moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak reagować w przypadku zabrudzenia grobu przez grabarza?

Piątek, 24 grudnia 2021
 • Jak reagować w przypadku zabrudzenia grobu przez grabarza?

W ostatnich dniach opublikowaliśmy artykuły opisujące sytuacje, w których osoby kopiące nowe groby zasypały ziemią pobliskie pomniki. Zdaniem właścicieli sąsiadujących mogił, po pochówku grobu nie zostały sprzątnięte i umyte. Innego zdania jest Administracja Cmentarzy.

Po naszzym dzisiejszym artykule otrzymaliśmy informację od Administracji Cmentarzy, że drugi z opisanych przypadków wynikał z działania firmy zewnętrznej kopiącej grób. Administracja Cmentarzy twierdzi, że zabrudzone mogiły zostały uprzątnięte przez jej pracowników. Innego zdania są właściciele grobów. Tak, czy inaczej Administracja prosi w takich przypadkach o kontakt telefoniczny pod numerem podanym na stronie internetowej: 733 324 117. Zarządca zapewnia, że możliwie szybko reaguje w każdej takiej sytuacji.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Administracja Cmentarzy

Napisz komentarz

Komentarze(3)

 • 25.12.2021 22:34  Odpowiedz na komentarz

  To co robią zarządcy cmentarzy to jest pośmiewisko,na Witkowskiej obcięto drzewa w połowie długości pozostały pnie które straszą wyglądem takim niszczeniem drzew powinien zająć się prokurator i ochrona środowiska. Czy tak trudno jest używać mózgu do codziennego życia???

 • 25.12.2021 18:00  Odpowiedz na komentarz

  Zarządca cmentarza to niech weźmie szypę i odśnieży na cmentarzu Piotra chodnik oraz ścieżki. Za chodnik odpowiada właściciel lub zarządca przyległej nieruchomości. Tak samo w przypadku cmentarzy. Jeśli zdaniem zarządcy ma to robić właściciel drogi to niech to zgłosi do Wojewódzkiego Zarządu Dróg, zresztą w województwie rządzi PO, wtedy to ich obowiązek. Budasz albo Gruszczyński niech więc odśnieżą, ale ktoś musi o to zadbać. Na tych chodnikach nie da się chodzić i łatwo o poślizg.

 • 24.12.2021 22:32  Odpowiedz na komentarz

  Zarządca telefonu nie odbiera! Tchórz i tyle w temacie. Mozna dzwonić po 30 razy i.... NIC!
  Każdy przypadek należy zgłaszać do kurii, moze się wreszcie zainteresują tym DZIKIM zachodem na kilku CMENTARZACH! Stanowisko tego vxlowieka to zwykla sciema na potrzebę opinii PIBLICZNEJ!

PODOBNE TEMATY
Obchody 77. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej Dzisiaj pod Pomnikiem Poległych i Zamordowanych Polaków w latach 1939 - 1945 odbyły się obchody zakończenia... Niedziela, 8 maja 2022
Rusza akcja "Zapełnijmy halę żywnością" Od kilku tygodni gnieźnianie wspierają na różne sposoby uchodźców wojennych z Ukrainy. Pomoc nadal jest... Piątek, 25 marca 2022
Zdewastowano pomnik na kwaterze Armii Czerwonej Na cmentarzu przy ul. Witkowskiej w Gnieźnie zdewastowano pomnik znajdujący się na kwaterze żołnierzy... Sobota, 12 marca 2022