moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak grać w blackjacka online

Sobota, 20 listopada 2021
  • Jak grać w blackjacka online

Jedną z obowiązkowych gier w każdym kasynie, fizycznym lub online, jest blackjack. Brak tej gry karcianej byłby, delikatnie mówiąc, dużym błędem, ponieważ blackjack cieszy się olbrzymią popularnością.

Ponadto, black jack gra ma pewną tajemnicę, która czyni go bardzo atrakcyjną grą, z zasadami, które są dość proste: celem jest zdobycie 21 punktów z kart, które mamy i pokonanie krupiera, ale bez przekroczenia 21. Jeśli przekroczymy 21, przegraliśmy.

Aby to zrobić, używa się od 4 do 8 talii, w zależności od wersji gry. We wszystkich przypadkach karty mają taką samą wartość: od 2 do 10 zachowują swoją wartość liczbową, karty z twarzą (J, Q, K) są warte 10 punktów, a as jest wart 1 lub 11 punktów, w zależności od tego, jaka kombinacja jest najkorzystniejsza dla gracza w danym momencie. W przeciwieństwie do innych gier, takich jak poker, kolor kart nie ma znaczenia, a Twoim jedynym przeciwnikiem jest krupier, a nie inny gracz, nawet jeśli dzielisz stół z innymi graczami.
 

Jak grać w blackjacka?

Zasady gry w blackjacka są dość proste, co sprawia, że black jack online jest łatwy do zrozumienia. Poza mechaniką gry, która oferuje dynamiczną rozgrywkę, istnieje kilka zasad, o których należy pamiętać za każdym razem, gdy siadasz do stołu blackjacka.Dynamika gry black jack online jest bardzo prosta. Krupier rozdaje wszystkim graczom dwie karty zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

W zależności od wersji gry, krupier otrzyma jedną lub dwie karty, ale tylko jedna karta pozostaje widoczna. Gracze dokończą swoją grę jeden po drugim w takiej samej kolejności, w jakiej zostały im rozdane karty, i mogą albo trafić albo zostać, a kiedy ostatni gracz zakończy swoją kolejkę, krupier ujawni swoją zakrytą kartę - lub otrzyma swoją drugą kartę - i dokończy kolejkę.

Istnieje możliwość, że krupier może mieć początkowego blackjacka. Dlatego też, jeśli widoczną kartą jest As - w amerykańskim blackjacku również 10 - dostępne są zakłady ubezpieczeniowe, które są wnoszone w tej samej kolejności co kolejność rozdawania kart, zanim pierwszy gracz rozpocznie swoją kolej. W przypadku niektórych wersji blackjacka jest to jedyny moment, w którym możesz spasować i otrzymać połowę swojego zakładu z powrotem. Gdy te kwestie zostaną rozwiązane, rozpoczyna się właściwa tura gracza.
 

Przebieg gry w blackjacka

Gracz może wykonać split, double down, check lub hit. Pierwsze dwie opcje wymagają postawienia drugiego zakładu, ponieważ split - dostępny jest tylko w przypadku posiadania dwóch kart tego samego rodzaju. Jeśli masz dwa asy, możesz tylko raz dobrać. We wszystkich innych przypadkach możesz dobrać tyle kart, ile chcesz, o ile nie przekroczysz 21, lub możesz czekać, gdy uznasz to za stosowne. Jeśli gracz przekroczy 21 punktów, automatycznie przegrywa swój zakład, nawet jeśli krupier również to zrobi.

Gdy skończy się kolej gracza, przychodzi kolej na krupiera, który odkrywa zakrytą kartę lub otrzymuje drugą kartę, w zależności od tego, czy gramy w wersję amerykańską czy europejską. Krupier jest zawsze zobowiązany do wykonania tych samych ruchów: krupier dobiera kartę, jeśli masz 16 punktów lub mniej i czeka w przypadku posiadania kart w przedziale 17 i 21, przegrywając, jeśli ma mniej od gracza. Na końcu następuje podsumowanie partii i wypłacane są nagrody.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Już 4 grudnia kolejny mecz piłki ręcznej w Gnieźnie! Już 4 grudnia o godz. 19.00 w gnieźnieńskiej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się mecz piłki ręcznej.... Wtorek, 30 listopada 2021
Dwie rezeprezentantki MKS PR URBIS pojadą na Mistrzostwa Świata! Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet w pięknym stylu wygrała w Podgoricy turniej kwalifikacyjny do... Poniedziałek, 29 listopada 2021
Młodziczka z kolejnym zwycięstwem! MKS PR Gniezno po jednostronnym pojedynku pokonał NAP Polonia Nowy Tomyśl w ramach siódmej kolejki Wielkopolskiej... Poniedziałek, 29 listopada 2021
Przegrana rezerw w Świebodzinie KAPI Meble MKS PR II Gniezno przegrał z ligowym sąsiadem w Świebodzinie z miejscowym UMKS Liderem 24:20... Poniedziałek, 29 listopada 2021