moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wszystko co powinieneś wiedzieć o krótkoterminowych pożyczkach biznesowych

Niedziela, 7 listopada 2021
  • Wszystko co powinieneś wiedzieć o krótkoterminowych pożyczkach biznesowych

Jeśli planujesz założenie firmy lub rozbudowę istniejącej, możesz ubiegać się o krótkoterminowe kredyty biznesowe na finansowanie. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o tych pożyczkach, zanim złożysz wniosek o jedną z nich.

Co to są krótkoterminowe kredyty biznesowe?

Krótkoterminowe pożyczki biznesowe zostały stworzone, aby pomóc firmom w krótkim okresie czasu pod względem finansowym. Pożyczka ta może być wykorzystana na rozszerzenie działalności, zwiększenie zatrudnienia, wydatki operacyjne itp. Pożyczki krótkoterminowe, jak sama nazwa wskazuje, nie są udzielane na dłuższy okres czasu i muszą być spłacone w ciągu roku. Takie pożyczki są przydatne, gdy nie uda Ci się uzyskać długoterminowej pożyczki z banku lub instytucji finansowej. Pożyczki krótkoterminowe są z natury niezabezpieczone, tzn. nie wymagają żadnych aktywów jako zabezpieczenia; dlatego są również znane jako niezabezpieczone krótkoterminowe pożyczki biznesowe.


Stopa procentowa:

Oprocentowanie krótkoterminowych pożyczek biznesowych różni się w zależności od pożyczkodawcy, a także od rodzaju pożyczki. Roczna Stopa Procentowa w takich pożyczkach może być tak niska jak 3% i może wzrosnąć do 150%. Zależy to całkowicie od charakteru pożyczki krótkoterminowej, którą bierzesz.
 

Cechy charakterystyczne pożyczek krótkoterminowych:

  • Pożyczki krótkoterminowe są zazwyczaj wypłacane szybko.
  • Z pożyczek tych mogą korzystać zarówno osoby samozatrudnione, jak i pracujące za wynagrodzeniem, w zależności od warunków określonych przez pożyczkodawcę.
  • Wniosek i transakcje dokonywane w trakcie trwania pożyczki krótkoterminowej są w większości przypadków online.
  • Wysokość miesięcznej raty jest ustalana na podstawie dochodu i możliwości spłaty pożyczkobiorcy.
  • Pożyczki krótkoterminowe mają wyższe oprocentowanie niż pożyczki ssobiste. Ponieważ okres kredytowania jest krótszy, kredytobiorca płaci mniej pieniędzy na poczet oprocentowania.
 

Rodzaje krótkoterminowych kredytów biznesowych:

A) Kredyt handlowy

To jest jak karta kredytowa, ale dla przedsiębiorstwa. Ustalany jest limit kredytowy, a od kredytobiorcy oczekuje się, że będzie dokonywał wydatków w ramach tego limitu. Spłata odbywa się w ten sam sposób, w jaki płacimy rachunki za karty kredytowe. Rachunek jest generowany na podstawie kwoty, którą wydajemy każdego miesiąca, a ostateczny miesieczny koszt jest obliczany po dodaniu całkowitej kwoty wykorzystanych pieniędzy i stopy procentowej.
 

B) Kredyt w rachunku bieżącym

Aby skorzystać z tej kategorii kredytu, należy posiadać rachunek bieżący. Na każdym koncie istnieje limit kredytowy, w ramach którego można zaciągnąć kredyt. Limit kredytu w rachunku bieżącym jest przyznawany dodatkowo do rachunku bieżącego. Gdy dopada nas kryzys finansowy, kredyt ten może być bardzo pomocny, ponieważ nie nakłada wygórowanego oprocentowania. Jednak doliczane są dodatkowe opłaty, które kredytobiorca powinien omówić z kredytodawcą.
 

C) Kredyty na żądanie

Kredyty na żądanie są krótkoterminowymi kredytami obrotowymi, przeznaczonymi wyłącznie na zaspokojenie potrzeb finansowych firmy. Okres kredytowania może wynosić zaledwie siedem dni i może sięgać nawet kilku miesięcy. Harmonogram spłat jest nieograniczony, ponieważ pożyczkobiorca może spłacić pożyczkę w dowolnym momencie. Pożyczki te nie wiążą się również z żadnymi karami za przedpłatę.

Składając wniosek o krótkoterminową pożyczkę biznesową online, ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoją ocenę kredytową i historię kredytową oraz sposób, w jaki te czynniki mogą wpłynąć na szanse powodzenia wniosku.

Przed dokonaniem zatwierdzenia pożyczkodawca sprawdzi ocenę kredytową Twojej firmy za pomocą agencji informacji kredytowej. Agencje te są w stanie zweryfikować wiarygodność firmy w zakresie utrzymania spłat.

Wiele firm, które cierpią z powodu złych kredytów, czuje się zniechęconych do ubiegania się o finansowanie, obawiając się, że będzie to miało negatywny wpływ na ich akta kredytowe.

Aby zwiększyć ocenę kredytową swojej firmy, właściciel firmy powinien regularnie monitorować wszystkie dostarczane informacje finansowe, aby upewnić się, że są one aktualne i dokładne.

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • Szukasz prawdziwej firmy pożyczkowej, która uzyska pożyczkę w wysokości od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na pożyczki komercyjne lub biznesowe, pożyczki osobiste, pożyczki osobiste, pożyczki hipoteczne, pożyczki samochodowe, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki typu venture capital, pożyczki zdrowotne itp. ))
    A może z jakiegokolwiek powodu odmówiono mu pożyczki w banku lub instytucji finansowej? Złóż wniosek już teraz i uzyskaj prawdziwą pożyczkę finansową. Przetworzone i zatwierdzone w 3 dni.POŻYCZKA PEN FED Jesteśmy międzynarodową pożyczkodawcą, który zapewnia prawdziwe finanse osobom fizycz

PODOBNE TEMATY
Biuro Kredytowe z 16-letnim doświadczeniem zaprasza do skorzystania ze swoich usług Biuro Kredytowe, które prowadzimy od 16 lat znajduje się przy ulicy Mieszka I 14/3a na pierwszym piętrze.... Piątek, 10 grudnia 2021
Na czym polega oferta pożyczek pozabankowych na raty? Przejściowe problemy finansowe mogą się przydarzyć każdemu. Z pomocą przychodzą wtedy zarówno banki,... Piątek, 27 sierpnia 2021
Masz kredyt we frankach? Umów się na bezpłatne spotkanie i dowiedz się jak go unieważnić! Z uwagi na spore zainteresowanie uczestnictwem w konferencjach dotyczących kredytów frankowych, Kancelaria... Wtorek, 8 czerwca 2021
Jak używać Przelicznik Kryptowalut Przelicznik kryptowalut to platforma, gdzie możesz wymieniać kryptowaluty na wielkie światowe waluty... Poniedziałek, 29 marca 2021