moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

AFORTI Start Gniezno 2022 w komplecie!

Sobota, 13 listopada 2021
  • AFORTI Start Gniezno 2022 w komplecie!

W piątek oficjalnie zaprezentowana została drużyna AFORTI Start Gniezno na sezon 2022. W Pierwszej Stolicy pojawili się wszyscy zawodnicy, którzy parafowali stosowne umowy z gnieźnieńskim klubem. Wieczorem, w gościnnych wnętrzach Restauracji Hubertus jako pierwsi zespół mieli możliwość poznać mecenasi oraz partnerzy GTM Start.

Dziś sfinalizowaliśmy nasze wcześniejsze ustalenia z zawodnikami, zostały one przelane na papier - mówi Dyrektor GTM Start Gniezno Radosław Majewski. Kontrakty zawarte, możemy więc mówić o tym, że zespół jest w komplecie. Uważam, że zbudowaliśmy ciekawy skład z bardzo dużym potencjałem do walki o najwyższe cele. Teraz wszystko w rękach zawodników na wiosnę przyszłego roku, kiedy już wyjedziemy na tor. My w klubie stworzymy im odpowiednie warunki do tego, żeby mogli skupić się tylko i wyłącznie na rywalizacji na torze.

Cieszę się z podejścia klubu do rozmów ze mną, zainteresowania moją osobą. Wszystko wygląda tutaj bardzo profesjonalnie i to miało wpływ na decyzję o podpisaniu kontraktu w Gnieźnie. - mówi nowy nabytek czerwono-czarnych, Duńczyk Michael Jepsen Jensen. Jestem bardzo zmotywowany, żeby wrócić do najwyższej dyspozycji, chce być jeszcze lepszym zawodnikiem. Gniezno pomoże mi w tym, mam nadzieję nabrać tutaj stabilizacji i zrealizować swoje cele. - podkreśla.

Obok Oskara Fajfera drugim polskim seniorem w zespole prowadzonym przez Błażeja Skrzeszewskiego będzie Ernest Koza.

To żużlowiec pozyskany z Unii Tarnów. Cieszę się, że będę mógł jeździć w Starcie, że pozostałem w pierwszej lidze. - mówi tarnowianin. Ambicje są na pewno duże jak i cele. Szefostwo zmontowało silny zespół, mamy fajnych zawodników. Cieszę się, że mogę brać w tym udział i czekam do sezonu.

Nie znamy się jeszcze bardzo dobrze, ale z pewnością się poznamy. Jest tutaj bardzo pozytywnie i mam nadzieję, że w sezonie będzie tak samo! - zauważa Szymon Szlauderbach, który ma za sobą bardzo dobry rok w barwach rawickich Niedźwiadków. Jeździć jak najlepiej, zdobywać dużo punktów i dawać kibicom radość z naszej jazdy - mówi o swoich celach S.Szlauderbach. Mam nadzieję i wierzę w to, że starty z bardzo dobrymi zawodnikami sprawią, że mój rozwój pójdzie do góry.

Po dziewięciu latach do reprezentowania barw klubu z Gniezna powraca Antonio Lindbaeck.

Świetnie tutaj wrócić! - podkreśla doświadczony Szwed. To dobry klub. Fajny tor, który dobrze wspominam. Mamy dobry, młody zespół. Stać nas na zdobywanie dużej ilości punktów. Ja czuje się zdrowy, pełen pozytywnej energii i nie mogę doczekać się momentu, kiedy wsiądę na motocykl!

Nowe twarze w szeregach AFORTI Start Gniezno to Duńczyk Michael Jepsen Jensen oraz dwójka Polaków - Szymon Szlauderbach i Ernest Koza. Do jazdy w Gnieźnie powraca Szwed Antonio Lindbaeck. Ponadto kolejny rok w czerwono-czarnych barwach ścigać się będą Oskar Fajfer, Peter Kildemand i Philip Hellström Bängs. Młodzieżowa kadra klubu z #W25 to Marcel Studziński, Mikołaj Czapla, Szymon Szwacher i powracający z wypożyczenia do Zielonej Góry Kacper Grzelak. Ważne umowy w Gnieźnie posiadają także Nick Agertoft (Dania) oraz Mateusz Jabłoński.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
GTM Start Gniezno dostało licencję zwykłą. Co czeka zespół w 2022 roku? Żużel wzbudza w naszym kraju coraz większe emocje i trudno się temu dziwić, bo rozgrywki są wyjątkowo... Poniedziałek, 27 grudnia 2021
Inauguracja w Zielonej Górze! Poznaliśmy zestaw spotkań na inaugurację sezonu 2022 w eWinner 1. Liga. Zespół AFORTI Start Gniezno... Piątek, 24 grudnia 2021
Start Gniezno z licencją zwykłą! W poniedziałek Zespół ds. licencji dla klubów Ekstraligi, DM I ligi i DM II ligi poinformował o przyznaniu... Piątek, 17 grudnia 2021
Start Gniezno zaprezentował kibicom drużynę na 2022 rok! W piątek, w auli I LO w Gnieźnie odbyła się prezentacja drużyny Startu Gniezno. Zawodnicy, którzy będą... Wtorek, 14 grudnia 2021