moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Firany szyte na wymiar - na jakie się zdecydować?

Sobota, 6 listopada 2021
  • Firany szyte na wymiar - na jakie się zdecydować?

Wbrew pozorom dobór firany do pomieszczenia nie należy do zadań prostych. Należy wziąć pod uwagę nie tylko design, ale również rozmiar i dopasowanie materiału do rodzaju pomieszczenia. Warto poświęcić jednak chwilę na dobór firan. Zmiana zasłon to doskonały sposób na szybkie odświeżenie aranżacji wnętrz. Szczególnie jeżeli zdecydujemy się na firany na wymiar, idealnie dopasowane do danego wnętrza. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie firan, a cieszyły oko i budowały przytulny klimat wnętrza.

Szerokość firany - jak dopasować wielkość firany do okna?

Rozmiar firany zależy przede wszystkim od wielkości okna. Znaczenie ma także metraż całego pomieszczenia, a także układ mebli. Jeżeli bezpośrednio pod oknem znajdują meble lub spod okna wystaje grzejnik, w takim przypadku lepszy wyborem będą firany sięgające parapetu. W sytuacji, gdy grzejnik nie wystaje znacząco spod linii okna, a jednocześnie nie jest zbyt reprezentatywny, można zdecydować się na firanę sięgająca ziemi. Należy pamiętać jednak, że zasłona nie może opierać się o kaloryfer. Stylowe firany doskonale dopełnią istniejąca aranżację, a także pomogą w metamorfozie pokoju.

Aby dopasować rozmiar firany do okna, konieczne jest jego zmierzenie. Należy sprawdzić jaka jest odległość od połowy żabki w karniszu do podłogi. Następny krok to określenie, jakie firany chcemy zawiesić. W przypadku modeli do ziemi możliwe są dwie opcje: firana, która kończy się jeden centymetr na ziemią lub opadająca nad podłogę. W drugim przypadku, jeżeli wybrany produkt posiada ozdobną listwę, doliczyć należy około 15-20 centymetrów zapasu. Inna opcja to firany o 2 centymetry dłuższe, które swobodnie opadają na podłogę. Taka długość firany sprawia, że dobrze układają się na dole, a jednocześnie nie zbierają dużej ilości kurzu.

Inna opcja to krótsze zasłony okien, sięgające za lub przed parapet. W pierwszej opcji do odległości od karnisza do parapetu warto doliczyć 5 centymetrów. Dzięki temu firana będzie elegancko spływać za parapet. Firanki przed parapet kończą się natomiast centymetr przed nim.

Jeżeli nie dysponujemy znacznymi środkami na remont wnętrza, jednak chcemy odmienić styl pomieszczenia, firany szyte na wymiar to stosunkowo niedrogi sposób, aby wprowadzić do swojego mieszkania całkowicie nowy klimat.
 

Firany na wymiar - kiedy warto się na nie zdecydować?

Gotowy produkt nie zawsze łatwo da się dopasować do danego wnętrza. Obecnie wielkość, a także kształt okien w domach i mieszkaniach jest bardzo zróżnicowany. Szycie firan na wymiar to zatem doskonały sposób, aby dopasować zasłony do twojego wnętrza. Tym bardziej że istotna jest nie tylko długość, ale również szerokość firanki. Przy zakupie firany warto kierować się zasadą, że z każdej strony okna znajdują się po 20 lub 30 centymetrów zapasu materiału. Przy niestandardowych oknach kupno gotowych zasłon może okazać się niemożliwe. Firanki szyte na wymiar umożliwiają nie tylko dopasowanie firan na konkretne wymiary okien, ale także wybór dowolnego materiału.
 

Firany na metry - jaki materiał wybrać?

Przy dokonaniu wyboru tkaniny warto kierować się nie tylko własnym preferencjami. Istotna jest również aranżacja całego wnętrza. W przypadku klasycznych aranżacji polecane są np. zasłony żakardowe. Firany na metry w różnych stylach znaleźć można na https://alena-firany.pl/firany-na-metry.html.

 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Areszt dla piątkowego uciekiniera Sąd aresztował tymczasowo na 3 miesiące 39-letniego mieszkańca Torunia, którego gnieźnieńscy policjanci... Środa, 29 czerwca 2022
Urządził sobie rajd ulicami Gniezna! Uszkodził kilka aut i znaków drogowych! 27 czerwca o poranku dyżurny gnieźnieńskiej policji został poinformowany, że w rejonie ulicy 3 Maja... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
32-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany podczas kontroli drogowej! Miał przy sobie amfetaminę W minioną niedzielę na jednej z gnieźnieńskich ulic policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Dachowanie w Kozłowie W sobotę ok. godz. 16.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu w Kozłowie. Do... Niedziela, 26 czerwca 2022