moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Droga S5 do Bydgoszczy oddana do użytku! Kierowcy długo czekali na ten moment

Wtorek, 2 listopada 2021
  • Droga S5 do Bydgoszczy oddana do użytku! Kierowcy długo czekali na ten moment

Zgodnie z zapowiedzią, 30 października przed godz. 10.00 pierwsi kierowcy pojechali głównym ciągiem znajdującego się w budowie odc. S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ.

Od 30 października kierowcy mogą korzystać z całego odcinka drogi S5 łączącej Gniezno z Bydgoszczą. To najważniejsza informacja, jednak de facto z Pierwszej Stolicy możemy dojachać trasą S5 zarówno do Bydgoszczy, jak i do Wrocławia. To ogromne ułatwienie dla kierowców.

Węzeł w Rynarzewie pozostaje w budowie, dlatego kierowcy jadący do tej miejscowości muszą zjechać na tymczasowym rondzie od strony Bydgoszczy. Zlikwidowana została także przewiązka na łączniku z odcinkiem biegnącym z Szubina do Żnina. Stąd możliwe stało się wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Kierowców prosimy o ostrożność, na całym odcinku udostępnionej 30 października drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Pamiętajmy, że odcinek wciąż jest w budowie.

Dzięki udostępnieniu odcinka pod Bydgoszczą możliwe jest wprowadzenie stałej organizacji ruchu na ukończonym wcześniej odcinku Szubin Północ - Żnin Północ. Tym samym kierowcy mogą już jechać całą drogą z docelową, maksymalną prędkością 120 km/h. Wyjątkiem jest obręb obwodnicy Szubina, na której ograniczenie prędkości wynosić będzie 100 km/h.

W dalszym ciągu na odcinku Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ trwają prace na drogach dojazdowych i w sąsiedztwie trasy głównej. Nieczynne pozostają również zjazdy na węźle Rynarzewo, a na budowie węzła ruch będzie się odbywać wahadłowo. Wykonawca kontynuuje prace na drogach dojazdowych oraz elementach związanych z dostosowaniem przyległego terenu inwestycji. Trwają jeszcze prace w branżach: sanitarnej, telekomunikacyjnej i elektrycznej.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
 

tekst: GDDKiA
foto: GDDKiA

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Miliony z PROW na inwestycje dla gmin i powiatów Komisja Europejska zaakceptowała zmianę Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Program... Czwartek, 25 listopada 2021
40 542 zł dofinansowania dla Gminy Kiszkowo od Wojewody Wielkopolskiego W środę 3 listopada Wójt Gminy Kiszkowo oraz Skarbnik Gminy Kiszkowo Magdalena Wilkosz odebrali w Kiszkowie... Sobota, 6 listopada 2021
Utrudnienia na ul. Kostrzewskiego Do 9 listopada będzie obowiązywać tymczasowa organizacja uchu na wiadukcie nad linią kolejową w ciągu... Sobota, 6 listopada 2021
Wieczornia Patriotyczna w Zdziechowie Serdecznie zapraszamy na Wieczornicę Patriotyczną organizowaną przez Gminę Gniezno. Szczegóły na plakacie. Sobota, 6 listopada 2021