moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Śmierć 8-tygodniowego dziecka! "Czekamy na wyniki sekcji"

Sobota, 20 listopada 2021
  • Śmierć 8-tygodniowego dziecka!

W minioną niedzielę do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie zgłosiła się mama z 8-tygodniowym dzieckiem. Mimo szybkiego przyjęcia i szczegółowych zaleceń niemowlę zmarło. Sprawą zajęła się Prokuratura.

Matka z dzieckiem zgłosiła się do „wieczorynki” w niedzielę - mówi Mateusz Hen, zastępca dyrektora ds. lecznictwa gnieźnieńskiego ZOZ-u. Kobieta i niemowlę zostali przyjęci, zbadani i lekarz wydał szczegółowe zalecenia. Nie było konieczności hospitalizacji dziecka. Niestety następnego dnia dotarła do nas informacja, że dziecko zmarło w nocy, prawdopodobnie podczas snu. Sprawdziliśmy i zabezpieczyliśmy dokumentację madyczną. Na tym etapie jest zzdecydowanie za wcześnie na ferowanie wyroków, ponieważ nie dopatrujemy się winy po stronie szpitala. Matka zgłosiła się z dzieckiem jak tylko zauważyła, że dzieje się coś niepokojącego, niemowlę nie czekało kilku godzin na zbadanie i diagnozę, nie zostało także odesłane, tylko zostało od razu przyjęte, przebadane i wydano szczegółowe zalecenia. Mówimy tutaj o 8-tygodniowym dziecku, które nie jest w stanie powiedzieć co mu dolega. Oczywiście od tego są lekarze, żeby to stwierdzić, ale pamiętajmy, że są różnego rodzaju schorzenia czy wady genetyczne, na które nie mamy wpływu. W tej konkretnej sprawie nie wiemy jeszcze co się stało, nie znamy wyników sekcji, więc poczekajmy z opiniami i wyrokami.


Zgon stwierdziła załoga wezwanego Zespołu Ratownictwa Medycznego. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Słupcy. W piątek została przeprowadzona sekcja zwłok. Obecnie śledczy czekają na jej wyniki.
 

Jest to niewątpliwie największa tragedia jaka może dotknąć rodziców - mówi Grzegorz Sieńczewski, dyrektor gnieźnieńskiego ZOZ-u. Proszę jednak o wstrzymanie się od wyrokowania w tej sprawie, ponieważ nie wiemy jeszcze jaka była przyczyna zgonu dziecka. Czekamy na wyniki sekcji zwłok. Naszym zdaniem, na tym etapie, nie widzimy tutaj niczyjej winy, ponieważ nie znamy wyników sekcji.


 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(15)

  • 23.11.2021 22:13  Odpowiedz na komentarz

    Polecam prawnika Radosława Szczepańskiego

  • 23.11.2021 22:11  Odpowiedz na komentarz

    A mamy lekarzy którzy 6-7 razy nie zdali egzaminów a pracują w szpitalu gdzie tu p.Jung może weźmie się za ten syf a nie cieszą że piękny szpital a w szpitalu jacy lekarze .

  • 23.11.2021 22:08  Odpowiedz na komentarz

    Droga rodzino czy to doktor czy rezydent czy mógł podać lek którego podał ?

  • 23.11.2021 22:03  Odpowiedz na komentarz

    Drodzy czytelnicy gdy spotka kogoś taka sytuacja że lekarz nie będzie chciał przyjąć na oddział poproście żeby na piśmie oznajmił że odmawia przyjęcia pacjenta wtedy czarno na białym teraz wyprze się a służbę zdrowia mamy jaką mamy . Z lekarzem ciężki los wygrać dla Rodziny maleńkiej dziewczynki wyrazy otuchy trzymajcie się nie dajcie lekarzowi wygrać

  • 22.11.2021 05:37  Odpowiedz na komentarz

    Pokaz lekarzu co masz w garażu a powiemy Ci czy jesteś z powołania czy nie.
    Podejście lekarzy ze szpitala jest karygodne i to odbywa się od wielu lat

  • Nikt nie wygra z tą kastą..kto wróci życie małej ślicznej dziewczynki...to nie lekarz.. NIE SZKODZIĆ..

