moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Terminale płatnicze dla przedsiębiorców z Poznania

Wtorek, 7 grudnia 2021
  • Terminale płatnicze dla przedsiębiorców z Poznania

Prowadzisz firmę w Poznaniu lub okolicach? Wciąż nie oferujesz swoim klientom możliwości uregulowania rachunku bezgotówkowo? To najlepszy moment, aby to zmienić! W artykule wyjaśnimy, dlaczego warto zainstalować terminal płatniczy. Podpowiemy również, jak go otrzymać i użytkować bez żadnych kosztów nawet przez rok.

Płatności bezgotówkowe biją rekordy popularności. Jak wynika z danych udostępnionych przez Fundację Polska Bezgotówkowa, aż 75 proc. Polaków posiadających karty płatnicze deklaruje, że płaci częściej kartą niż gotówką, a niemal co trzecia osoba częściej płaci zbliżeniowo. Co ciekawe, choć płatności bezgotówkowe kojarzy się przede wszystkim jako domenę ludzi młodych, coraz częściej sięgają po nie również osoby starsze, powyżej 55. roku życia, które do tej pory preferowały płatności gotówką. Wciąż nie oferujesz swoim klientom płatności bezgotówkowych? To najlepszy moment, aby wreszcie to zrobić.


4 korzyści wynikające z użytkowania terminala płatniczego

Użytkowanie terminala płatniczego przyniesie Twojej firmie wymierne korzyści.

Oto 4 najważniejsze.
  1. Zbudowanie wizerunku nowoczesnego przedsiębiorcy. Dzięki obsłudze płatności bezgotówkowych stworzysz wizerunek nowoczesnego, podążającego z duchem czasu przedsiębiorcy.
  2. Możliwość zdobycia nowych klientów. Według badania „Płatności Bezgotówkowe oczami Polaków” wykonanego przez pracownię Pollster, 8 proc. respondentów w ogóle nie korzysta z bankomatów i gotówki. Użytkując terminal, zwiększysz swoje szanse na pozyskanie kupujących, którzy nie używają banknotów i monet.
  3. Przewaga konkurencyjna. Istnieją branże i profesje, w których płatności bezgotówkowe to rzadkość. Należą do nich m.in. usługi rzemieślników (np. szewców lub hydraulików), sprzedawcy towarów na bazarach i targach czy warsztaty samochodowe. Jeśli Twoi konkurenci nie oferują swoim klientom wykonania płatności bezgotówkowej, terminal sprawi, że zdobędziesz przewagę konkurencyjną i zwiększysz swoje szanse na pozyskanie nowych kupujących.
  4. Wdrożenie nowych, atrakcyjnych dla klientów usług. Wiele terminali płatniczych oferuje dodatkowe usługi. Cashback pozwoli Twoim klientom wypłacić gotówkę w kasie sklepu, a funkcja doładowania telefonu sprawi, że doładują konta swoich smartfonów szybko i wygodnie.


Mimo niezaprzeczalnych korzyści z instalacji terminala i akceptacji płatności bezgotówkowych, część firm nadal nie udostępnia  takiego rozwiązania. Dlaczego? Choć przyczyny takiej decyzji są różne, przedsiębiorcy (zwłaszcza najmniejsi - freelancerzy i rzemieślnicy) zwykle wskazują na dodatkowe koszty towarzyszące dzierżawie i użytkowaniu urządzenia. Na szczęście, jest na nie sposób.
 

Terminal za 0 zł? Teraz to możliwe?

Przedsiębiorcy, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadali terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym), mogą dołączyć do Programu Polska Bezgotówkowa. W ramach udziału nie poniosą kosztów związanych z dzierżawą i instalacją terminala płatniczego oraz obsługą płatności bezgotówkowych do czasu osiągnięcia na terminalu obrotu 100 tys. zł w skali 12 miesięcy. Udział w Programie jest więc świetną szansą na to, aby zupełnie bez ryzyka przetestować, jakie korzyści dla Twojego biznesu przyniesie wdrożenie płatności bezgotówkowych.

Sięgnięcie po terminal płatniczy przyniesie Twojej firmie wymierne korzyści - pomoże zbudować przewagę konkurencyjną, zdobyć nowych klientów, zwiększyć obroty i zyski. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność płatności bezgotówkowych, to najlepszy moment, by wyposażyć swoją placówkę w dostosowane do potrzeb Twojego biznesu urządzenie. Z biznesowego punktu widzenia, posiadanie terminala płatniczego jest w Poznaniu koniecznością. W tak dynamicznie rozwijającym się mieście, brak możliwości realizacji płatności bezgotówkowych może zaważyć na sukcesie przedsiębiorstwa.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Velvet Glass Poland - specjaliści od szkła! Lokalna firma trafia w gusta i zdobywa zaufanie klientów Velvet Glass Poland jest firmą działająca na rynku od 1999 roku. Oferujemy szeroki asortyment szkła... Środa, 18 maja 2022
Rusza przestrzeń kreatywności z LEGO Education Jak uczyć kreatywnie w XXI wieku? Dowiecie się tego dzięki przestrzeni kreatywności z LEGO Education,... Piątek, 6 maja 2022
Chcesz zarabiać 6100 zł brutto na start jako operator/ka maszyn czy magazynier/ka? Sprawdź, która firma oferuje takie warunki i jak się w niej pracuje! Bridgestone to światowy lider w dziedzinie produkcji opon. Jedna z fabryk tego koncernu działa w stolicy... Poniedziałek, 2 maja 2022
Nie czekaj dłużej! Praca szuka człowieka Stolica eXperymentu to zespół ludzi ciekawych świata, otwartych, odważnych i gotowych do podejmowania... Czwartek, 28 kwietnia 2022