moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gnieźnianie za wolnymi mediami!

Poniedziałek, 20 grudnia 2021
 • Gnieźnianie za wolnymi mediami!

W niedzielę o godz. 18.00 na gnieźnieńskim Rynku odbył się protest przeciwko zmianom w Ustawie o radiofonii i telewizji, tzw. Lex TVN. W centrum Pierwszej stolicy zebrała się spora grupa mieszkańców, aby wyrazić swój sprzeciw odnośnie planów rządu i stanąć po stronie wolnych mediów.

Zmiany w wyżej wymienionej ustawie zostały w piątek przyjęte przez Sejm. Dokument trafił pod głosowanie mimo odrzucenia go przez Senat. Teraz wszystko w rękach Prezydenta Andrzeja Dudy, który ma jeszcze możliwość zavetowania ustawy. Może także ją podpisać, godząc się z decyzją posłów PiS-u ale sprzeciwiając woli obywateli i mediów lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

Protesty w całej Polsce przebiegają spokojnie. Ograniczają się do licznych zgromadzeń w centrach miast i przemówień w banerami i skandowaniem haseł protestacyjnych w tle.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(9)

 • 21.12.2021 10:06  Odpowiedz na komentarz

  Proszę podawać prawdę: Tylko niektórzy gnieźnianie Za... W tłumie stał Budasz. Ale pieniądze od RzĄDu PIS, bierze dwiema garŚciami.

 • Ludzie ta szczujnia powinna być dawno zlikwidowana ,sami popatrzcie jakie ma poparcie strajk w obronie tvnu. Sami politycy z łopozycji tylko podgrzewają atmosferę-wstyd i hańba,podnoszą mieszkańcom podatki i opłaty za wszystko dosłownie a sami sobie kupują limuzyna naszym kosztem -przykład starostwo zarządzane przez PEŁO.

  22.12.2021 09:32

  Najważniejsze, że rzetelne informacje podaje telewizja publiczna - wszystko obiektywnie, pluralistycznie (niektórzy tutak to ostsnie słowo muszą wpisać w google...)

 • 20.12.2021 16:06  Odpowiedz na komentarz

  Ale wstyd dla Gniezna ! Tylko MALutka grupka Gnieznian chce WOLNOŚCI ! Brawo dla tych mądrych i inteligentnych ludzi .

 • To wszystko nie prawda
  nikt nie wyłączy telewizji TVN po prostu zmieni się właściciel a co za tym idzie przekaz oraz ramówka .Nie będzie programów w stylu Panna Anna żyje w stałym związku z dogiem brytyjskim ,ale owczarek alzacki nieźle namieszał jej w głowie i teraz ma dylemat którego partnera ma wybrać i czy karmić go wege ?

 • Jakoś co do segregacji siedzicie cicho jak tam się łamie konstytucję

 • garstka nieudacznikow z ilorazem inteligencji kaczki!!!

  20.12.2021 19:13

  Popierdo? sie panu w główce ?

  20.12.2021 12:25

  Piszesz o sobie i innych pisowcach?

PODOBNE TEMATY
Czy dojdzie do strajku w fabryce Jeremias? Dzisiaj ostatnie spotkanie zaplanowane w fazie rokowań W dniu 10 listopada o godz. 13.00 odbędzie się ostatnie spotkanie zaplanowane w fazie rokowań, w ramach... Środa, 10 listopada 2021
Gnieźnianie wyszli na ulice! Powodem śmierć 30-letniej Izabeli W niedzielę wieczorem ulicami Starego Miasta przeszedł protest ?Ani jednej więcej?. Mieszkańcy Pierwszej... Poniedziałek, 8 listopada 2021
Ani jednej więcej! W niedzielę protest na gnieźnieńskim Rynku! Iza z Pszczyny miała tylko 30 lat. Była w 22. tygodniu ciąży. Wiadomo było, że płód nie przeżyje. Wiadomo... Sobota, 6 listopada 2021
Dzień Dziecka w Stajni Czeluścin 5 czerwca Stajnia Czeluścin, razem z klubem motocyklowym Blackside, organizują charytatywny Dzień Dziecka.... Czwartek, 27 maja 2021