moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Chciał kupić akcje PKN ORLEN - został oszukany!

Piątek, 26 listopada 2021
  • Chciał kupić akcje PKN ORLEN - został oszukany!

Na Facebooku pokrzywdzeni (mieszkańcy Gniezna) znaleźli ofertę zakupu akcji Orlen. Po zalogowaniu się na link umieszczony w ogłoszeniu należało podać dane kontaktowe. Następnie tego samego dnia z pokrzywdzonym skontaktował się asystent i zaczął go instruować, namawiając do zainstalowania aplikacji AnyDesk, po czym polecił wpisać dane posiadanej karty bankowej. Pokrzywdzony wpłacił 1 000 złotych na akcje i otrzymał hasło jakie ma podać przy kolejnym logowaniu, czyli LP123456. W tym momencie zrozumiał, że został oszukany.

W środę doszło do kolejnego, bardzo podobnego przestępstwa na szkodę 41-letniego mieszkańca Gniezna. W tym przypadku sprawca przejął kontrolę nad telefonem swojej ofiary. W pewnym momencie pokrzywdzony otrzymał wiadomość z banku, że ktoś rozpoczął procedurę uruchomienia kredytu na kwotę prawie 67 tysięcy złotych. Na szczęście pracownicy banku zablokowali konto i kartę bankomatową.

Nie bądźcie bezmyślni! Jeżeli chcecie obdarować kogoś potrzebującego, niech będzie to osoba przez Was wybrana a nie perfidny oszust! Zachowajcie ostrożność.


PKN ORLEN ostrzega przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi podszywającymi się pod Koncern


Fałszywe ogłoszenia gwarantujące rzekome bardzo wysokie i pewne zyski pojawiają się przede wszystkim na portalach Facebook, YouTube oraz licznych stronach internetowych i mailingach. Fałszywe ogłoszenia zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje PKN ORLEN oraz projekty inwestycyjne prowadzone przez Koncern. Ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli firmy oraz instytucji państwowych.

Wyraźnie podkreślamy, że inwestowanie w akcje PKN ORLEN przez inwestorów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie oraz banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego.

Jednocześnie informujemy, że bezpośrednia komunikacja PKN ORLEN do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Tragiczne potrącenie rowerzystki w Myślęcinie Dzisiaj po godz. 18.00 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Myślęcinie (droga Gniezno -... Piątek, 26 listopada 2021
Przeładowany kontener trafił na parking depozytowy Za dużo było części samochodowych w kontenerze, co wykazały wagi inspektorów z Wielkopolski. Naruszone... Piątek, 26 listopada 2021
Wieźli serce z Gniezna do Wrocławia! Karetkę pilotowała Policja Pacjent Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu nie mógł już dłużej czekać, a jedynym ratunkiem... Piątek, 26 listopada 2021
Awantura w autobusie! Jechała z psem bez kagańca! Interweniowała Policja W czwartek po godz. 15.00 dyżurny gnieźnieńskiej Policji otrzymał zgłoszenie od kierowcy autobusu MPK,... Piątek, 26 listopada 2021