minionej nocy udało się pobić te dwa rekordy! W Poznaniu zanotowano temperaturę na poziomie -15,6 st.C, a w Lesznie -14,1 st.C. Oznacza to, iż w okresie świątecznym dla ww. miejscowości padły nowe rekordy zimna w XXI wieku, a jednocześnie są to najchłodniejsze święta obecnego stulecia!
Dużo do rekordu nie zabrakło w Słupcy i Gnieźnie. Ten kolejno wynosi obecnie -16,7 st.C, oraz -16,0 st.C, natomiast w nocy zanotowano -15,5 st.C oraz -15,0 st.C!
Nadchodząca noc będzie porównywalnie mroźna do minionej, zwłaszcza na obszarze centralnej i północnej wielkopolski.


tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Serwis klimatyzacji auta w Gnieźnie - koszty, możliwości, adresy. Połowa lata za nami. Obecnie niemalże każde auto posiada klimatyzację. Coraz częściej przyjemnego chłodu... Sobota, 11 września 2021