moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Malowanie ścian - czy warto zlecić to zadanie specjalistom?

Piątek, 24 grudnia 2021
  • Malowanie ścian - czy warto zlecić to zadanie specjalistom?

Samodzielne przeprowadzenie części prac przy remoncie może przynieść korzyści, jednak wcale nie musi. Sprawdź, czy warto wynająć specjalistów także do prostych prac remontowych.

Malowanie w czasie remontu - czy warto zlecić specjalistom?

Remont mieszkania jest procesem bardzo kosztownym i często za wszelką cenę będziesz szukał oszczędności. Szczególnie łatwiejsze prace, takie jak malowanie ścian, możesz spróbować przeprowadzić na własną rękę. Czy jednak warto samemu męczyć się nawet z prowadzeniem łatwiejszych prac? Może lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalistów, choćby wiązało się to z kosztami? Poszukajmy odpowiedzi.


Samodzielne malowanie ścian - najważniejsze zalety

Malowanie mieszkania to jeden z najpopularniejszych etapów prac remontowych. Nałożenie nowej farby na ściany i sufity szybko daje widoczne zmiany, a sam nakład pracy jest stosunkowo niewielki. Ponadto malowanie elewacji czy ścian wewnątrz budynku jest stosunkowo łatwym procesem i poradzisz sobie z tym, nawet nie mając dużego doświadczenie. Zatem bardzo często właśnie malowanie ścian wykonujemy samodzielnie bez pomocy fachowców.

Najważniejszą zaletą wynikającą z samodzielnego malowania jest oszczędność. Pomalowanie pokoju o średniej wielkości będzie kosztowało Cię jedno popołudnie potrzebne do przygotowania powierzchni i kolejne na samo nałożenie farby. Z kolei firma wykończeniowa za takie prace weźmie przynajmniej kilkaset złotych. Samodzielna praca wydaje się zatem świetnym pomysłem. Oczywiście pod warunkiem, że podczas pracy nie natrafisz na nieprzewidziane trudności, a jakość powierzchni jest dobra.
 

Zlecenie malowania ścian specjalistom - czy warto?

Nie każdy ma smykałkę do prac budowlanych i nie jest to powodem do popadania w kompleksy. Jedni lubią malować ściany, inny robić zupełnie coś innego. Jeśli nie masz ochoty na samodzielne remonty lub obawiasz się problemów z nierównymi ścianami czy brakiem umiejętności, malowanie elewacji, a nawet ścian wewnętrznych zleć dobrej firmie budowlanej.

Zlecenie wykonania takich prostych prac firmie niesie ze sobą koszty, ale dla Ciebie wynikną z tego pewne korzyści. Chodzi głównie o czas, który możesz poświęcić na swoją pracę lub realizowanie własnych pasji. Nie będziesz martwił się, jeśli przy okazji malowania elewacji pojawią się problemy z ociepleniem czy konstrukcją stolarki. Jeśli wybierzesz dobrych specjalistów, to oni zajmą się wszystkim w przypadku problemów i będą umieli wybrnąć nawet z trudnych sytuacji.
 

Malowanie ścian - komu powierzyć?

Pozostaje jeszcze znalezienie odpowiedniego wykonawcy, któremu możesz powierzyć malowanie ścian. Nie zawsze polecony znajomy szwagier będzie miał wystarczające umiejętności, dlatego skorzystaj z usług prawdziwych profesjonalistów. Na stronie zleceniomat.pl znajdziesz oferty firm, które profesjonalnie zajmują się także przeprowadzaniem prac remontowych. Wystarczy, że wybierzesz interesujące Cię usługi i lokalizację. Następnie możesz już przebierać w ofertach sprawdzonych firm i wykonawców dysponujących solidnym sprzętem.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Urządził sobie rajd ulicami Gniezna! Uszkodził kilka aut i znaków drogowych! 27 czerwca o poranku dyżurny gnieźnieńskiej policji został poinformowany, że w rejonie ulicy 3 Maja... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
32-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany podczas kontroli drogowej! Miał przy sobie amfetaminę W minioną niedzielę na jednej z gnieźnieńskich ulic policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Dachowanie w Kozłowie W sobotę ok. godz. 16.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu w Kozłowie. Do... Niedziela, 26 czerwca 2022
Wypadek między Mieleszynem a Karniszewem! Jedna osoba w szpitalu W środę o godz. 9.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Mieleszynie. Do akcji wysłano... Sobota, 25 czerwca 2022