moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowa Lewica dla dobra Wielkopolski

Czwartek, 2 grudnia 2021
 • Nowa Lewica dla dobra Wielkopolski

Po Kongresie Krajowym Nowej Lewicy, który miał miejsce 9 października 2021r., w całej Polsce odbywały się Kongresy Wojewódzkie. Wielkopolski Kongres Nowej Lewicy został zorganizowany 28 listopada 2021 roku w obiekcie konferencyjnym Concordia Design w Poznaniu. W Kongresie uczestniczyło 141 delegatek i delegatów, co daje 98% frekwencji.

Z powiatu gnieźnieńskiego frakcja Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybrała 4 osoby delegackie, tj. Poseł Tadeusz Tomaszewski, Stanisław Dolaciński, Mariusz Mądrowski oraz Zofia Komosińska - Fudali, natomiast Koło gnieźnieńskie frakcji Wiosna reprezentowali: Kacper Parol, Kamil Parol, Aleksandra Szczepaniak, Ewelina Warda oraz Oliwia Jankowiak i Anna Kosmala zamieszkujące powiat wrzesiński.

Delegatki i delegaci głosowali przyjęcie uchwały programowej dotyczącej wezwania rządu do przedstawienia strategii radzenia sobie z pandemią i jak najszybszego podniesienia nakładów na ochronę zdrowia do 7,2% PKB oraz do walki z drożyzną i jej skutkami, strategii ochrony klimatu i środowiska, wezwania Sejmu RP do przyjęcia zaproponowanej przez Lewicę ustawy ratunkowej, znoszącej niektóre skutki wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku, ograniczającego prawa kobiet, czy propozycje ważnych inwestycji infrastrukturalnych m. in. zapewnienia dostępu do kolei w każdym powiecie. Uchwała została przyjęta jednomyślnie.

Na Kongresie zostały wybrane osoby Współprzewodniczące Wielkopolskiej Nowej Lewicy: Posłanka Katarzyna Ueberhan z ramienia Wiosny i Poseł Wiesław Szczepański z ramienia SLD. We władzach partii znajduje się również reprezentacja powiatu gnieźnieńskiego. Wiceprzewodniczącymi zostali wybrani: Oliwia Jankowiak - frakcja Wiosna (powiat wrzesiński) i Poseł Tadeusz Tomaszewski - frakcja SLD (powiat gnieźnieński), natomiast w Radzie Krajowej zasiądą Oliwia Jankowiak - frakcja Wiosna, Kamil Parol - frakcja Wiosna, oraz Poseł Tadeusz Tomaszewski.

W Radzie Wojewódzkiej przez najbliższe 4 lata pracować będą: Stanisław Dolaciński - frakcja SLD, Anna Kosmala - frakcja Wiosna, Oliwia Jankowiak - frakcja Wiosna, Aleksandra Szczepaniak - frakcja Wiosna, Kamil Parol - frakcja Wiosna oraz Ewelina Warda - frakcja Wiosna.

Zgodnie z uchwałą Kongresu do końca lutego 2022 roku odbędą się Walne Zebrania członkiń i członków Nowej Lewicy w powiatach, w czasie których zostaną wybrane nowe władze partii, również w powiecie gnieźnieńskim. Nowa Lewica zrzesza ponad 100 członkiń i członków z frakcji SLD i Wiosna w powiecie gnieźnieńskim.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 07.12.2021 11:38  Odpowiedz na komentarz

  Lewicy nic nie wyszło poza wzorowym rozsprzedaniu majątku narodowego,rezem z Peowcami i ludowcami. Dziś majątek Polski to 10% majątku niemieckiego sprzedali najlepsze fabbryki samochody i ursusa tonsil banki wszystko na co kiedyś przodkowie nasi pracowali.

 • 06.12.2021 16:46  Odpowiedz na komentarz

  Dla dobra polaków nowa lewica starymi metodami będzie wprowadzać zamordyzm. mam nadzieję że polacy im tego nie zapomną nawet wtedy gdy będzie już okres pocovidowy. Proszę sztandar wyprowadzić i już nie wracać

 • 02.12.2021 09:17  Odpowiedz na komentarz

  nawet mi was troche zal.

 • Jaka "NOWA LEWICA" Przecież Pan Tomaszewski jest jeszcze ze "z bardzo starej lewicy" a Pan dolaciński ze "Starej lewicy". jEDNA DZIEWCZYNA W TYM GRONIE JEST TYLKO "nowa".

 • Lewica więcej złego przynosi niz czyni dobra. Oni są antypolscy

PODOBNE TEMATY
Sejm przyjął ustawę o dodatku osłonowym Sejm przyjął ustawę o dodatku osłonowym. Wsparcie obejmie blisko 7 mln gospodarstw domowych, co stanowi... Poniedziałek, 3 stycznia 2022
Honorowe Medale 75-lecia LZS przyznane! Rada Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu za długoletnią działalność na rzecz sportu i turystyki,... Sobota, 1 stycznia 2022
Życzenia i upominki świąteczne dla osób w kryzysie bezdomności Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski, jak co rok, od ponad 20 lat przed Wigilią Bożego Narodzenia odwiedził... Niedziela, 26 grudnia 2021
Dzięki Nowej Lewicy spadną ceny? Tańsze paliwo, niższy VAT, dopłaty do rachunków za prąd! Członkowie Nowej Lewicy w Gnieźnie wystosowali apel do Prezesa Rady Ministrów w sprawie przeciwdziałania... Poniedziałek, 8 listopada 2021