  • Nikt już nie zwróci nam pięknej małej dziewczynki..
    Okaz zdrowia.. Trafiła na nie lekarza????co znaczy ich przysięga Hipokratesa...NIC????
    NIE SZKODZIĆ...co zrobił lekarz.. nie słuchał uwag matki co do zdrowia dziecka... ledwie wymusiła jakiś lek..NEWBUD.. przynajmniej wiemy co to za lekarz.. raczej pseudo..
    Jak można było pozwolić choremu dziecku odmówić przyjęcia do szpitala i sprawdzić czy rzeczywiście jej nic nie jest.. już przy zdjęciu redgenowskim wykazało by zapalenie płuc.. czy teraz będzie odważny prawnik żeby skarżyć doktorka..CZY Z NIMI SIĘ WYGRA.. CZY SŁYSZELIŚCIE O TYM??? KTO UKOI BÓL

  • 21.11.2021 16:36  Odpowiedz na komentarz

    Wina lekarza!!nie chciało sie DOBRZe dziecka zbadać bo to przecież niedziela byla!!powinien dziecko zostawić na OBSERWACJI tym bardziej takie malutkie!KAŻDA MATKA Zna SWOJE dziecko i wie kiedy dziecku coś dolega!!brak słów na tych naszych lekarzy!!

  • 21.11.2021 12:19  Odpowiedz na komentarz

    Przykre jeżeli ktoś zawinili niech poniesie tego konsekwencje

  • 21.11.2021 12:16  Odpowiedz na komentarz

    Po coś ta kobieta z tym dzieckiem biednym poszła coś się działo jakiś powód był sprawdzić dokładnie wszystko niestety szpital gniezno to jest jedną wielką porażka

  • 21.11.2021 00:16  Odpowiedz na komentarz

    Lekarze w szpitalu w Gnieźnie to masakra wszystkich wywalić na zbity pysk!!! Wole z dzieckiem jechać na sor września niż tutaj . No chyba ze chcemy kogoś uśmiercić.

    22.11.2021 05:39

    U nas w Gnieznie tez jeden lekarz twierdził, że plud dobrze się rozwijq a na drugi dzień żona trafiła z silnym bólem do szpitala, diagnoza plus był martwy już tydzień czasu

    21.11.2021 10:36

    Ale to w szpitalu we Wrześni umiera więcej noworodków. Ostatnio też zmarło małe dziecko, urodziło się martwe w sumie chociaż lekarz twierdził, że wszystko jest w porządku.

  • 20.11.2021 19:03  Odpowiedz na komentarz

    Śmierć łóżeczkowa? hmm ciekawe

  • Lekarz który przyjmował 8 tygodniowe dziecko był nie kompeteny na służbie powinien zostawić takie dziecko na obserwacji w szpitalu a nie wysłać matkę z dzieckiem do domu gdzie jego PRZYSIĘGa"Hipokratesa" ta PRZYSIĘGa nie ma już znaczenia dla mnie to już nie lekarz a co by się stało jakby to była jego córka też by odesłał ją do domu tak jak ta matkę czy zostawił by ją na obserwacji ale te pytania do tego lekarz który przyjmował te 8 tygodniowe dziecko z matką gdzie jego przysięga Hipokratesa to mój komentarz względem lekarzy

PODOBNE TEMATY
Tragiczne potrącenie rowerzystki w Myślęcinie Dzisiaj po godz. 18.00 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Myślęcinie (droga Gniezno -... Piątek, 26 listopada 2021
Przeładowany kontener trafił na parking depozytowy Za dużo było części samochodowych w kontenerze, co wykazały wagi inspektorów z Wielkopolski. Naruszone... Piątek, 26 listopada 2021
Wieźli serce z Gniezna do Wrocławia! Karetkę pilotowała Policja Pacjent Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu nie mógł już dłużej czekać, a jedynym ratunkiem... Piątek, 26 listopada 2021
Awantura w autobusie! Jechała z psem bez kagańca! Interweniowała Policja W czwartek po godz. 15.00 dyżurny gnieźnieńskiej Policji otrzymał zgłoszenie od kierowcy autobusu MPK,... Piątek, 26 listopada 2021