moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Chciał kupić akcje PKN ORLEN - został oszukany!

Piątek, 26 listopada 2021
  • Chciał kupić akcje PKN ORLEN - został oszukany!

Na Facebooku pokrzywdzeni (mieszkańcy Gniezna) znaleźli ofertę zakupu akcji Orlen. Po zalogowaniu się na link umieszczony w ogłoszeniu należało podać dane kontaktowe. Następnie tego samego dnia z pokrzywdzonym skontaktował się asystent i zaczął go instruować, namawiając do zainstalowania aplikacji AnyDesk, po czym polecił wpisać dane posiadanej karty bankowej. Pokrzywdzony wpłacił 1 000 złotych na akcje i otrzymał hasło jakie ma podać przy kolejnym logowaniu, czyli LP123456. W tym momencie zrozumiał, że został oszukany.

W środę doszło do kolejnego, bardzo podobnego przestępstwa na szkodę 41-letniego mieszkańca Gniezna. W tym przypadku sprawca przejął kontrolę nad telefonem swojej ofiary. W pewnym momencie pokrzywdzony otrzymał wiadomość z banku, że ktoś rozpoczął procedurę uruchomienia kredytu na kwotę prawie 67 tysięcy złotych. Na szczęście pracownicy banku zablokowali konto i kartę bankomatową.

Nie bądźcie bezmyślni! Jeżeli chcecie obdarować kogoś potrzebującego, niech będzie to osoba przez Was wybrana a nie perfidny oszust! Zachowajcie ostrożność.


PKN ORLEN ostrzega przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi podszywającymi się pod Koncern


Fałszywe ogłoszenia gwarantujące rzekome bardzo wysokie i pewne zyski pojawiają się przede wszystkim na portalach Facebook, YouTube oraz licznych stronach internetowych i mailingach. Fałszywe ogłoszenia zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje PKN ORLEN oraz projekty inwestycyjne prowadzone przez Koncern. Ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli firmy oraz instytucji państwowych.

Wyraźnie podkreślamy, że inwestowanie w akcje PKN ORLEN przez inwestorów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie oraz banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego.

Jednocześnie informujemy, że bezpośrednia komunikacja PKN ORLEN do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Niszczyli drogi - wpadli w ręce inspektorów Nienormatywne zespoły pojazdów pojawiły się na drodze ekspresowej niedaleko Poznania i Gniezna. Interweniowali... Czwartek, 2 grudnia 2021
Policjanci z Poznania przekazali Damianowi zebrane nakrętki Policjanci z Wydziału Prewencji zorganizowali zbiórkę wśród policjantów i pracowników poznańskiej jednostki.... Czwartek, 2 grudnia 2021
Para 28-latków kradła katalizatory! Policjanci czekają na zgłoszenia poszkodowanych właścicieli aut Zarzut kradzieży katalizatora na terenie Gniezna usłyszała 28-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna z... Czwartek, 2 grudnia 2021
Były partner zaniża dochody by płacić niższe alimenty? Sprawdź co możesz zrobić! Kiedy dochodzi do rozwodu lub rozstania, dzieci pozostają na ogół przy jednym z rodziców. W większości... Wtorek, 30 listopada 2021