moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek w Bojanicach! Cztery osoby w szpitalu!

Poniedziałek, 29 listopada 2021
  • Wypadek w Bojanicach! Cztery osoby w szpitalu!

Dzisiaj ok. godz. 5.40 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Bojanicach. Do akcji wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną.

Po dotarciu na miejsce potwierdzono, że na skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody osobowe - Seat i Opel. Pojazdami podróżowało sześć osób, z czego jedna była uwięziona w samochodzie. Strażacy uwolnili ją przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Do szpitala przewieziono dwie osoby, pozostałe cztery zaopatrzono na miejscu. W akcji ratunkowej udział brały: Policją, trzy załogi Pogotowia Ratunkowego oraz Straż Pożarna z Gniezna, Kłecka i Zdziechowy. Droga w miejscu wypadku początkowo była zablokowana, a następnie ruch odbywał się z utrudnieniami.
 

Aktualizacja:

Do poważnego wypadku drogowego doszło dzisiaj (29.11.2021) o 5:30 na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Bojanicach. Z 6 osób podróżujących autami 4 zostały przetransportowane do szpitali w Gnieźnie i Poznaniu. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności wypadku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, 35-latek z gminy Kłecko, kierujący pojazdem marki Seat Cordoba jadąc od strony Karniszewa w kierunku Działynia, na skrzyżowaniu drogi zderzył się z kierującą samochodem marki Opec Vectra, 48-letnią mieszkanką Kłecka jadącą od strony Kłecka w kierunku miejscowości Mączniki.

W każdym z aut biorących udział w wypadku podróżowały po 3 osoby. Na miejscu zdarzenia obecne były 3 załogi Pogotowia Ratunkowego, PSP z Gniezna i strażacy z OSP z Kłecka i Zdziechowy. Wszystkie 3 osoby podróżujące Seatem trafiły do szpitala: 16-letni pasażer do szpitala w Poznaniu, kierujący z ogólnymi potłuczeniami i 64-letni pasażer, który doznał poważnych obrażeń ciała trafili do szpitala w Gnieźnie. Pasażer Opla z ogólnymi potłuczeniami również trafił do szpitala w Gnieźnie.

Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności wypadku.

Policjanci sprawdzili kierujących w policyjnych systemach i okazało się, że kierowca Seata, 24 marca tego roku został przez policjantów gnieźnieńskiej drogówki ukarany mandatem karnym za to, że nie zastosował się do znaku STOP na skrzyżowaniu, na którym doszło do wypadku.

tekst: KPP Gniezno, Andrzej Bukowski
foto: OSP Zdziechowa, KPP Gniezno, PSP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Ćwiczenia z ratownictwa lodowego W dniach 12, 13 i 14 stycznia wszystkie trzy zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie... Poniedziałek, 17 stycznia 2022
Hubert K. - patostreamer, który skutecznie ucieka wymiarowi sprawiedliwości! Jego była partnerka opowiedziała nam szokujące historie z udziałem mieszkańca małej wsi pod Kłeckiem Sprawa Huberta K. wpłynęła do naszej Redakcji prawie rok temu. Przez ten cały czas powoli zbieraliśmy... Poniedziałek, 17 stycznia 2022
Pożar kotłowni w Karniszewie W niedzielę o godzinie 15:47 służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze kotłowni w miejscowości... Poniedziałek, 17 stycznia 2022
Pożar w Zakrzewie W niedzielę ok. godz. 5.30 strażacy otrzymali informację o pożarze w Zakrzewie. Do akcji wysłano zastępy... Poniedziałek, 17 stycznia 2022